Горець бальджуанскій

Відео: Горець бальджуанскій сімейства гречані хороший медонос Highlander Baljuvon good honey plant

За роки захоплення квітникарством я твердо переконалася: чим більше квітів вже росте на моїх клумбах, тим сильніше мені хочеться нових і нових!

Квітка горця бальджуанского

Відео: Горець бальджуанскій сімейства гречані хороший медонос Highlander Baljuvon good honey plant


Квіткові магазини, ряди з рослинами на ринках, знайомі, сусіди - все потрапляють в зону пошуку. Чи вірите, навіть просто проходячи по вулиці, сканують поглядом все палісадники, раптом трапиться щось цікаве! Таким чином і був виявлений горець. Правда, тоді я не знала його назви, поверх глухого забору була видна тільки шапка зелені, покрита білими квітами. На всі боки стирчали довгі червоні пагони, які шукають опору. Не в силах піти, я постукала в хвіртку. Не дуже доброзичливу господиню горця не торкнувся моє захоплення її рослиною. З великими труднощами вдалося вблагати її продати мені восени держак. Шкода, що вона не дозволила сфотографувати її горець, але опишу все, що побачила і впізнала. Може бути, ідея стане в нагоді кому-небудь.




У неї загинуло досить старе дерево черешні. Вони спиляли всі гілки, залишивши тільки кілька скелетних, найбільших, довжиною по 1-1,5 м. Прямо біля стовбура був посаджений горець, який за літо обплів стовбур і утворив на скелетних гілках величезну шапку переплетених пагонів. Дуже скоро і у мене вдома була майже така картина! Розраховуючи на швидкий приріст, я посадила горець у старенького сарайчика, щоб і квітами милуватися, і загальний вигляд облагородити. Натягнула міцні мотузки для опори, віялом розпрямляла по ним з`являються пагони. Коли горець доріс до даху, стін вже не було видно за густим листям. Незабаром на даху сарайчика утворився справжній зелений пагорб. Чоловік хотів обрізати, а я впросила залишити, адже скоро він зацвіте! Цвітіння перевершило мої найсміливіші очікування, так що там говорити, дивіться самі на фото!

Відео: бджоли

Цвітіння горця на сонячній стороні



Щоб хоч трохи приборкати буйну ліану і не дати їй зашкодити дах (на ній старенький шифер), я щоосені обрізаю горець майже на рівні даху. Спочатку не могла зрозуміти, чому він так прагне туди? А потім здогадалася - сонце! Він посаджений в місці, де сонце приблизно до обіду, потім тінь. На тіньовій стороні і цвітіння не таке рясне.

Відео: Горець сахалінський. (Рейнутрія)

Цвітіння горця на тіньовій стороні

Зимує він добре, укриття в нашому регіоні не потрібно. Дуже цінне, на мій погляд, гідність горця - він не дає кореневої порослі, стійкий до захворювань і шкідників. А ще легко розмножується живцями, але не любить пересадку. Якщо вирішили купити, то вибирайте варіант із закритою кореневою системою і перевалює акуратно. Я в минулому році нарізала черешки, а дівчата потягли один і посадили в городі. Просто встромили в землю і полили. А він почав! До кінця літа пагони були 3-4 м, весь покритий квітами! Подруга побачила, обімліла від захоплення, попросила собі. Викопали з величезним грудкою землі, обернули вологою тканиною і закутали в пластиковий мішок. Все одно листя поникли буквально на очах ... Порадила обрізати після посадки і поливати, але в міру. Сподіваюся, виживе, і дуже скоро у моєї подруги буде така ж чудова ліана. А у вас ростуть горяни?


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже