"Овечі вушка" на клумбі

Чистець візантійський, він же стахис шерстистий, він же «овечі вушка» - чарівне і невибаглива рослина з сріблястими пухнастими листям.

чистець шерстистий

Він оселився у мене в саду вже давно: сусід поділився відростками, які з тих пір перетворилися в шикарні ворсисті «килимки» і розстелили в різних квітниках. Звичайно ж, в новий сад ці «вушка» теж приїхали)) рослинки поки маленькі, але вже в наступному сезоні вони сформують симпатичну галявину, а через рік чистец можна буде розселяти і далі.

Відео: СЕЗОН 2016

Молоде рослина чістеца

Варіантів використання цієї рослини в квітниках - незліченна безліч. Це відмінний бордюр: кущики без квітконосів невисокі, ростуть дуже щільно і за рахунок елегантною сріблястою забарвлення листя створюють ефектне обрамлення клумби або садової доріжки.
Чудово виглядає і чудово себе почуває чистец шерстистий в рокарії, на підпірних стінках, в кам`янистих садках. До грунту невимогливий, посуху переносить легко, любить світло - ідеальне рослина для альпінарію.
З іншого боку, в півтіні він теж зростає добре, а тому його з успіхом можна висаджувати під чагарниками. У такій композиції холодний колір і незвичайна фактура листя чістеца здатні стати виграшним акцентом. Важливо лише подбати про те, щоб тінь була не надто густий, а сусіди - невибагливі до харчування. На занадто родючому ґрунті і при недоліку освітлення «овечі вушка» можуть позеленіти, втративши свій шарм.
Нескінченний простір для фантазії залишають всілякі поєднання чістеца з іншими декоративно-листяними рослинами. Ось, наприклад, як він прилаштувався в мене між хостами і молочаєм кипарисовим на березі ставка

Відео: Хвойні - посадка




Чистець з хостами біля ставка

Власні квіти у чістеца нічого особливого з себе не представляють, а високі, часто нестійкі квітконоси роблять посадки неохайними. Тому я намагаюся їх срезать- коли рослина вирощується в якості декоративно-листяного, ця процедура дуже бажана. Тим більше, догляд за чістеца на те, власне, і закінчується))
Зате як виразна розкішна, шовковиста листя на тлі інших квітів! Завдяки нейтральному кольором, чистец доречний практично в будь-якої композиції, і всякий раз буде виглядати по-новому. Мені особливо подобаються стримані, шляхетні поєднання з синіми і білими квітами, але червоний, жовтий, рожевий, бузковий виглядають, мабуть, нітрохи не гірше :) Ось, помилуйтеся, наприклад: чистец на тлі квітучого шніт-цибулі

Відео: Пізня пересадка рослин з ОКС



Чистець шерстистий на тлі шніт-цибулі

До речі, для посадки чістеца шерстистого підходить як весна, так і осінь. У ті ж терміни можна ділити старі, саджанці, вкорінені пагони яких легко відокремлюються і добре приживаються на новому місці.
Я читала, що в регіонах, де зими суворі, рекомендується легке укриття для рослин, але мій відмінно зимує і без цього. А ранньою весною достатньо лише прибрати стару, побурілу і засохлу листя і подбати, щоб біля коріння чістеца не застоювалася вода - це його головний ворог, що викликає кореневу гниль і загибель рослини.
А ще мені подобається гладити листочки, м`які і надзвичайно приємні на дотик :) Дуже добре піднімає настрій!

Відео: Розробка гряд. Підсумок першого сезону

Листок чістеца шерстистого

Якщо у вас в саду ще не росте чистец, спробуйте знайти для нього невеличкий куточок. Впевнена: ви неодмінно полюбите ці славні «овечі вушка»!


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже