Наївне чарівність маргариток

Якщо ви запитаєте, чому саме мені подобаються маргаритки, напевно, відповідь знайти буде непросто. І все ж є в них щось чіпає душу, привабливе. Напевно, це і є любов: коли нема за що-то і чомусь, а просто так :) Причому садила я і крупно квіткові густо махрові сорти, але до сих пір прості білі і рожеві маргаритки здаються мені найпривабливішими.

білі маргаритки

Культивують маргаритки зазвичай як дворічні рослини. При вирощуванні з насіння в перший рік у них з`являється симпатична розетка листя, низенька і компактна. А на другий рік кущ помітно розростається і рясно цвіте.
Якщо зів`ялі суцвіття не видаляти (а при великих посадках ця операція дуже трудомістка, тому що маргаритки цвітуть суцільним килимом), вони дають самосів. Правда, сортові рослини при цьому втрачають свої ознаки, перетворюючись в найзвичайніші.

Червона маргаритка

Відео: РОМАШКА, КАКТУС, МАРГАРИТКА / Російські фільми




Зате квітуча галявина з маргаритками дійсно вражає! Причому, якщо скасують їх, коли рослини відцвітають і втрачають привабливість, стають неохайними, вони чудово відростають знову і навіть можуть повторно зацвісти!
Сіяти маргаритки можна і прямо в грунт в середині літа (червень - липень), і в розсадні ящики, висаджуючи розсаду восени в квітники. Насіння проростає на світлі, тому заглиблювати їх не слід, достатньо лише злегка припорошив грунтом і притиснути (прикатать), щоб вони щільніше прилягали до грунту. А ділити кущі і пересаджувати рослини можна в будь-яку пору, навіть квітучими.

рожева маргаритка



Чесно кажучи, розмножувати маргаритки діленням куща мені не дуже сподобалося: все ж молоді, які виросли з насіння розетки виглядають набагато привабливіше, на мій погляд. Але якщо хочеться швидко отримати багато квітучих рослин, можна вдатися і до такого способу. Якщо розділені кущики добре поливати і на перших порах притенить, щоб їх не припікало яскраве сонце, вони не тільки швидко приживаються, але і продовжують цвісти!
Взагалі, вологу маргаритки люблять. Вони добре себе почувають біля водойм, добре ростуть на глинистому ґрунті, а ось на піщаній вимагають систематичного поливу. Втім, догляд за маргаритками на цьому, мабуть, і закінчується: це дуже невимогливі квіти.
У мене багато років вони чудово росли на березі маленького ставка в оточенні очитков

Маргаритка серед очитков

Якщо вологи достатньо, маргаритки добре ростуть на сонці, але і в півтіні вони відчувають себе не гірше. Можливо, на сонечку у них тільки квітконоси коротший, а на тінистих ділянках - вище - ось, мабуть, і всі відмінності.
В умовах Середньої смуги маргаритки цвітуть в травні - червні-іноді радують і осіннім цвітінням. Причому використовувати в квітниках їх можна надзвичайно різноманітно. Це і посадка в вазони, кашпо (в тому числі на терасах, балконах), і обрамлення газонів, і бордюри вздовж доріжок, і багато інших варіантів. Ось, наприклад, невелика галявина маргариток на передньому плані квітника в півтіні

Маргаритки у весняній композиції

Відео: Чарівна ромашка

Маргаритки чудово поєднуються з цибулинними: мускари, гіацинтами, тюльпанами, нарцисами. Можна заповнювати ними вільні простору в великих квітниках, використовуючи в якості почвопокровного рослини: розростаючись, маргаритки утворюють суцільний килимок, який відмінно виглядає навіть без квітів. Правда, в цьому випадку треба розуміти, що ви, швидше за все, отримаєте ще один бур`ян: при такому способі посадки ймовірність самосіву зростає. Але мені, наприклад, подібні «бур`яни» подобаються))
А ви садите маргаритки?


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже