Бордоською рідиною на сторожі моїх троянд

В останні 3 роки навесні і восени я здобуваю кілька сортів троянд, від плетистих до чайних скромніц.Всевозможние форми і розміри мешкають тепер на моїй дільниці, але багато хто з них об`єднує загальна ознака - «веснянки», або так звані червоні цятки. 

На цьому фото троянда, яка при зрізку була білосніжною. На ранок в вазоні я побачила таку картину. 

хвора біла троянда

На фото нижче троянди в саду. Число «веснянок» багато менше, і вони трохи світліше.

хворі трояндочки

Начебто нічого кримінального в цих «ластовинні» немає, але коли ти хочеш отримати чистий білий колір, це стає певною проблемою.

Причину виникнення цієї напасті відразу знайти я не змогла. Такі заходи впливу, як перекопування + зола, результатів не давали. Протягом кількох років я читала інформацію про таких цяточках. Хтось говорив, що вони з`являються від дощу і взагалі вогкості, туману і т.п. Інші автори запевняли, що це така захисна реакція клітин троянди на атаку ззовні. Але дощу не було, а цяточки з`являються, та ще й поширюються все ширше. Ця зараза, немов за ланцюговою реакцією, перекинулася на рожеві, а потім захопила і жовті троянди. Рожеві взагалі «порадували» тьмяними пелюстками, що видно на фото нижче.

хвора рожева троянда

Спочатку я було подумала, що це сіра гниль атакує, але розглянувши інші бутони, не знайшла аналогічних ознак.




сліди іржі на розпускаються жовтих трояндах

На довершення до всього на листках своєї улюбленої чайної білої троянди я виявила таку «красу». Не інакше сама чорна плямистість завітала в гості! Навесні і влітку такого асортименту плям та й самих плям на листках не було. А тут, на завершення сезону, така різноманітність всього! Можливо, чорні плями - наслідок нестачі калію, але сильно на це розраховувати не варто.

чорні плями на листі білої троянди

У підсумку пошуки ліків і аналіз набору болячок привели мене до бордоською суміші. Озброївшись їй, я кинулася в бій.



Чому саме цей фунгіцид?

За фактом маємо набір різних незрозумілих плям, залишити без уваги своїх підопічних - значить в майбутньому позбутися красивих рослин. Тому мені потрібно було ліки широкого спектра, яке я могла б застосувати в комплексі з іншими заходами.

бордоская суміш

Цей препарат довше інших утримується на листках рослин, але потрібно з особливою обережністю дотримуватися концентрацію розчину щоб не викликати опік. Найкраще використовувати суміш в період, коли розпустилися бутони і є можливість обробки всіх частин рослини.

Як розводити суміш і з чим змішувати не можна

Перший раз пакетик я розвела на 5 л води, розчин вийшов дуже концентрований і нашкодив ніжних пелюстках однієї з моїх трояндочок. Тепер пакетик на 200 г суміші я ділю навпіл і розводжу це кількість на 2 відра по 5 літрів. І близько 100 м негашеного вапна
Бордоською рідиною не потрібно змішувати з препаратами, які розкладаються в лужному среде.Етот урок я добре засвоїла, коли обробляла вишню.

Як обробляти захворіла рослина

У моєму випадку ми мали плями на пелюстках невідомого походження, підсохлі місцями пелюстки рожевої троянди і «готичний» забарвлення на листках чайної білої троянди. Я вирішила скористатися цілим комплексом заходів:

Відео: Обприскування навесні бордоською рідиною дерев, чагарників

1) бордоская рідина-
2) зола при перекопуванні в почву-
3) пересадка на нове, оброблене в попередньому кроці золою місце-
4) спалювання обрізаних частин рослини і його листя.

процес обробки

Сам процес багато часу не зайняв. 

1. Для початку принесла золу від згорілих дерев (полін), скопала грунт навколо рослини на штик лопати і додала в грунт золу. Сипала на око, близько 3-4 жмень.
2. Найпростішим віником з відра оббризкала рослини цілком зверху вниз.

підсумки

Зараз про результат цього бою важко судити зі стовідсотковою гарантією, але нові бутони в кінці осені порадували. 
новий урожай білої кущової троянди

Відео: мідного купоросу ЗАСТОСУВАННЯ, властивості, Дозування

Але не варто сильно радіти. Можливо, цяточки не з`явились, тому як стояла суха погода або ж осіння температура їм була не до вподоби. 

біла троянда після обприскування і додавання в грунт золи

Відео: Роза. Міні троянда, обрізка навесні

Подивимося, що буде в майбутньому сезоні. Я планую прикупити ще 7 нових кущів. Буду рада рекомендацій сортів, радам і тонкощам, які неможливо врахувати, що не зіткнувшись з ними.


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже