Сади росії: сад олени золотарьової в підмосков`ї

Відео: Сеем ТОМАТИ на розсаду. 2 способи посадки. Сад і город

Альтанка в саду Олени ЗолотарьовоїДекоративна водойма на ділянці Олени Золотарьової
Квітник на ділянці Олени ЗОЛОТОРЬОВА
Будинок і альтанка на ділянці Олени ЗОЛОТОРЬОВА
Олена Золотарьова - власниця саду в селищі Жайворонки Московської області. На ділянці в 7,5 соток розмістилися будинок, господарські будівлі, альтанка, декоративна водойма і басейн, лазня і невеликий город. За сорок років з 1969 сім`ї Золотарьова вдалося створити на своїй ділянці маленький, але дуже затишний сад.

Відео: Саджанці з Садів Росії




Олена розповідає:

Мої батьки почали створювати цей сад в сімдесяті. У той час існувало суворе розпорядження, що і в якій кількості потрібно вирощувати на ділянках в садових товариствах. Відповідно до цих вимог батьки садили яблуні і плодові чагарники, але хотілося і краси - ялин, квітів. Одного разу прийшла комісія - перераховувати корисні рослини. Виявилося, що їх було мало, і нас стали корити за нераціональне використання землі. А тоді за це могли позбавити ділянки. Батьки вчасно згадали про ста кущах глоду в живоплоту і запропонували їх перерахувати. Загальна кількість плодових задовольнило високу комісію. Так глід врятував наш сад від неприємностей.

Пройшли роки, і раптом мені захотілося зробити наш ділянку по-справжньому красивим і затишним. Я активно взялася за роботу, і ... у мене нічого не вийшло. Все, що я зробила в перший рік, виявилося малопривабливим: досвіду роботи з рослинами не мала, знань - ніяких. Взимку, коли з`явилося більше часу, засіла за спеціальну літературу. Перечитала гори книг і журналів про квіти, дизайн саду, альпійські гірки. І з нетерпінням чекала весни. Почали приходити перші боязкі ідеї. Величезну допомогу і підтримку надав мій чоловік - без його участі сад не став би таким красивим. Наш ділянку - це спільна творчість.

Коли ми взялися за перетворення, в саду росли дві зелені і дві блакитні їли, каштан, барбарис, бузок, яблуні і ягідні чагарники. Чотири їли на маленькій ділянці - це перебір, але на них рука ні у кого не піднялася. Великі їли дуже красиві, в спеку дають тінь. І наш новий сад повинен був вписатися в уже існуючий пейзаж. Звичайно, на чистому просторі діяти простіше, але, якщо ви вирішили переробити старий сад, не поспішайте розлучатися з великими деревами, спробуйте створити для них гідне обрамлення. Хоча від декількох яблунь і чагарників нам все-таки довелося відмовитися. У ялин ж ми просто обрізали нижні гілки. Під однією з них склали кам`янисту гірку, основу якої склали ялівці. А під блакитними ялинами зробили пагорб і засадили його рослинами.

Спочатку я обрізала все увядающие квіти, намагаючись підтримувати клумби в ідеальному порядку, але деякі екземпляри стали випадати - наприклад, дзвіночок карпатський. Згодом я зрозуміла, що не всі квіти хочуть рости на тому місці, яке я їм відвела. Але якщо не зрізати суцвіття і дати рослинам цвів, то потім вони сходять і виростають там, де їм подобається. До того ж свіже насіння дзвіночка, дельфиниума і багатьох інших квітів сходять набагато краще, ніж куплені в магазині. Поступово рослин стає все більше і більше, і вам залишається просто видаляти ті, які не вписуються в задуманий вами пейзаж. А решта рости на обраному ними місці виявляються найбільш життєздатними. Так, наприклад, дзвіночки часто селяться в тріщинах між каменів і на кам`яній осипи.

Розташувавши під ялинами квітники, я зустрілася з певними труднощами. По-перше, густі гілки не пропускають дощові краплі і рослини тут доводиться поливати частіше. По-друге, через кілька років вони все одно починають чахнути. Справа в тому, що поверхнева коренева система ялин пронизує всю пухку землю і відбирає поживні речовини у квітів. Тому зараз деякі рослини я розміщую в горщики і вкопують їх у землю на гірці. Решта квіти задовольняються підгодівлею рідкими комплексними добривами кілька разів за літо. І відповідають рясним цвітінням або красивим листям.

Занурившись з головою в дивовижний світ рослин, я заразилася пристрастю до садівництва, вилікуватися від якої неможливо. Це назавжди. Спочатку я міняла свій сад, а потім з подивом стала помічати, що сад змінює мене і моє сприйняття краси. Перші квітники я робила з яскравих квітучих рослин (півонії, троянди, дельфиниуми), А потім все більше стала цінувати такі, які залишаються декоративними весь сезон. Це ломикамені, осоки, молодило, хвойні. Останнє моє захоплення - хости, гейхери і медунки. У мене вже невелика колекція. Правда, в квітники висаджені ще не все, деякі Подращиваиие в шкілки, а потім кожному підберу гідне місце. Острівці з декоративно-листяні непомітні, але дуже елегантні.

Ідея ставка-басейну виникла випадково. Навесні ділянка була досить сирим. Простеживши напрямки потічків, ми визначили найнижче місце. Поруч - лазня, і будинок закриває цей простір від непотрібних поглядів з дороги: те, що потрібно для басейну. Вирили котлован зі ступенями, поставили опалубку, використовували для посилення арматуру і залили бетоном. Краї задекорували натуральним каменем і галькою. Щоб використовувати ставок для купання, довелося не тільки застосовувати хімію для басейнів (хлорку і препарат проти водоростей), але і встановити систему фільтрів з насосом. Так як ці пристрої в саду виглядають инородно, сховали їх у пагорб з каменів, по яких тече вода, повертаючись в ставок. навколо посадили язичники, папороті, лілії. Спочатку поруч ріс краснолістний ліщина, але його довелося пересадити, так як листопадні чагарники краще не садити на березі. Та й вода на відкритому просторі прогрівається швидше. Наш ставок став улюбленим місцем відпочинку: і в спеку тут можна зануритися, і після лазні. Відкачуючи воду восени, навесні ми знаходимо його повним. Він дуже добре осушує ділянку.

Відео: Будівництво будинку без початкового капіталу // FORUMHOUSE


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!