Сади англії: інтерв`ю з джоном бруксом

Сади Англії: інтерв`ю з Джоном Бруксом
Джон Брукс був і залишається найвідомішим іноземним садовим дизайнером для російських садівників. Сергій Калякін зустрівся із знаменитим автором бестселерів по садовому дизайну в його власному саду.

- Пане Брукс, Ви створили багато прекрасних садів. У чому секрет Вашого успіху?

- У потрійний комбінації. Я виходжу з побажань клієнта, місцезнаходження саду і існуючої структури. Я завжди кажу своїм замовникам, що є правильний і неправильний способи зробити сад. І показую правильний варіант. Якщо він виявиться занадто витратним, замість мощених доріжок я зроблю гравійні, а замість цегляних стін - бетонні. Але дизайн залишиться тим же. Не обов`язково виконувати всі роботи відразу, можна розбити їх на кілька років. Люди не повинні забувати, що зробити сад - це дорого. Загалом, потрібно працювати разом з клієнтом, а не на клієнта, намагаючись виконати його побажання і залишитися в згоді з місцевими умовами і архітектурою.

Відео: Приватний дитячий садок Позняки - Український сувенір, приватний садок з китайським і англійською

- Ваш дизайн відрізняється дуже яскравими композиціями, наприклад, поєднання блакитного з лимонним і пурпуровим. Для Англії це досить нетрадиційно ...

- Я люблю ясні, яскраві кольори: лимонний, жовтий, синій. Взагалі колір - для мене не головне. Фарби змінюються, але то садове мистецтво, що постійно з нами, - це форми і силуети.

- Сади, які Ви робили, ніколи не втрачали форму?

- Якщо влаштувати підпірні стінки, сходи, тераси, вони протримаються стільки ж, скільки і будинок. Посадки менш довговічні, але я використовую в дизайні набагато більше чагарників, ніж багаторічників. Часто клієнти підсаджують квіти самі, мені більше цікаві структурні посадки.

Відео: Англійська мова з Віктором, носієм мови. Приватний дитячий садок "розвиток"

- Прихильники природного стилю, навпаки, використовують в основному багаторічники, а не чагарники ...

Відео: Англійська мова в дитячому саду (Навої)

- Природний сад зараз в моді. Звичайно, в континентальному кліматі з жарким сухим літом і сніжною зимою багаторічники цілком згодяться для двох-тримісячного ефекту. Але у вологому і вітряному кліматі Англії всі ці трави швидко стають плоскими, мокрими і розваленими. Подивіться, як зараз виглядає кукурудзяне поле ... У всіх рослин є своє місце.

- Ви вважаєте, що в садівництві є мода?




- Я не прихильник моди. Садівництво більш фундаментально. Природні матеріали - дерево, земля, камінь - будуть вічно, і від дизайнера залежить, як їх подати по-новому. Але коли такі сади, як мій, починають прикрашати дзеркалами в рамі з нержавіючої сталі, це виглядає без смаку, а через два роки і не модно. Ці конструкції будуть доречні в саду на даху в центрі міста. Але не можна бути надто шокуючим в провінції, де простір більше. Модні речі краще підходять для Квіткового шоу в Челсі. Воно, правда, має дуже мало спільного з садівництвом і дизайном для звичайної людини.

Відео: Англійська мова для дітей (приватний садок Джуніор)

- Ви брали участь у Квітковому шоу в 70-80-х роках і не раз перемагали. Є різниця між тим Челсі і теперішнім?

- У журі шоу досі сидять багато старих рослинознавці, вони входять в усі комітети, і це жахливо. Королівське товариство садівників (RHS) майже не сприяє популяризації садового дизайну. А адже це тепер самостійна сила. Тому що без садів Челсі стало б нічим: саме вони забезпечують виставці телебачення і піар. Звичайно, сади стали більше і краще, але, на жаль, в їх основі - бізнес, бажання потрапити в фокус телекамери. Це не має нічого спільного з Квітковим шоу. І ... дизайнери намагаються бути різними, але мало у кого виходить - відзначитися заради власне
відмінності на однакових ділянках без відповідного оточення дуже важко.

- Одного разу Ви сказали, що тепер ви бачите в саду тільки помилки ...

- Так, люди роблять помилки, і я їх бачу. Або б я не був в такому віці. І навіть коли я воджу гостей по своєму саду, я іноді думаю: О, Боже, який жах он там!

- У Ваших садах скульптура завжди чудово вписана в оточення. Як Вам це вдається?



- Дякуємо. Це моє - вловити правильні пропорції ... Напевно, тому люди і приходять до мене. Я намагаюся робити це просто і, що називається, в лоб. Зараз важко знайти хорошу садову скульптуру. Багато речей, але це все непотріб. Найпоширеніша помилка - невідповідність скульптури та саду.

- Ви визнаний експерт з ісламських садам. Чи мають вони перспективу в Європі?

- Іслам отримав погану рекламу через події в Нью-Йорку, Лондоні. Але люди все більше цікавляться такими садами, я думаю, їм подобається їхня простота і формальність. Приватні сади нерідко витягнуті і прямокутні, ісламська планування легко в них впишеться. А зараз інтерес підстьобує і глобальне потепління. Люди починають комбінувати ісламський дизайн з італійським наповненням: кипарисами, оливами та цитрусовими. Що дійсно важко зробити - справжній японський сад, на це здатні тільки японці.

- Ваші книги дуже популярні в Росії, Ви проводили майстер-класи в Москві і Санкт-Петербурзі. У чому Ви бачите різницю між садівництвом в Росії і Англії?

- О Боже, я можу написати ще одну книгу тільки про це! Різниця перш за все не в кліматі, не в садах, а в культурі. Може, мої слова прозвучать грубо, але це правда: в Росії немає садівничої культури. В Англії будь-, навіть якщо він не знає нічого особливого про садах, здається якось пов`язаним з садівництвом. А по всьому континенту поширена культура овочівництва, що називається, ділянки-ділянки, він відрізняється від декоративного саду. Я думаю, ви зараз ідете в культурному плані від цих городніх садів і намагаєтеся стати сучасними європейцями, проте це не завжди спрацьовує. Тому що ви поки не в`їхали, як це. Досить смішно під час відпустки пробігтися по англійським садам, і потім думати: О, виглядає набагато краще, ніж у мене, дай-но я зроблю так само ...

На моїх майстер-класах в Росії дев`яносто відсотків слухачів були жінки, мені незрозуміло, чому. Вони швидше садівники-любителі, для них це хобі. Вони були м`якше і витонченіше в Санкт-Петербурзі. У Москві вони ... гм ... як ніби я опинився в Лондоні ...

- Більш агресивні, зайняті?

- Так точно. Хотілося сказати: Розслабтеся трохи! Я отримав дуже цікавий досвід. Я працював по всьому світу, і одна з тих речей, якими я насолоджуюся, - вираз цієї різниці в культурному контексті в дизайні саду.

- У нас зараз садовий бум, зовсім не важко знайти новітні сорти рослин. І багато хто шукає і купують, створюючи сад-колекцію. Чи можна в такому саду говорити про дизайн?

- Щоранку, коли ви прокидаєтеся, ви приймаєте дизайнерське рішення: що ви надягнете. Ви не надягаєте на себе весь одяг і всі прикраси, які у вас є. Піти в супермаркет, покататися на коні, сходити ввечері в театр - для всього свій наряд. І рослини теж повинні відповідати дизайнерської мети.

Я розумію, чому це відбувається: О, я хочу то, мені подобається це! Все, що я можу порадити - не купуйте рослини по одному. Купіть три-чотири примірники. Зрозуміло, що хочеться мати все, але поступово ви навчитеся контролювати себе. Я думаю, всі починають з помилок. Це здорово, на помилках вчаться. Так що перш ніж бігти за покупками, просто озирніться і подумайте, що росте навколо вас, які дикі квіти, дерева і чагарники. Звичайно, я знаю, що в Росії їх список вельми обмежений. Але він обмежений не просто так. Клімат, що розвивається садівнича культура ... А ви намагаєтеся впихнути стільки чужорідного матеріалу!

- Багато рослин більш помірного клімату ростуть і в середній смузі.

- Тоді потрібно бути ще обережнішими. Банани чудово плодоносять в Англії - але вони в моєму саду недоречні, вони будуть виглядати тут просто смішно! Ось чого вам почасти бракує: дизайнерського очі, який би аналізував і давав грунт для роздумів.

- Ви хотіли б ще раз приїхати в Росію?

- Якщо мене запросять - звичайно.

Інтерв`ю взято в 2008 році.


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже