Троянди восени: догляд і підготовка до зимового укриття

Відео: Як обрізати троянди і вкрити на зиму, наш перевірений спосіб обрізки троянд

На дворі стоїть жовтень. Листя розфарбовується в різні кольори, небо синє, прохолодне чисте повітря ніби дзвенить. Іноді на землі заморозки. але трояндам все дарма - вони все ще в кольорах. 

останні квіти

Осінній догляд за трояндами

У цей час уже не потрібно видаляти увядающие квіти, інакше рожеві кущі стануть викидати нові пагони, прагнучи виконати свій материнський обов`язок - дати квітка, який потім повинен перетворитися в плід. Якщо утриматися від обрізки, втечу визріє, поступово в ньому пройдуть хімічні процеси, цукор з листя перейде в стебла, а це буде берегти їх при низьких температурах: цукор зменшить утворення кристалів льоду в стеблах, збереже клітини рослини від розриву. Така троянда зможе витримати більш низькі температури. 

Троянди взагалі краще постаратися уберегти від накопичення води пізньої осені. Особливо якщо це вода, яка потрапляє на стебла під час осінніх дощів. Аж до того, що можна вкрити кущі плівкою.

У жовтні поступово можна починати чистити кущі. Особливо ретельно потрібно зібрати і видалити нездорові листя, якщо трояндочки влітку підхопили якусь болячку. Адже якщо не прибрати заражені листя, то під укриттям взимку буде створена дуже сприятлива атмосфера для розмноження хвороб і спор грибів. Здорові листя краще прибирати перед самим укриттям. Якщо зробити це занадто рано, ми можемо стимулювати троянду до утворення нового листового апарату-нирки прокинуться, і мороз для них буде згубний.

Обрізку троянд, на мій погляд, восени краще не робити. Навіть невизревшіе пагони не варто обрізати - Обрізка здатна викликати зростання молодих пагонів, які не встигнуть визріти і загинуть взимку. Я видаляю тільки те, що може стати джерелом для розвитку інфекції під час зимівлі. 

Восени поступово прибираємо листя з куща, особливо хворі

Дуже пізно, практично перед укриттям видаляю кінчики невизревшіх пагонів, а також явно уражені хворобами частини рослини - зламані, з плямами цвілі, іржі. Самі квіти теж видаляю перед укриттям.

Підготовка до укриття

Багато сортів троянд цвітуть на пагонах минулого року. Тому пагони, які виросли в цьому році, потрібно обов`язково вберегти від вимерзання. Для цього доведеться вкрити троянди на зиму агроволокном від сильних морозів.

Чайно-гібридні троянди годі й вкривати. їх досить гарненько підгорнути пухкої сухою землею після того, як встановиться невелика негативна температура. Землю для підгортання заготовляють заздалегідь. Не варто підгортати піском або тирсою - вони занадто сильно вбирають вологу, створюють середовище для хвороб. Крім того, пісок в морози промерзає наскрізь, а в тирсі можуть бути деревні гриби, які здатні вражати і стебла троянд. 

Пригибание до землі

Наступний етап в підготовці кущів до укриття - пригибание. Пригинати троянди потрібно до настання морозів інакше замерзлий втечу неодмінно зламається коли ви почнете його укладати на землю. Можна гнути кущі, фіксуючи кожну гілку або групи гілок гачками окремо. А можна зв`язати мотузкою весь кущ і пригинати його, чіпляючи гаки ні до гілках, а за мотузку.




Гнуться кущі троянд по-різному. Одні запросто лягають на землю, а інші опираються. У такому випадку, щоб не поламати гілки, я пригинаю кущ в декілька заходів. Роблю це так: чіпляю до рожевого куща або обв`язують його мотузці іншу мотузку і поступово притягую нею кущ, прив`язуючи мотузку до забитого в землю гаку.

Можна робити і інакше. Одна моя знайома просто кладе на кущ широку дошку і поступово її Привантажувальний цеглою. Допомагає :) Кущ потихеньку здається. 

Розу, зростаючу в обеліску, я укладаю разом з ним. Просто витягаю його з землі і кладу на бік.

Роза в обеліску покладена на землю

Пригнуті і очищені від листя кущі зручно обробити залізним купоросом. Робити це потрібно, коли зростаючі поруч рослини теж пішли на спокій, інакше їх можна спалити. Концентрація розчину 3%, тобто 300 г на 10-літрове відро.



установка дуг

Після того як кущі оброблені, пригнути і надійно пришпилені, я ставлю над ними дуги. Вони у мене зроблені з товстого сталевого дроту. Дуже практичний, довговічний і зручний варіант виготовлення дуг - з металопластикових труб для водопроводу.

Уткнуті дуги повинні бути трохи вище покладеного куща, щоб укриття не стосувалося його. Дуги над пришпиленими трояндами потрібні для того, щоб важка шапка снігу не поламати пригнуті батоги троянд. В ідеалі варто скріпити дуги між собою планкою в верхній точці, щоб вийшов більш жорсткий каркас. А щоб мати гарантію, що товста батіг троянди не трісне, потрібно просто підкласти під її підставу щільно закручену пластикову пляшку - Вона послужить упором і не дасть троянді зігнутися в цьому місці занадто різко.

Суть укриття троянд з пригибании їх до землі в тому, що воно працює за принципом парника: Земля в ньому працює як генератор тепла. І чим більшу площу воно охоплює, тим краще. Я маю на увазі що ефективніше вкривати відразу кілька рослин, ніж кожне окремо

Укриття троянд на зиму

Коли встановиться постійна температура близько -5 ...- 7 ° C, я вкриваю троянди поверх дуг нетканим матеріалом. Найкраще це робити лутрасилом або спанбондом марки 60 в два шари.

Відео: Як підготувати клематиси до зимівлі

Спанбонд для укриття

Але у мене виявилося в господарстві велика кількість дешевого синтетичного нетканого килимового покриття. Вкриваючи ним в перший раз, я побоювалася, що воно від талого снігу буде занадто намокати. Але його структура така, що вода моментально стікала і не накопичувалася. В ідеалі після укриття лутрасилом, агроволокном або іншим проникним воду матеріалом потрібно прикрити самий верх ще й плівкою, щоб вода не потрапляла в укриття. 

Кріпити покривний матеріал до дуг зручно товстими канцелярськими скріпками, якими часто скріплюють стопки грошей. 

перезимували

А взимку, якщо пощастить, поверх укриття ляже сніжна шуба - тоді ніякі морози не страшні.

сніжна шуба

Якби бути впевненим, що випаде сніг, можна було б просто залишати кущі пригнути, що не заморочуючись покривалами. Але таких гарантій немає. У нас, по крайней мере, дуже часто бувають сильні морози - нижче 20 градусів - по голій землі. Ось і доводиться тепло вкривати своїх красунь на зиму.

Вкриті троянди під снігом

Є тільки один спосіб уникнути турбот по укриттю троянд на зиму. Потрібно завести собі неукривні троянди. Є й такі. Це канадські троянди, які витримують дуже низькі температури, а якщо навіть і обмерзають вище снігового покриву, то легко відновлюються за літо і квітнуть як ні в чому не бувало.

Вас також можуть зацікавіти публікації та обговорення:


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже