Як створити квітучий бонсай з японської айви

Як створити квітучий бонсай з японської айвиСтворити квітучий бонсай мене підштовхнуло пірь-мо читачки Квітки, яке прийшло в минулому році з Воронезької області. Вона писала, що дуже хотіла б вдома вирощувати бонсай, але боїться, що це досить складно. Я переглянув в Інтернеті сайти майстрів бонсай Китаю і Японії. Там були квітуча бузок, японська айва, форзиція, Вейга-ла, спірея, барбарис, яблуня, слива ... Краса невимовна!

Матеріалом для мого бонсай послужив кущ японської айви, що ріс в саду. Ранньою весною минулого року я його викопав, поділив і вибрав з самим товстим втечею (близько 3 см в діаметрі), обрізав до 20-сантиметрової довжини і висадив в підготовлене керамічну миску.

Весь рік доглядав за рослиною, підгодовував щотижня комплексними рідкими мінеральними добривами і навесні цього року мій бонсай зацвів і, думаю, виглядав не гірше, ніж у східних майстрів. Ростуть у мене ще бонсаї з форзиції та вейгели. Перший теж ось-ось зацвіте. Про бонсай можна забувати ні на один день. Інакше все багаторічні труди пропадуть - бонсай загине.


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже