Шторка на вікні з іпомеї

Відео: Установка рулонної штори на пластикове вікно

6361368265730f6a27b81d3.56274717

В цьому році ми переїхали в нову квартиру. Дуже сонячну (південний схід), навесні і влітку до полудня від яскравого світла, що ллється у вікна, просто нікуди подітися. Що стосується кухні, вішати темні штори там якось не до місця, а на жалюзі хоча б в цьому році вирішила заощадити. Подумала: а чому б не спробувати використовувати в якості затінення яке-небудь кучерява сонцелюбива рослина? І користь, і краса!

Вибрала іпомею Літаючі тарілки. Спочатку все йшло чудово. Посіяла в кінці березня, зійшли всі насіння і дуже швидко. Сіянці, правда, трохи витягнулися, тому обприскати їх «Атлетом». Десь в кінці квітня початку травня вже розпікувати рослинки пересадила на постійне місце проживання в довгий вузький контейнер на кухонний підвіконня.

Всупереч твердженням, що ипомея дуже важко переносить пересадку, вже на наступний ранок растишки виглядали «огірочками», як ніби в цьому контейнері росли з самого початку. З грунтом особливо не мудрувала. Купила в магазині універсальний квітковий грунт, змішала його з піском (3: 1), пролила гарячим розчином марганцівки. Зрозуміло - дренаж, отвори для стоку води.

Відео: Як прибрати китайські сонцезахисні шторки

ипомея на вікні

І вже через тиждень довелося споруджувати моїм маленьким ліанах опори, тому що вони в якості них стали використовувати один одного і кухонну тюль. Купила в канцтоварах кнопки-гвоздики (німецького виробництва), точніше, вони навіть схожі на шпажки: з металевим загостреним стрижнем і пластмасовою «ручкою». Встромила (нижній ряд) в ободок контейнера на відстані один від одного приблизно 5 см (потім зрозуміла, що трохи згустити).




Верхній ряд (паралельно нижньому) - в верхній укіс вікна, він у мене з гіпсокартону, вікно - склопакет. Якщо вікно дерев`яне, можна легенько вбити молоточком прямо в раму. Натягнула товсті лляні ниточки. Про їх кольорі можна особливо не турбуватися. Іпомея обвиває нитки настільки густо, що їх практично не видно. До того ж верхівки обов`язково доведеться прищипнуть, а це дасть нові пагони, які обовьются нитки ще не одним шаром.

ипомея на вікні



Затягла віконце (точніше, не відкривається його половину) моя «зелена шторка» досить швидко. А десь до 10 травня вже зібралася цвісти. Помітила, що ипомея не переносить протяг: якщо сусідня половина вікна відкрита на провітрювання, листочки, на які потрапляє холодне повітря, зморщуються і закручуються.

До цвітіння я її 2 рази підгодовувала спеціальним добривом «Калійфос». І все було добре, поки не грянула спека. І поливала я свою іпомею по 2 рази в день рясно, і бризкала - нічого не допомогло. Від землі стебла почали оголятися, листя жовтіли і відвалювалися один за іншим. Мало того - не зав`язалася жодна насіннєва коробочка. Квіточки розпускалися, відцвітали, тут же на очах висихали і відвалювалися разом з цветоносами.

Відео: Автомобільні каркасні сонцезахисні шторки SOLARSHIELD

ипомея на вікні

Так, ще: квіти розцвітали тільки у верхній частині вікна. Може, тому, що ця частина була більш захищеною від прямого попадання сонячних променів? Але ж ипомея - одне з найбільш світлолюбних рослин.

Відео: Шторки каркасні, знімна тонування автомобіля

Загалом, досвід не вдався, і вже в середині червня довелося мені мою іпомею зрізати і викинути.

Але я була б не проти повторити його на наступний рік, використавши в якості «зеленої шторки» якусь іншу садову ліану.

Хотілося б ще підібрати таку рослину, квітки якого розкриті протягом усього дня, а не тільки до полудня, як у моїй іпомеї.


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже