Сади росії: сад катерини барінской

Сад Катерини Барінской, туї

З маленьких живців виросли пишні двометрові золотисті туї і навіть два кипарисовика. А адже ще недавно я обмотувала їх на зиму лутрасилом і накривала картонними коробками ... Дивно приємно відчувати себе творцем, нехай навіть і в масштабі десяти соток!

Двадцять років тому у нас з чоловіком народилася нетривіальна на ті часи ідея - обміняти квартиру в Москві на будинок в Підмосков`ї. Тоді фільми про міс Марпл ще здавалися прекрасною і недосяжною казкою. Однак зерна, посіяні картинками з життя англійського села, дали сходи. Ми зайнялися пошуками і знайшли недобудований, але придатний для житла котедж з порожньою ділянкою в десять соток, куди і переїхали разом з моїми батьками. Так я знайшла нарешті шматочок земної поверхні, на якій могла творити все, що хочу.

Сад Катерини Барінской. Ялівці та іриси.

Від колишніх господарів залишилися дві відмінні груші, кілька кущів великої смородини і вуличний туалет, який ми пристосували під сарайчик. Рельєф ділянки мене приємно здивував: західний схил з двома терасами, при тому що у сусідів все було рівно. Пізніше з`ясувалося, що тераси складаються з глини упереміш з будівельним (і не тільки) сміттям, під яким похований шар родючої землі. Але немає лиха без добра: на мій подив, тато, ніколи в житті не мав відношення до землі, взявся вигрібати камені, сміття і засівати травою голий глиняний схил біля будинку, а потім і решта ділянки. Не дуже хочеться згадувати перші роки, думаю, багато хто починав так само - головне, що труднощі нас не зупинили. Більш того, син допомагав мені, виконуючи важку чоловічу роботу, сад - це наше спільне творіння.

Сад Катерини Барінской. Іриси.




Раз вже пощастило з рельєфом, почали з гірки - камені з усієї округи тягали в рюкзаку. посадили сосну гірську, тую вересковідную, ялівець горизонтальний і почвопокривні рослини з англійських насіння для рокария. Хвойні поступово витіснили трав`янистих сусідів. зараз гірка живе самостійно, сама прикрашає себе як хоче - то засіє карпатськими дзвіночками, то нишком Фізостегія серед ялівців виростить ...

Сад Катерини Барінской. Гортензія волотисте.



Який же сад без бузку, бузків, шипшини? Зі старою дачі перевезли великий махровий бузок, урочисто посадили гортензію метельчатую, вирощену з держака, поросль бузку випросили у сусідів. Насажанную багато лісових ялівців, щоб і взимку сад не виглядав порожнім.

Сад Катерини Барінской. Вид з лавки додому.

Верхню частину ділянки, де вже росли дві груші, засадили плодовими деревами: вирішили, що тут буде тінистий сад з кущами бузку та місце для посиденьок. Тепер там і правда тінь: стоять гойдалки, стіл, тут ми п`ємо чай і відзначаємо свята. Ця частина саду відділена від другої тераси доріжкою (вона ж підпірна стінка). Друга тераса за п`ятнадцять років зазнала змін: від полуничних грядок через газон до хвойного лісу з прогалиною, на якій ростуть карликові іриси, простріли, злаки. Найбільша нижня частина саду - головна жертва моїх захоплень різними рослинами - весь час змінює вигляд. Спочатку це був город, потім поруч з`явився ставок, і пригнічені з усіх боків посадки овочів скоротилися до пари коротких грядок з суницею і зеленню.

Сад Екатаріни Барінской. Чебрець і іриси біля ставка.

За перші роки освоєння ділянки я пересаджала, напевно, всі рослини, які з`являлися у продажу. Страшно подумати, скільки грошей я могла зберегти, якби відразу купувала тільки ті, що підходять нашого клімату і умов мого саду. На щастя, наша жахлива грунт сподобалася ялівцю, туям і сосен - вони непомітно виросли і, за висловом сусідської бабусі, скоро у нас буде не сад, а ліс. А поки що досить місця займають трав`янисті багаторічники: іриси бородаті і сибірські, хости, гейхери, злаки, флокси і мої улюбленці з давніх часів - дельфиниуми.

Сад Катерини Барінской. Ставок в заморозки.

Сад продовжує керувати мною і підказувати - я це відчуваю. Всі мої спроби створити японський куточок, справжній альпінарій або клумбу в стилі Піта Удольф зазнали невдачі, тому що мій сад хоче стати російським дачним підмосковним садом. Я нарешті зрозуміла це, коли посадила флокси, гортензії і ромашки і всі вони почали бурхливо рости - сад зрадів і став мені допомагати. За це ми подарували йому дві нові лавки і запустили в ставок рибок, а ще посадили три нових куща бузку - сподіваюся, він залишився задоволений.


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже