Горяни кріса гісела: інтерв`ю

Миксбордер на ділянці Кріса Гісела
Ландшафти бельгійської Фландрії, особливо приморської, не багаті перепадами висот. Але і тут живуть горяни - не люди, звичайно, рослини. В гостях у ландшафтного архітектора і великого любителя цієї культури, Кріса Гісела, побував Сергій Калякін.

- Пане Гісела, що таке справжній бельгійський сад?
- Багато живоплотів, які дають повне усамітнення, і хороший контраст між вивіреними лініями квітників і масами наповнюють їх кольорів. Бельгійські сади зараз дуже популярні. І приватних садів, які відкривають свої двері відвідувачам, в останні роки стало набагато більше. До нас приїжджають англійці, німці, голландці, вже кілька років мій сад відвідують російські групи.


- Огорожі вдало розбили досить великий простір вашого саду на кілька зелених кімнат і одночасно зв`язали їх між собою.
- Вийшло так, що я робив сад в два прийоми. Перша ділянка близько п`ятнадцяти соток, на якій стоїть будинок, я купив двадцять два роки тому. Теплиця якраз стояла на кордоні. Тоді і з`явилися перші грабові огорожі, огороджувати територію ділянки і розділяють регулярний сад з прямокутним водоймищем, простір перед моїм робочим кабінетом, зону відпочинку перед входом, сімейний сад за будинком, де ми всі разом вечеряємо, і миксбордер в природному стилі. Десять років тому у мене з`явилася можливість купити ще тридцять соток. Сад буквально вибухнув - в нього увійшли навколишні ландшафти. Я вирішив закріпити цей ефект - нова ділянка більш відкритий. Газон, півмісяці з щучкі з вкрапленнями герані і короставника, самотній каштан - що може бути природніше? А тепер пора знову взятися за старе ділянку. Хочу поміняти вхідний простір: посаджу чагарникові троянди і півонії, підіб`ю все геранню `Anne Thomson`- Просто і красиво. Рослин мені вистачає в моєму яскравому квітнику, а тут хочеться більше відпочивати.

Відео: Рашид "горець" Магомедов - Родріго Дамм || Rashid Magomedov vs Rodrigo Damm hightlights

Відео: Рустам Хабілов і Абдулманап Нурмагомедов за день до зважування на UFC LONDON





- Як професійний ландшафтний архітектор став ще й успішним селекціонером багаторічників?
- Дійсно, моя основна робота - садовий дизайн, але я маю величезну пристрасть до рослин. Селекцією я зайнявся тринадцять років тому і з тих пір вивів близько п`ятнадцяти сортів горця свечевідного і п`ять сортів Бруннер. Я тримаю невеликий розплідник з селекційним ділянкою - там і відбираю сіянці. Висіваю не так багато - щороку близько двохсот насіння горців, що не більше, триста-чотириста Бруннер. Крім того, мені належать два сорти геліантуси. Один з них я, до речі, знайшов в саду у свого замовника. Геліантус `Carine`- Більш низька форма сорти`Lemon Queen`З темними, майже чорними стеблами і кремово-жовтими, пастельного відтінку квітками.
- Дивно, наскільки швидко ваш білоквітковий сорт Бруннер `Mr. Morse `виявився в Росії.
- У мене контракт з голландцями, вони відмінні комерсанти. Крім того, Бруннер, на відміну від горян, добре розмножуються меристемних - з однієї рослини за рік можна отримати тисячі. сорти горця свечевідного `Blackfield`, `Orange Field`Fat Domino`І гібрид`Pink Elephant`Я вважаю своїм величезним успіхом. Наскільки я знаю, їх вирощують на полях Коста-Ріки і літаками возять в Голландію. І все одно такий спосіб розмноження виявляється продуктивніше і дешевше, ніж лабораторний. А горець `Black Adder`Я не реєстрував - кущ розвалюється після дощу. Але я все одно збираюся його культивувати - вже дуже незвичайні і колір, і форма, і розмір суцвіть. Подивіться, які вони пишні - майже з долоню величиною. Але моя найбільша мрія - вивести горець поліморфа з рожевими квітками.
- У вас в саду величезна колекція горян, вони ефектно вписані в квітники. Чому ви зупинилися саме на цій рослині?
- Горяни я люблю за їх природний вигляд, за їх суцвіття - свічки і волоті. Мені не подобаються рослини, всипані квітами так, що листя не видно. Горяни - те, що треба. Серед них є ефектно квітучі, швидко розростаються, але не агресивні види, наприклад, горяни свечевідний або поліморфа. Є види і сорти з дуже декоративним листям. А ті, що сильно розходяться, можна поселити в саду, обмеживши їх кореневу систему на півметра в глибину. Наприклад, у мене росте Persicaria mollis var. frondosa (горець м`який) - Просто бамбук якийсь. Агресивний, але прекрасний.

Відео: Короткометражка Останній пончик Кріс Еванс і Роберт Дауні мл


- Як ви створювали свій приголомшливий миксбордер? Спочатку все планували на папері?
- Та ні. Для замовників, звичайно, я завжди роблю необхідні плани, але не для свого власного саду. У мене був список наявних рослин, і я зробив цей миксбордер так само, як художник пише картину. При цьому щороку я щось міняю, пробую нові поєднання.
- Здається, це більше осінній квітник ...
- Ні, тут і в червні яскраві фарби. Починається цвітіння в травні, до липня набирає чинності. Зараз, в середині серпня, звичайно, настав пік декоративності. Цей миксбордер привертає в сад неймовірну кількість метеликів. Крім того, в ньому багато декоративних злаків. Без них в багатобарвних посадках просто не обійтися - вони пом`якшують колірні контрасти, створюють необхідні переходи, та й сам квітник роблять ажурні.
- А як ваш сад виглядає навесні?
- У мене багато цибулинних - ботанічні тюльпани, нарциси, велика колекція сортів анемони дубравной і пролісків. А коли зацвітає чистяк звичайний, все навколо стає жовтим. Мені подобається жовтий колір навесні - адже в природі саме так і є. І, звичайно, не забувайте про Бруннер.
- При всій своїй зайнятості знаходите ви час насолодитися садом?
- Звичайно. Першу свою чашку кави я п`ю, дивлячись у вікно на миксбордер. А другу, зізнаюся чесно, вже в саду.

Ідеї Кріса Гісела



(Chris Ghyselen, Tinhoutstraat 36, Oedelem (Beernem), Belgium (050) 78 14 90, chrisghyselen.be)

мислите глобально

Закладіть гострі відчуття від прогулянки по саду ще на стадії проектування, плануючи садові зони. Наприклад, підходячи до кінця мого миксбордера, гість бачить природну частину саду. Це найсильніший зоровий контраст: перехід від різнобарв`я до розслаблюючим посадкам. На щучками око відпочиває.

Використовуйте водну поверхню як дзеркало

Це справжній архітектурний підхід до водойми на ділянці. Для того щоб дзеркало працювало, потрібно створити гарний вигляд, який воно буде відображати. Крім того, водна гладь повинна бути ідеально чистою. У цьому мені допомагають рослини-оксигенатори та циркуляція води: ставок-купальня в новій частині саду і старий прямокутний водойму з`єднані невеликою проточним каналом з насосною системою. Ефект дзеркала посилиться, якщо рівень води буде максимально наближений до рівня поверхні землі.

міняйте рельєф

Якщо є можливість домогтися на плоскій ділянці хоча б невеликого перепаду висот, потрібно її обов`язково використовувати. Навіть одна невисока сходинка зробить з рівнини рельєфне простір. Повірте, гості саду її помітять.


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже