Рододендровое царство в японському саду

Виставивши недавно матеріал «Японський сад парку ЛОК« Айвазовське »(Крим)», я спеціально не показала більш детально його нижню частину. Справа в тому, що біля самої основи цього складного гірського саду знаходиться вічнозелене «рододендровое царство», яке ще в травні минулого року мене полонила красою свого цвітіння (дивіться пост «Всупереч тверде переконання»). Побачивши таке вражаюче пишність рослин, я цілий рік чекала моменту, коли знову потраплю в рододендровий рай. І ось 14 травня цього року ми знову опинилися серед привабливого цвітіння «трояндових кущів».

цвітуть рододендрони

За минулий рік вони стали більш адаптованими (пристосованими) до південнобережних умов, «довірливими» до людей, які за ними доглядають, чуйними на полив, підживлення, різноманітні обробки проти хвороб і шкідників, і на знак вдячності за це розцвіли ще більш розкішно.

цвітуть рододендрони

Ми не стали шукати навісні етикетки кожного висадженого сорти, а просто насолоджувалися цією «неземною красою» на землі. І сьогодні я хочу показати цю красу, відображену фотоапаратом, вам - користувачам сайту 7 дач.

цвітуть рододендрони

цвітуть рододендрони

цвітуть рододендрони

Відео: Хіллвуд Филосовское Японський Сад і американська Практичність




цвітуть рододендрони

цвітуть рододендрони

Відео: Конференція 2016. "вторгнення Царства", М Уссурійськ

Цікаво, що існує поняття «п`янкий мед», яке пов`язане з квітучими рододендронами. Відомий історичний факт, описаний полководцем Ксенофонтом, що в 401 р до н.е. під час грецького походу, солдати, наївшись, а точніше напившись меду прямо з стільників вуликів на гірських пасіках Колхіди, «лежали без пам`яті». Але ніхто не помер, а після того, як на 3-4-й день «прийшли в себе» були бадьорі і здорові. Своїм хорошим самопочуттям воїни були зобов`язані бджолам і квітучим рододендрони, тому що перші збирають «п`янкий і цілющий нектар» саме з «трояндових кущів.



цвітуть рододендрони

Культура рододендронів була відома ще в Стародавній Індії і Японії, а ось в Європу вони були завезені тільки в середині XVIII століття.

цвітуть рододендрони

Вічнозелені теплолюбні рододендрони поза зоною Південного садівництва вирощують в закритому грунті. На Чорноморському узбережжі Краснодарського краю вони зимують без укриття.

цвітуть рододендрони

Через карбонатних грунтів на Південному березі Криму рододендрони не настільки часті гості наших парків. Але бажання мати, вирощувати і милуватися їх красою настільки сильно у деяких власників приватних дач, що навіть складності посадки і догляду не зупиняють.

цвітуть рододендрони

В даному випадку ми бачимо не тільки бажання автора проекту, а й грамотне втілення здавалося б «нездійсненною ідеї».

цвітуть рододендрони

Якщо ви коли-небудь будете з середини травня на Південному березі Криму, обов`язково побувайте в Партеніті, його чудовому парку ЛОК «Айвазовське», щоб побачити красу квітучих рододендронів.


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже