Декоративний лук: більше, ніж корисна зелень

Відео: Mixed planting vegetables and berries

Кілька років мене переслідувала ідея створити квітник з декоративних луків (алліум). Все почалося з випадкового знайомства з цими рослинами, а коли я дізналася, наскільки різноманітний світ алліум, буквально втратила спокій)) І ось, минулої осені в новому саду я свою затію здійснила. І поки чекаю, щоб зійшов сніг і стало видно результати цієї творчості, розповім трошки про тих видах, які в моєму саду і городі живуть уже давно.

Джміль на шніт-цибулі

Безумовний улюбленець - шніт-цибуля. Здається, про нього я вже розповідала, але готова повторитися, тому що це дійсно чудове рослина. Це джерело ранньої зелені: перо відростає відразу, як зійде сніг. Причому молоде перо дуже смачне, практично без гіркоти. А якщо шніт-цибуля регулярно стригти і добре поливати, то врожаї можна знімати буквально від снігу до снігу. І навіть взимку: це рослина відмінно піддається вигонки в домашніх умовах.
Тільки варто запасти відразу кілька горщиків з посадковим матеріалом, якщо хочете, щоб зелень була всю зиму: будинки шніт-цибулі вистачає тільки на два врожаї, після чого йому потрібно знову дати спокій - до весняної висадки назад на грядку.
А ще - це універсальне декоративна рослина. Його можна висадити кущем, а можна - смугою в рабатки або бордюром уздовж квітника

Відео: Замороження зелені! ЯК заморозити ЛУК на зиму!

Шніт-цибуля в квітнику

Це зручно, тому що розростається він неймовірно швидко. Розділивши один дорослий кущ, можна зробити бордюр довжиною метра два, а то і більше, і вже буквально через тиждень після посадки він бадьоро зазеленіє. А вже коли зацвіте! ..
Єдиний недолік: в пору цвітіння перо починає жовтіти, і відцвітають шніт-цибуля може виглядати непривабливо. Але цього «горю» легко допомогти: просто повністю обстригти рослина, залишивши не більш як 5 см над поверхнею грунту. Вже через добу з`являться перші молоді пір`ячко, і дуже швидко привабливість рослини відновиться.
Інше чудове рослина - цибуля афлатунскій. Його листя навіть сходу снігу не чекають, часто прямо з танучого замету визирає соковита зелень.

Відео: Декоративний цибулю пурпл сенсейшен.Для фітодизайну!

Лук афлатунскій ранньою весною

Листя широкі, м`ясисті, соковиті, з ароматом і присмаком часнику. Мені подобається використовувати їх в салатах, тим більше, навесні організм радий будь-якої зелені)) Трохи пізніше з`являться високі квітконоси. Листя в цю пору вже неїстівні, вони починають в`янути, як тільки розпускаються квіти. Тому цей лук бажано садити на задньому плані квітників або по центру (якщо огляд з усіх боків), але так, щоб в потрібний момент їх непривабливий вигляд був прихований іншими рослинами. Хоча, якщо регулярно обривати в`янучу листя не в тягар, можна залишати кущ і на виду

декоративні луки

Ранньою весною з`являються і розетки листя цибулі Розенбаха. Це його квіти скромно визирають з-за потужного куща лука афлатунского на фото зверху. А ось так він виглядає ранньою весною.




лук Розенбаха

Суцвіття-кульки у них дуже схожі, відрізняються, мабуть, лише розміром. Вони гарні і в квітнику, і в букетах, а ще їх можна використовувати як сухоцвіти.

суцвіття цибулі

На жаль, у цих луків декоративний ефект нетривалий: їх листя в`яне вже на початку літа, як у тюльпанів, нарцисів та інших цибулинних. А ось цибуля-слизун - стабільно декоративна рослина.



Лук-слизун

І до того ж дуже корисне: його листя багаті залізом і вітаміном С, їх рекомендують вживати при залізодефіцитній анемії. І він не подразнює слизову шлунка, а тому його можуть їсти навіть ті, кому протипоказаний ріпчаста цибуля через хвороби шлунково-кишкового тракту. Лук-слизун використовується і в тибетській медицині.
Ця рослина не формує цибулин - замість них є лише невеликі потовщення в нижній частині стебла. Листя у нього плоскі, соковиті і приємні на смак-у них теж є часниковий аромат, як і у листків цибулі афлатунского, але, на відміну від нього, цибуля-слизун НЕ грубіє.
Цвіте цибуля-слизун пізніше за інших луків - у другій половині літа.

Квітучий цибулю-слизун

Незважаючи на те, що рослина це досить вимогливо до вологи і харчуванню, у мене він з успіхом живе на такій ось невеликій гірці, де з харчуванням все в порядку, але вологи в літню спеку не завжди вистачає.

Лук-слизун на гірці

А ще його, як і шніт-цибуля, можна вирощувати вдома, отримуючи зелень круглий рік.
Крім таких - красивих, смачних і корисних - луків, є безліч декоративних алліум. Ось, наприклад, низькорослий цибулю горолюбівий

Відео: Декоративний цибулю джусай. Навесні розмножуємо розподілом кореня

лук горолюбівий

Або ось такий блакитний цибулю

блакитний цибулю

Ну, а коли постане у всій красі мій новий цибульний квітник, я обов`язково розповім і про інших видах. Тим більше, колекція напевно буде поповнюватися, так що тема ця довго не вичерпається :))


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже