Бонсай, живі скульптури

Відео: Живі скульптури з паперу

Бонсай, живі скульптуриМене бонсаї підкорили гармонією, рівновагою і витонченістю. Культура бонсай налаштовує на філософський лад, на пошук спільної мови з природою - потрібно постійно спостерігати за поведінкою дерева, навчитися розуміти його потреби і секрети.

Я три роки тому почав збирати колекцію і вже познайомився з двома десятками рослин, вирощених в техніці бонсай. На жаль, в умовах міської квартири складно забезпечити їм належні умови, тому траплялися і невдачі.

Відео: Живі скульптури китайського дизайнера підкорюють світ (новини)

Наприклад, акація і Серісса прожили всього два місяці, незважаючи на всі хитрощі, а бирючина японська, одного разу невдало пересаджена, поступово засохла, залишившись проте ... мальовничим предметом інтер`єру. Добре себе почувають більш невибагливі види - портулакарія африканська, в`яз мелколістний і моя гордість - Кармона. А різноманітних за формою і зовсім некапризним фікусів дрібноплідних вже більше 5 примірників.




Бонсаї я поставив на вікно південного напрямку, притінене балконом і деревами. Навесні заклеюю скло цигарковим папером, щоб рослини поступово звикали до сонця. Обприскую кожен день фільтрованої водою. Навіть в опалювальний сезон вологість в кімнаті не буває нижче 40%.

Відео: Анапа. вул ГОРЬКОГО, центр. Живі скульптури у Літньої естради. 18.06.2016

Додатково допомагає адаптуватися новим рослинам і поліпшити самопочуття старожилів розміщення їх на острівці в піддоні з водою. Взимку бонсаї досвічувати протягом дня люмінесцентною лампою. При провітрюванні до кватирці внизу прикріплюю фанеру, щоб холодне повітря не потрапляло на рослини.

Влітку в теплу, несирую погоду виношу колекцію на балкон, але при загрозі дощу вношу рослини назад. Адже при тому малому обсязі грунту, в якій ростуть бонсаї, навіть поливати деякі з них доводиться обприскуванням ґрунту з пульверизатора, щоб уникнути його розмивання.


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже