Монарди чудовий аромат

Відео: БАРВИ РИЖОГО ЛІТА !!! Нектар ЧУДОВИЙ АРОМАТ !!!

У наших краях зараз щосили квітне монарда двойчатая. «Кошлаті» яскраво-червоні квітки на клумбах притягують метеликів. А сортові рослини дивують ніжно-рожевими, ліловими, пурпуровими і навіть білими квітками. Дуже хочу знайти білу монарду - якщо вірити фотографіям, які мені траплялися, виглядає вона незвичайно! Але і звичайна червона хороша:

Квітка монарди двойчатая

Хоча, чесно кажучи, ця рослина я люблю не стільки за квіти, скільки за аромат листя - сильний, насичений, нагадує м`яту (а скоріше, навіть мелісу). Кажуть, вони з м`ятою - далекі родичі :) Чай з сушеними листками монарди - це щось! Тому в моєму саду для неї завжди знайдеться містечко.

Відео: Аромат монарду. Фаберлік

Ще читала, що листя монарди можна використовувати в свіжому вигляді в салатах і як приправу для приготування страв з м`яса. До гібридним рослинам це, правда, не відноситься - їх садять виключно для краси, а не в гастрономічних цілях. Я поки теж обмежуюся чаєм.

листя монарди

Відео: КУПІВЛІ для здоров`я, Астеріон, монарди (фаберлик)




Вирощування монарди нескладно. Вона може рости і на сонці, і в полутені- грунт віддає перевагу пухку, насичену поживними речовинами. Якщо умови її влаштовують, добре розростається - іноді навіть рекомендують обмежувати її зростання, висаджуючи в великому відрі без дна.

Кожні три-чотири роки кущ слід ділити. Якщо цього не робити, рослина з часом слабшає, рідшає, починає хворіти. Ділять монарду навесні-це, до речі, найшвидший і надійний спосіб її розмноження.



Але повернемося до відходу. Монарда двойчатая - вологолюбна рослина, так що в посушливе літо доведеться досить часто її поливати, не рідше двох разів на тиждень. На сухому грунті вона розвивається погано і може навіть заболеть- головний її ворог - справжня борошниста роса. Для людей із вадами рослина і цвіте гірше, і виглядає досить блідо. До речі, квітконоси варто вчасно обрізати: зів`яла монарда квітник теж не прикрашає, виглядає неохайно.

Але на цьому, мабуть, догляд за монардой і завершується. А якщо посадити її в куточку саду з вологим ґрунтом - наприклад, у водойми, - то і поливи не будуть потрібні. Затишно цій рослині буде також в природних композиціях, на околиці чагарникових заростей.

Відео: Фаберлік Партнер30. Хіт продажу " монарда Плюс"

квітуча монарда

Незважаючи на свою помітну зовнішність, монарда - НЕ індивідуалістка)) Вона відмінно виглядає в поєднаннях з іншими рослинами, причому не тільки садовими, а й дикорослими. Їй в партнери підійдуть високорослі вероніки, золотарник, шавлія, очиток видний, лілейники, ехінацея, кореопсис. Завдяки аромату листя, який, до речі, відчувається навіть якщо просто зачепити кущ, монарда логічно впишеться в композицію з пряних трав, збагативши її яскравими фарбами. А я хочу спробувати посадити поруч пустирник: він теж зараз якраз цвіте. По-моєму, має непогано вийти!


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже