Бонсаї своїми руками

Коли я вперше побачила в книжці з квітникарства ці маленькі покручені дерева, з`явилося відчуття, ніби я потрапила в країну ліліпутів з казки «Подорож Гуллівера». Бонсаї мене настільки зачарували, що мені неодмінно захотілося виростити бонсаї своїми руками.

Бонсаї - звичайні рослини, але вирощені за допомогою спеціальних прийомів для додання їм таких хитромудрих форм, як: похила, плакуча, каскадна, наскальний і багатьох інших.

Щоб виростити бонсаї своїми руками, потрібен час і вміння, тому в квіткових магазинах вони коштують дорого. І я прийняла рішення спробувати зробити це самій, а вийде чи ні, помітно буде не скоро, доведеться запастися терпінням.

Для вирощування із застосуванням даної японської техніки підходять наступні кімнатні рослини - фікус Бенджаміна, Бугенвіллея, Кармона, Цитрус, Толстянка, Гібіскус, Гардения, і інші.




Найдешевше вам обійдуться цитрусові і кавові дерева, які можна виростити з насіння. Дивовижними виходять бонсаї з Азалія (Фото нижче).

Для кімнатних бонсаї слід використовувати спеціальні неглибокі контейнери на ніжках. Контейнери можуть бути глиняними або керамічними, а внутрішня поверхня повинна бути неглазурованої. Вибирайте ємності, з величиною дренажних отворів в 2 рази більше, ніж в простих квіткових горщиках.




В якості грунту вам буде потрібно вологоємна грунт, на 50% складається з органічної речовини (торф, подрібнена соснова кора, листовий перегній) і на 50% з крупнозернистого піску. Найпростіше буде купити спеціальну готову суміш, що я і зробила.

Бонсаї своїми руками. початок

Для початку висадіть вкоріненого живця в звичайний горщик і доглядайте за ним, згідно з вимогами обраного вами виду рослини. Коли основний стовбур рослини досягне бажаної висоти, слід Прищепа верхівку і видалити деякі нижні гілки. Для посилення гіллястості крони, необхідно обрізати кінці верхніх бічних гілок. Через два роки вам потрібно буде пересадити рослину на відповідний для бонсаї піддон, при цьому обрізавши коріння на 1/3 довжини. Надалі, кожні 2 роки пересаджують рослину і обрізайте коріння, також не забувайте, у міру необхідності, прищипувати кінчики гілок, видаляти зайві пагони і підгодовувати кожні 4-6 тижнів.

Відео: Бонсай з фікуса Кінкі. Частина 1

формування

Тепер прийшла пора найцікавішою стадії формування крони за допомогою алюмінієвого дроту. Візьміть шматок дроту в 1,5 рази довше самої гілки, діаметр повинен бути приблизно в чверть діаметра гілки. Рухами, спрямованими проти годинникової стрілки, щільно обмотайте гілку, але не туго. Потім повільно і обережно зігніть її в бажаному напрямку. Через 3 місяці можна буде зняти дріт, відрізаючи її кусачками по частинах.

Відео: Як зробити штучний БОНСАЙ

догляд

кімнатні бонсаї вимагають високої вологості повітря, їх потрібно оберігати від протягів і тримати якомога далі від опалювальних батарей. Особливу увагу приділяйте поливу. Можливо, доведеться щодня занурювати їх в ємність з водою, щоб дати грунті добре просочитися.

Якщо у вас в наявності є час і терпіння, то виростити бонсаї своїми руками практично з нуля Вам вдасться. Це заняття нелегка, але моторошно захоплююче і приносить величезне моральне задоволення.


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже