Сад безперервного цвітіння олени вогнищевої

Сад Олени Палій



Олена Кострова - ландшафтний дизайнер і власник саду на південному заході Підмосков`я. Розмір саду - 6 соток, вік - 7 років, а його характер Олена визначає як боротьба колекціонера з дизайнером. Ось як вона розповідає про його історію:

Мрія створити нескладний у догляді і квітучий з березня по жовтень сад не давала мені спокою дуже давно. Я зачитувалася іронічним Роком садівника Карела Чапека і дізнавалася в горопашним герої себе. З часом захоплення садовим дизайном стало моєю професією.

весна

Не знаю, як на батьківщині письменника, в Чехії, а у нас рік садівника починається в березні. Після довгої зими я намагаюся швидше потрапити в свій сад. Рання весна в Підмосков`ї - не найкраща пора, але на пригріті сонцем прогалинах вже розпускаються первоцвіти. Вони зігрівають мені душу, коли я беруся за справи - розкидаю по снігу перші в цьому сезоні добрива. Іншої роботи в саду зараз немає.
Але ось нарешті зійшов сніг, зацвіли Бруннер, фіалки, мускарі, медунки і кандик, і ми приступаємо до збирання саду. Буквально через тиждень-два сонце прогріє землю, і потрібно буде прополювати грядки (бур`яни зараз як ніколи легко виймаються з землі разом з корінням), знімати укриття з троянд - обов`язково в похмуру погоду, щоб не допустити сонячних опіків. Ми працюємо і не втомлюємося милуватися нарцисами, рябчиками, тюльпанами. квітам нітрохи не поступається і яскрава розпускається листя дерев і чагарників: жовта і пурпурна у пузиреплодник &lsquo-Luteus&rsquo- і &lsquo-Diabolo&rsquo-, кремова у дерену &lsquo-Elegantissima&rsquo-, біло-рожева у верби &lsquo-Hakuro-Nishiki&rsquo-, майже чорна і золотиста у бузини &lsquo-Black Lace&rsquo- і &lsquo-Plumosa Aurea&rsquo-. Завжди прекрасні туї з жовтою (&lsquo-Rheingold&rsquo-) і смарагдовою (&lsquo-Smaragd&rsquo-) хвоєю, блакитний ялівець &lsquo-Blue Carpet&rsquo-. А коли в кінці травня - початку червня зацвітає бузок, розумієш: життя вдалося!

літо

Червень. Цвітуть спіреї, аквилегии, вероніки, піретрум, півонії, жимолость і барбариси з різнобарвним листям. Але не час розслаблятися - ми продовжуємо боротися з бур`янами. Хоча якщо квітники сформовані правильно, то вже до середині червня багаторічники змикаються і не залишають бур`янам ніяких шансів. Крім того, потрібно підгодовувати посадки і розпушувати грунт. На щастя, останнім мені доводиться робити нечасто - я спочатку подбала про якість землі: у мене на ділянці суглинок, і під глибоку перекопування я внесла торф, пісок і компост. Я також використовую мульчу, і це дозволяє мені рихлити рідше.
Ще один важливий пункт програми - стрижка газону: з того моменту, як земля підсохне, і до самих заморозків доведеться братися за газонокосарку раз в 7-10 днів. Можна не вносити добрива, що не подсеівать траву, що не прополювати (більшість бур`янів не виносять частого скошування) і навіть не поливати (якщо тільки літо не надто посушливе), але косити потрібно обов`язково. Звичайно, англійський газон тоді не вийде, але зелена галявина, на якій зможуть грати діти, - цілком.
Плануючи квітники, не варто забувати, що сад - це не тільки квітучі, але і декоративно-листяні рослини. Можна пограти на різниці в фактурі, кольорі, формі і розмірі листя хост, гейхер, клопогона, язичник, папоротей і декоративних злаків. Гарні в тіньових квітниках астільба, купина, дармера, астільбоідес і василистник, головне їх гідність - абсолютна невибагливість і стабільна декоративність.
З червня по липень в саду цвітуть сорти бузку. До речі, щоб тисячі ароматних білих квіток радували щороку, бузок потрібно періодично омолоджувати. Середина літа - час троянд. Коли вони цвітуть, я забуваю про всі труднощі, які пов`язані з доглядом за ними, і готова годинами сидіти, милуючись своїм розарієм. Троянди відмінно відтіняють герані, шавлія, котовник, хости, дельфініум і деревій. Лилейники - чудові рослини для переднього плану квітника, а ось лілії варто заховати в середину, щоб після цвітіння їх пожухлі стебла не псували загального враження.
У серпні на перших ролях ехінацеї, золотарник, сорти очитка видного і, безумовно, флокси. Залежно від сорту вони починають свій виступ в липні (&lsquo-Natasha&rsquo-) і продовжують до початку жовтня (&lsquo-Cardinal&rsquo-).
Мій ставок декоративний цілий рік - в оформленні берегової лінії я використовувала вічнозелені дерева і чагарники. Яскравий весняний акцент - нарциси і Калюжниця, особливо хороша махрова форма &lsquo-Flore Pleno&rsquo-. А восени з рядового учасника масовки в соліста перетворюється бересклет священний - його листя забарвлюється в рожево-пурпурні тони.

осінь

Серед осеннецветущие чагарників пальму першості я віддаю гортензії волотисте. сорти &lsquo-Lime Light&rsquo- і &lsquo-Vanilla Fraise&rsquo- зацвітають в середині липня і цвітуть до самих заморозків. Суцвіття поступово змінюють тон від світло-зеленого через білий до темно-рожевого і, засихаючи, набувають благородний відтінок сепії. Гортензія вторять посконник пурпурний, міскантус, безвременники, осінні анемони і геленіум.
У жовтні я зрізаю листя у листопадних багаторічників, щоб не займатися цим навесні, коли уваги вимагають вічно-зелені рослини. Дуже важливо прибрати з газону опале листя - якщо цього не зробити, в наступному сезоні його доведеться відновлювати.
Листопад - останній місяць, коли я з`являюся в саду. Листя вже облетіли, і настрій задають хвойні, а також чагарники з яскравими плодами: снежноягодник, бузина, калина, барбарис, бересклет. Найважливіші справи в кінці осені - укрити троянди і зв`язати хвойні, щоб їх гілки не ламалися під вагою снігу.

зима

Грудень і січень - найкращий час, щоб продумати нові садові композиції. А в лютому, використовуючи штучне підсвічування, я починаю сіяти петунію і інші літники, які влітку прикрасять веранду. І звичайно ж перечитую Чапека.

Поради Олени Палій

  • Садіть цибулинні в середині квітника, щоб прийшли їм на зміну багаторічники прикрили їх після цвітіння. Пізно відростають хости і лілейники - ідеальний вибір для цих цілей.
  • Клематиси груп Жакмана і вітіцелла - чудова пара для кучерявих троянд на арці. На зиму їх просто зрізають до рівня грунту, і вони абсолютно не заважають укладанні троянд під укриття на зиму. Клематиси групи інтегріфолія не вийшли ростом для арки, але на невисокому обеліску будуть прикрашати сад пишним цвітінням з червня по вересень.

Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже