Маки - "полум`яні" привіти в палісаднику

Побачила сьогодні в палісаднику маки і згадала давню розмову мами з сусідкою:

- Це що у тебе там таке яскраве цвіте?
- Маки.
- Не боїшся?
- Чого?
- Наркомани якісь залізуть
(...)

Звичайно ж, ці люди не залізуть. Навіть наркомани знають, що мак цей - садовий. Мабуть, тільки наша сусідка цього не знала)).
У нас маки цвітуть зазвичай разом з півоніями. Ось, який гарний розцвів:

мак

Коли я вперше прочитала «Червоні вітрила» Гріна, я подумала, що, мабуть, вітрила були якраз кольору маків. Скажіть адже, класний відтінок червоного?)
До речі кажучи, в дитинстві ми їли насіння цих маків. На смак вони трохи інші, ніж насіння звичайного маку, але теж смачно. Вони не такі ароматні, ніби як ...

маки

Росте мак і в дикому вигляді. Причому, далеко не всі види маку мають якісь наркотичні властивості. Опійний мак - насправді рідкість. Але все ж, я думаю, роздобувши якісь насіння цієї рослини або помітивши самосійки в городі, непогано б переконатися, що вони дійсно не опіумні)). Тому що у нас посів опіумного маку заборонений Кримінальним правом!))
Уявляєте? Посадили квіточки і сіли за це на 2 роки ... Загалом, будьте обережні з маками, друзі)).
Як би там не було, для мене ця квітка - символ «Грінівська» лірики і альпійських галявин, де поля «палахкотять» зовсім вогнем і полум`ям. І нічого, що я ніколи не була в горах)). Просто подобається мріяти. А мак під вікном - як нагадування про те, що в своєму первозданному вигляді світ нескінченно прекрасний ...

маки


Чи ростуть на вашій ділянці маки? =)



Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже