Час примул

У моєму саду настав час примул. Ні, звичайно, інші квіти теж розпускаються, але примули... Вони особливі. І у кожної - своя історія. 

Прийшов час примул

Відео: Примула (лат. Pr mula)

Ось ця, наприклад, вирощена з насіння. Яскрава, сонячна, вона цвіте майже без перерви з початку травня (а в теплу весну - вже з квітня) до самих осінніх морозів. 

Примула

Ось цю я цієї весни купила в горщику в одному з місцевих супермаркетів. Чи не втрималася)) Знаю, що такі рослини - лотерея: чи то виживе, то чи немає. Але пройти мимо не вистачило сил: невеликий кущик був усипаний не просто великими - величезними білими квітками ... Колись у мене була така ж, але в новому саду після переїзду зберегти її не вдалося, так що це - друга спроба.

Біла примула

У теплому і сухому домашньому повітрі моя красуня швидко засумувала, і я переселила її в старий будинок, де підтримувала температуру трохи вище нуля - тільки щоб водопровід не замерз. Там вона у мене і чекала справжньої весни, а при першій нагоді я висадила її в грунт. 




Ось цю крихту минулої осені прикупила на розпродажі в садовому центрі - справжнім замірком, якого просто було шкода залишити.

Відео: Первоцвіт примула рецепти лікування кімнатними рослинами

маленька примула

В землю садила вже мало не під сніг, але перезимувала моя крихітка відмінно. А ось весна ледь не згубила її: сніг зійшов рано, примула ожила, покращала, розгорнула листочки ... І тут прийшли морози. Взагалі-то примули до таких сюрпризів погоди зазвичай байдужі, але ця рослина ще не встигло толком зміцніти, прижитися на новому місці.

Найбільше я боялася, що могли постраждати корінці: їх випирання було помітно, а пересадити квітку до похолодання не вдалося, тому що земля ще толком не відтанула. Уявіть, яку радість доставив мені цей малесенький квіточку - адже він означає, що прімулка жива, що вона прийшла в себе і вже набирається сил, щоб рости і цвісти. 



Ось цей кущик, суцільно вкритий квітами, виріс з маленької деленки, привезеної від подруги (як і та примула, що на першому фото, - вони і ростуть поряд). До речі, ми на прикладі цих рослин зайвий раз переконалися: примули добре переносять поділ і пересадку навіть квітучими - аби коріння їм при цьому не пересушили та містечко в саду надали до смаку. 

Примула

А ось ця скромниця вирощена з насіння. Їй поки важко змагатися зі «старшими сестричками» в пишності форм, але час все виправить: через пару сезонів вона складе їм гідну компанію. 

Квітуча примула, вирощена з насіння

Ось ця примула - мандрівниця)) Вона в мене вже так давно, що навіть не можу сказати точно, звідки вона взялася. Начебто, у бабусі на ринку колись прикупила ... З тих пір з однієї розетки утворилося безліч рослин - вони і на старій дачі залишилися, і по садам подруг розбрелися, і зі мною на нове місце проживання переїхали. 

ушковая примула

Її щільні листочки з сріблястим відтінком ефектно виглядають весь сезон - з того моменту, як сходить сніг, до того часу, поки він не ляже знову. Ця примула добре переносить недолік вологи і тому у мене найчастіше поселяється в рокарії, де становить компанію Очитки. 

Відео: Цвітуть мої примули Трохи про вирощування

Шкода, що при переїзді загубилася примула мелкозубчатая - з крихітних растюшек, розмножених насінням, виросли шикарні рослини ... Але нічого: свого часу я поділилася ними з подругою, так що тепер легко заповнити втрату))

Так, про примули я можу говорити довго :) Знаю, що і серед вас, друзі, чимало любителів цих чарівних квітів - розкажіть про них. Які примули цвітуть зараз у вас в саду? Напевно, у багатьох з них теж є своя історія ... 


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже