Флокси

Літо, флокси

У моєму дитинстві флоксів не було. Як, втім, і багатьох інших квітів. Зате вони у мене є зараз і будуть в спогадах про дитинство у мого онука.
Вони чудово виглядають в саду. Такі ніжні і такі невибагливі. Вони можуть утворювати самостотельного посадки, а можуть бути прекрасними кольоровими акцентами в композиціях. Їх оберемки прекрасна свита практично для будь-якої троянди. А їх зелень відмінно заповнює порожнечі в квітнику.
Я потроху розсаджують їх, заводжу нові сорти, яких з`являється все більше.
До речі, флокси дуже легко живцюються. Потрібно взяти серединку гілочки з двома вузлами. Під нижнім вузлом зріз косою, над верхнім - прямий. Нижні листочки видаляємо, верхні вкорочує наполовину. Вставляємо держак в грунт або пісок, заглиблений нижній вузол. Якщо черенкуете не в парничку, то краще накрити колбою від обрізаної пластикової пляшки. мої білі флокси з`явилися в саду саме так, з держака. Так що, якщо вам попався гарний букет і в ньому флокси, яких у вас в саду немає - купуйте букет :)), і буде вам щастя :)))))
флокси можна розмножувати і насінням. Це дуже захоплююче, адже ніколи не знаєш, чиї якості успадкує дитинча-флоксік. Вони можуть вродить зовсім не схожими на своїх батьків. Ось, наприклад, така ніжно-рожева самосейка 

Ніжно-рожева самосейка

Розподіл куща.
Ну, а щоб розмножити флокс, зберігши його сортові якості, потрібно просто поділити кущ. 
Для цього обережно його викопати і розплутати кореневі шийки і корені. Краще все робити руками і різати коріння тільки в крайньому випадку. На кожній деленке повинен бути вічко або паросток. 5-річний кущ можна поділити на 15 частин! 

Навесні ділимо флокси якомога раніше - вони люблять холодний старт. А якщо добре доглядати, то кущики можуть навіть зацвісти до кінця літа.

Дуже добре ділити флокси в кінці серпня. Як півонії. До цього терміну корінці визріли, нирки зростання закладені і нові деленки встигнуть за осінь вкоренитися, а навесні стартанути без стресу. 

Відео: Як виростити багаторічні флокси з насіння. сайт "садовий світ"

Флокс настільки некапризна растюшка, що його в принципі запросто можна ділити навіть влітку. він трохи затримається в зростанні, але напевно не пропаде. Перед викопкой потрібно добре полити і намагатися, щоб на корінцях залишилася земля.

Флокси іноді хворіють. Але трапляється це в основному з рослинами, які не отримують достатнього догляду та уваги. 
Флоксфи можуть дивуватися іржею. З нею боряться колоїдної сіркою (120 г на 10 л води). При перших ознаках появи іржі можна користуватися витяжкою суперфосфату 0,3%. Нею ж можна користуватися і для профілактики ранньої весни, додавши 0,3% розчин калійної селітри. Частіше хворіють темні флокси.




З грибних захворювань флокси уражаються ще борошнистою росою, септоріозом, фомозом.
Борошниста роса проявлеется білястим нальотом на листі. 
Септоріоз - світлими, оточеними облямівкою плямами, які часто можуть зливатися. Листя засихають і обсипаються. Боротися з септоріозом треба медьсодержащими препаратами.

Фомоз. Листя і стебла флокса буріють і жухнут. Нижні листя скручуються і засихають. Боротися можна медьсодержащими препаратами. 
Іноді буває, що нижнє листя у флокса підсихають, жовтіють і потім обсипаються. Це не фомоз, а ознаки недостатності вологи. 

Якщо раптом флокс несподівано жовтіє і засихає - це ознаки вертіциллезному в`янення. Зустрічається рідко, а боротися можна фундазолом.
А ці смугасті Лепеска змушують засумніватися, чи здоровий флокс. Це цілком може бутиПестролепестность і хворе рослина потрібно викопати і знищити. А шкода! смугасті теж гарні :)
Пестролепестность флокса?

Дуже рідко зустрічається ще таке вірусне захворювання, як позеленіння квіток флоксів. У нормалоном вцілому кущі флокса раптом з`являється слабкий втечу з дрібним листям і невеликою суцвіттям з зеленими бутонами. які розпускаються в зелені квіти. Така рослина потрібно теж повністю знищити.



Люблять поживитися флоксами стеблевая нематода, дротяники і листовійки. 

Уражені стебловий нематодою стели стають скрученими і потворними. 
Листовійка проколює лист знизу і висмоктує соки. Листя скручуються і відмирають.
Проволочник поселяється в коренях, вгризаються в середені кореня. 
А мої флокси ще любить подгризть знизу личинка хруща.

Більшість флоксів у мене в саду без імені. 

флокс безіменний

Відео: Навіщо пересаджувати флокси. сайт "садовий світ"

невідомий флокс

флокс білі з синьою трубочкою


Флокс чисто білий

А ці червоні, шкода синіють, відцвітаючи флокс червоний

малиновий 

флокс малиновий



Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже