Сади росії: сад людмили білих в підмосков`ї

Сад Людмили Білих

Людмила Білих - художник, ландшафтний дизайнер і власниця саду на північному заході Московської області. Ділянка в 18 соток розташований недалеко від МКАД в оточенні котеджних селищ. Вік саду - 18 років. Роботи почалися 13 років тому. Характер саду - скромний садову ділянку, на якому ландшафтний дизайнер відпочиває від роботи.

- Мої батьки отримали ділянку в 1991 році, - розповідає Людмила. - А я захопилася їм набагато пізніше. У той час я займалася авторським текстилем і розписом по тканині. Мені дуже допомогло моє художню освіту - закони живопису я стала переносити в сад. Це стало доброю базою для школи ландшафтного дизайну. Саме саду я зобов`язана своєю нинішньою професією. Мій сад змінюється разом зі мною. Цей творчий процес не закінчиться ніколи, і, можливо, завтра якийсь куточок буде виглядати зовсім по-іншому.



Невелику ділянку землі дістався нашій родині практично чистим полотном. До того моменту, коли я їм зацікавилася, там вже стояли будівлі, росли дерева і ягідники. В основі будь-якого дизайнерського саду лежить проектне рішення. Наш сад ніхто не проектував, і істотно змінити його планування я не могла. Але простота ліній залишала великий простір для творчості. До того ж у себе вдома я швидше садівник, а не дизайнер. Тут я запросто можу поекспериментувати з новим сортом, тільки щоб подивитися, який у нього квітка.

Мені дуже важливо було знайти баланс між любов`ю до рослин і умінням відмовитися від чергового непотрібного придбання. Згодом я перестала збирати все, що подобалося, і тепер розглядаю кожну рослину не саме по собі, а як частина композиції. Тому багатьом улюбленим квітам в моєму саду немає місця.




Мені завжди подобалося працювати з кольором. Сад став для мене майстерні, дав можливість спостерігати, шукати вдалі поєднання. Згодом у мене склався свій підхід до ландшафтної колористиці. Моє перше захоплення - пурпурнолістние рослини. Так з`явився чагарниковий бордюр вздовж будинку, побудований на грі кольору і фактури листя. Пурпурові барбариси Тунберга і оттавський, пузиреплодник калінолістний `Diabolo`, гейхери і очитки задають в ньому ритм. Колірної нюанс навесні створюють квітучі рожевим мигдаль трилопатевий, тюльпани і подушки флокса шиловидного. Влітку його підтримують троянда флорибунда, суцвіття спирей японської `Crispa` і Бумальда `Anthony Waterer`, яскрава листя барбарису `Rose Glow`. Відтіняє пурпурні тони сиза листя лоха сріблястого, верб швейцарської і цельнолістной, мірікарія, спіреї сірої і колосняку піщаного. А зелень хвойних і листяних заспокоює композицію.

Я люблю холодні поєднання зелено-сріблястих і рожево-пурпурних тонів. Вони стали основою для тіньового саду, куточка з карликовими хвойними. Композиції в цій гамі добре поєднуються з обробкою будинку і візуально об`єднують простір саду.



Моє захоплення кольором втілилося і в двадцатіпятіметровие миксбордере. Квітник - свого роду садові живопис, можливість писати квітковими мазками. Спочатку я задумувала його як приклад гармонійної композиції, а не колекції рослин. Пізніше він увібрав в себе аналогії і з англійськими бордюрами, і з сучасними злаковими квітниками. Кожен сезон в ньому змінюються акценти і колірні поєднання. Для цього я компонував багаторічники за кольором, формою і часу цвітіння в блоки сезонних композицій. Пік декоративності припадає на другу половину літа.



Структура - головна умова для протяжного миксбордера. У моєму квітнику її створюють надійні і ефектні багаторічники. А ритм задають повтори форм, фактури і колірних плям. Вертикалі злаків, посконника, монарди, айстр, куртини півоній, очитков і лілійників, розсипи ехінацеї і Астранція, кулі луків, подушки баданів, чергуючись, об`єднують окремі композиції в єдине ціле. Миксбордер витриманий в моїх улюблених холодних тонах. Вони добре поєднуються один c іншому і ефектно контрастують з теплими відтінками.

Мій квітник - найбільш непередбачуваний елемент саду, я не можу його закінчити раз і назавжди. Нещодавно я повністю змінила флангові композиції. І вирішивши, що це остаточний варіант, передчувала очікуваний ефект. Але, стоячи перед оновленим міксбордерів, раптом зрозуміла, що дозріла до рішучої реконструкції, заміни асортименту на більш сучасний. І фотографії наступного року вже будуть іншими.



Так як площа саду невелика, потрібно ретельно узгоджувати посадки і відкриті простори. Адже без пауз не вийде гарною бесіди. Газон на нашій ділянці з`явився одним з перших. Тепер він об`єднує сад в єдине ціле і врівноважує всі композиції. Газон у нас екологічний (головне, правильно назвати!), Тобто бур`яни на ньому трапляються.
Ми його регулярно косимо і підгодовуємо. А він служить прекрасним фоном для рослин і майданчиком для дитячих ігор.

Декоративний ставок з каскадом з полімер невеликий, як і хвойний садок біля його берегів. Ритм обсягів в ньому задають сорти сосни гірської. Дерево у води - плакуча модрина європейська, я вибрала її через вузької крони. Желтокончіковий сорт сосни гірської `Ophir` і герань `Rozanna` з фіолетовими квітами все літо підтримують колірний контраст композиції.

Живучи в водоймі золоті рибки - джерело сімейних турбот і радостей. Вони справно приносять потомство, а обсяг акваріума для зимівлі обмежений. Доводиться щоосені пристроювати наших дітей в хороші руки. Зате годування зграйки рибок, по черзі відкривають роти, - щоденний безкоштовний атракціон.

Майже всі дерева в саду - плодові. Зливи, яблуні і вишні великодушно дотримуються черговість виродків врожаю. Ягідні чагарники мені поступово вдалося звести до рівня реальних потреб, а на ягоди, що залишилися на гілках, я дивлюся філософськи.

Так як старше покоління не може відмовитися від городу, а ми все - від свіжої зелені, він займає значну частину ділянки. Синій колір окантовки грядок з жовтуватою плиткою між ними пізніше доповнили сині лави. Кольорову гаму підтримує невеликий пряний садок в синьо-фіолетових і жовто-сріблястих тонах. Тут ростуть шавлія дібровний, ісопу, котовник, рута запашна, пестролистная м`ята, золотиста материнка, еріофіллум шерстистий, полин Шмідта і сорти чебрецю. А стрижена полин - боже дерево і компактні кульки барбарису Тунберга `Kobold` закріплюють центр і кути пряної клумби.

Планування городів завжди тяжіє до регулярності. І у нас присутні кілька стрижених огорож з кизильника блискучого, смородини альпійської і сферично сформовані кущі їстівної жимолості.


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже