"Цибулеве щастя" - алліум

Відео: різновиди зеленої цибулі

Алліум (лат.Allium) - рід, що включає дворічні та багаторічні цибулинні і трав`янисті (з нерозвиненими цибулинами) рослини. У ньому налічується кілька сотень видів, серед яких є і їстівні, і декоративні рослини-деякі види поєднують обидві властивості - наприклад, відомі багатьом шніт-цибуля і цибуля слизун. Але більшість з цих незвичайних рослин - поки ще рідкісні гості наших дач.

Allium Schuberty

Кілька років тому я з величезним інтересом відкрила для себе дивовижний світ декоративних луків. З тих пір моя невелика колекція регулярно поповнюється новими екземплярами. Не вдаючись особливо в ботанічні подробиці, хочу сьогодні познайомити вас з деякими з цих красенів - можливо, когось ці рослини теж зацікавлять. Повірте, вони гідні того, щоб прикрашати наші квітники!

Лук слизун, бутони

Нехай багато хто з алліум цвітуть недовго, а після цвітіння більшість з них втрачає свою привабливість, але їх варто посадити навіть заради цих коротких миттєвостей краси. Зрештою, більшість цибулинних поводиться точно так же - але хто відмовиться від нарцисів або тюльпанів лише тому, що їх чарівність швидкоплинний? Так і з луками ...

Ось Allium flavum - один з позднецветущих декоративних луків: він у мене тільки що відцвіли. Чарівні «фонтанчики», правда?

Відео: Посадка цибулі

Allium Flavium

Ось ще один - схожий на нього формою суцвіть, квітучий в той же час (кінець липня - початок серпня). На жаль, ніяк не можу визначити його назву - упаковка цибулин втрачена безслідно, а разом з нею пропала і таємниця імені цього білосніжного чарівності)) Хто знає - підкажіть!

Allium

Взагалі, в різноманітті декоративних луків, не будучи фахівцем, розібратися складно. Крім видових, у продажу представлені і гібридні форми, а інформація на упаковці часто або відсутній в принципі, або носить загальний характер - інформує про особливості агротехніки представників роду (Allium) і не більше того ... Але милуватися рослинами це не заважає, звичайно ж)) Погляньте, наприклад, на квітучий в кінці червня Allium multibulbosum

Allium Multibulbosum

Ця рослина, швидше, для любителів класики)) А шанувальники авангарду, мабуть, оцінять гібрид Hair, створений на основі Allium vineale - лука виноградникового, або вінограднічного:

Allium & amp; amp-amp-amp- # 39-Hair & amp; amp-amp-amp- # 39;




Він теж постає у всій красі в другій половині червня, як і Allium siculum, що відрізняється досить великими і виразними квітками:

Allium Siculum

Вони виглядають не гірше багатьох садових квітів, погодьтеся:

Allium Siculum квіти

Allium azureum - цибуля блакитний - моя давня любов :) Він дивовижно виглядає в квітнику, де синява його суцвіть вдало гармонує з багатьма садовими рослинами. У мене в цьому році він красувався поруч з голландськими цибулинними ірисами

Allium Azureum



Allium roseum (у всякому разі, саме під цією назвою продавалися цибулини, хоча квітки на упаковці помітно яскравіше, ніж вийшло по факту). Зростає у мене в розарії та відмінно поєднується з невисокими трояндами.

Allium roseum

Цей лук утворює повітряні бульбочки

повітряні бульбочки

А ось Allium atropurpureum, вражаючий інтенсивної темно-пурпурової забарвленням квіток, формує насіннєві коробочки, в яких визрівають насіння, як у звичайного лука

Allium atropurpureum

Вони прикрашають суцвіття навіть в той час, коли цибуля вже відцвітає (до речі, квітконоси таких декоративних луків можна засушувати і використовувати в зимових букетах)

Allium atropurpureum, насіннєві коробочки

А хіба можна залишити без уваги ось ці ніжні квіти

Allium & amp; amp- # 39-Graceful & amp- # 39;

Розпускаються вони в кінці травня - витончені кулясті суцвіття на невисоких (10-12 см) квітконосах. Наскільки я можу зрозуміти, це гібридна форма-в продажу зустрічається під назвою Allium `Graceful`.

Це далеко не всі, звичайно ж. Але я сподіваюся, вам вже захотілося поселити в своїх квітниках ці чудові рослини. І ось ці теж:

Allium Moly

Allium oreophilum

Allium Neapolitanum

Allium karataviense

Allium rosenbachianum


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже