Сад гортензій в лок "айвазовське"

У цьому році в липні місяці обставини знову привели мене в лікувально-оздоровчий комплекс «Айвазовське», коли вже майже була завершена закладка Сада гортензій. І я знову була вражена побаченим! Справа в тому, що перші гортензії з`явилися в парку ще в 2006 р, але справжній сад гортензій закладений в 2012-2013 рр. Посадка гортензій на всій території парку ще не завершена.


Перші гортензії в ЛОК & amp; quot-Айвазовське & amp; quot-.


8 видів і понад 20 сортів! Вражають навіть самі по собі одні тільки цифри, не кажучи про рослини! Всього буде висаджено понад 1000 рослин, включаючи не тільки територію саду гортензій, а й миксбордери уздовж доріжок на всій території парку!

Гортензії в міксбордерах уздовж доріжок парку.


Гортензії справили на мене не менше сильне враження, ніж рододендрони в японському саду. Я розуміла, що гортензія - справжня королева літнього саду, що перетворює напівтінисті його куточки в чарівну казку, але казковий сад гортензій в ЛОК «Айвазовське» здавався нереальним.

Сад гортензій.


В голові подумки «пронеслося» все, що я знала про гортензія. Понад 200 років тому ця рослина була завезена з Японії в Європу і в даний час переживає справжній ренесанс.


Сад гортензій.


Ботанічний ім`я роду «гідрангея»Прийшло з грецької мови і перекладається як«любителька води».


Гортензія крупнолистная - справжня королева саду.

Рід гортензія (Hydrangea) З сімейства гортензіевих (Hydrangeaceae) Налічує понад 80 видів красивоквітучих вічнозелених і листопадних чагарників, поширених у Східній Азії, Північній і Південній Америці.


У царстві гортензій.




У культурі в Україні і в Росії використовують тільки листопадні види і сорти з великими листками і великими кулястими, плоскими щитковидний, густими метельчатими суцвіттями білих, рожевих, блакитних, синіх квіток, забарвлення яких з віком змінюється. Забарвлення квіток гортензій визначається наявністю в грунті солей алюмінію, які слід підмішувати в воду для поливу раз в два тижні. При цьому на кислих грунтах (при рН меншому 5,5) квітки стають блакитними, а на нейтральних, слаболужних - рожевими. Суцвіття добре зберігаються в зрізку.


Гортензія метёльчатая.


І мій погляд, немов завмер, на гортензії метёльчатой (Hydrangeapaniculata) - Високому чагарнику, родом з Південного Сахаліну, Курильських островів, Китаю, Японії, заввишки 3-7 м. Листя довжиною 5-15 см. Квітки білі, зібрані в широкі, густо-волосисті довгі волоті до 15-25 см-розпускаються в червні-серпні. Сорти цього виду відрізняються один від одного величиною і формою суцвіть, часом цвітіння і густотою великих стерильних (безплідних) квіток.

Гортензія волотисте.


Гортензія волотисте досить зимостійка, але в північних регіонах потребує укриття в суворі зими. Використовується для вільно зростаючих, однорядних живоплотів (особливо живописно оздоблюють садові доріжки) при щорічній зрізку на пень старих гілок.



Гортензія метёльчатая.


Далі була гортензія крупнолистная садові (Hydrangeamacrophylla) - Чагарник родом з Японії, заввишки 2 м. Листя довжиною до 20 см. Стерильні квітки розовие- розпускаються в липні-серпні. Є велика кількість сортів і форм.

Гортензія крупнолистная.


Гортензія крупнолистная малозімостойкіх. Кімнатні сорти при перших заморозках вимагають надійного укриття з занесенням їх в приміщення. На півдні використовується для вільно зростаючих, красивоквітучих, однорядних живих ізгородей- кімнатних культура - в декоруванні терас, патіо, балконів.

Гортензія крупнолистная.


Вперше я познайомилася з гортензією дуболістная (Hydrangeaquercifolia) - Листопадним чагарником висотою до 2 м. Листя глибоко розсічені (від 5 до 7 лопатей), восени бронзово-фіолетові, довжиною до 20 см. Квітки білі, стерильні при відцвітанні набувають рожевого відтінку, зібрані в конічні волоті, довжиною до 25 см.


Гортензія дуболістная.

Просто потрясла своєю незвичайною красою гортензія Саржента (Hydrangeasargentianasyn. H.asperasubsp. sargentiana) - Пряморослий листопадний чагарник родом з Китаю з товстими, густо опушеними пагонами, висотою до 3 м. Листя широкоовальні, пилчасті, темно-зелені, густо опушені, завдовжки до 25 см. Центральні квітки блакитні, фіолетові, оточені стерильними білими квітками (іноді вони набувають легкий фіолетовий відтінок), в плоских щитках діаметром 23 см-розпускаються з серпня.


Гортензія Саржента.


Морозостійка. Гортензія Саржента найменш відома, але саме вона володіє найкрасивішими листям і суцвіттями серед всіх гортензій. Хороша в солітерних і групових посадках.

Гортензія Саржента (на передньому плані).


Гортензія деревоподібна (Hydrangeaarborescens) - Чагарник родом з Північної Америки, висотою від 1 до 2,5 м. Листя довжиною 6-20 см. Квітки дуже рясні, білі або злегка кремові, у великих щитках, діаметром близько 12 см-розпускаються з червня до жовтня.


Гортензія деревоподібна.


У центральних і північних регіонах пагони в суворі зими обмерзають, але відновлюються. Використовується для вільно зростаючих, красивоквітучих, однорядних живоплотів, добре витримує сильну обрізку і стрижку.
Дуже давно, окремо від усіх посаджена гортензія черешковая (Hydrangeapetiolarissyn. H. anomalasubsp. petiolaris)- Чагарникова лазающая ліана родом з півдня острова Сахалін, Китаю, Японії, довжиною до 15 м. Пухкі, щитковидні, довжиною 15-25 см суцвіття складаються з великих крайових, білих цветков- цвіте в червні-липні з 5-6 років.


Гортензія черешковая.


Витримує без істотних пошкоджень клімат центральних і навіть північних регіонів. Застосовують для створення красивоквітучих живих вертикалей на стінах.


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже