Дицентра - розбите серце - посадка і догляд

Одного разу на міському ринку я побачила яскраво-рожева квітка, який вразив мене своєю незвичайною формою у вигляді сердечка з білою «крапелькою» посередині. Це була дицентра чудова. Жваві дівчата і діловиті жінки постарше залучали нас, своїх перших ранкових покупців, з ентузіазмом розхвалюючи товар. Дійсно, вибір кольорів був величезний: від скромної фіалки і пишною айстри до гордого нарциса і екзотичною фрезії. Продавали товар «обличчям»: вирощені в розпліднику квіти, розсаду, саджанці та насіння, на будь-який смак і колір. Але побачивши дицентру, я вже не змогла відірвати погляд від принади її квіток-сердечок і ажурних листя. 

Уже після я дізналася про те, що існує легенда: прекрасна Жанетта заблукала в лісі, а врятував і довіз до будинку її вродливий юнак на коні. Їдучи, він поцілував дівчину, з тих пір він з нетерпінням чекала повернення рятівника. Однак через деякий час Жанетта побачила багато прикрашену процесію на околиці села. Це виявився весільний кортеж, а попереду їхав той самий юнак з іншою дівчиною. Жанетта похитнулася, впала на землю, і серце її розкололося від болю. На тому місці і виросла дицентра, яку в різних країнах поетично називають «розбите серце», «сердечко Жанетти», «квітка серця».

Відео: Дицентра (Розбите Серце). Невибагливі Рослини Для тінистих місцях

дицентра рожева

Звичайно, мені захотілося мати таке чудо на своїй дачі. Цей невибагливий багаторічник заввишки від 30 см до 1,5 м (в залежності від сорту) налічує понад двадцять садових різновидів. Була б можливість: купила б все. Але довелося обмежитися на перший раз двома сортами, подивитися, як приживеться. 

дицентра біла

Я вибрала дицентру чудову і дицентру красиву. Купуючи розсаду, з подивом дізналася що, десяток років тому цей незвичайний квітка був витіснений з російських садів всякими заморськими екзотами. Сьогодні дицентра знову повернулася на наші землі. Нею прикрашають сади, ландшафтний дизайн, вона живе на домашніх підвіконнях, в зимових садах і т. Д. Причому всі види рослини досить невибагливі і прекрасно приживаються на новому місці.

Прижилася і моя красуня, зросла всім на диво, і в перший же рік посадки розпустилася пензликами рожевих суцвіть. Цей дивовижний квітка освіжає мій скромний сад, він перший вітає прихід весняного сонечка після довгих морозів.

період цвітіння діцентри чудовою триває з початку травня до середини червня, дицентра красива радує око з початку літа до осені. Після цвітіння надземна частина діцентри «засинає» до наступної весни. Буває, вона повторно зацвітає в серпні і цвіте до кінця вересня. Такий приємний сюрприз стає справжнім святом для всього мого сімейства.

дицентра посадка

Дицентра - виключно водолюбних рослина, їй потрібні дренажні, добре зволожені ґрунти з достатньою кількістю перегною. Але (!) Якщо вода застоюється, то її великі коріння швидко загнивають, враховуйте цей нюанс, коли станете висаджувати дицентру на своїй ділянці. Для посадки діцентри можна вибрати будь-який куточок саду. На сонячному боці вона зацвітає швидше, але сам кущик залишається малорослим. У тіні ж кущ сильно розростається, а квіти розпускаються дещо пізніше, але зате період цвітіння збільшується.

Я посадила її в компанії півоній і примул, так порадили досвідчені садівники. Сильно не загущающих посадку, і у мене вийшов незрівнянно красивий «букет» на клумбах. Дицентра дуже дружелюбна, і прекрасно уживається з іншими видами рослин. Я поекспериментувати з півоніями і примулами, а мій сусід по дачі оформив патіо за дачним будинком: посадив дицентру трьох сортів в комбінації з доронікум алтайських і білими нарцисами. Вийшло досить ефектно.




Догляд за діцентра нескладний. Її коріння в достатку потрібний кисень, тому необхідно регулярно рихлити землю під кущами. При весняних похолодання потрібно закривати трохи проклюнулися паростки щільною поліетиленовою плівкою. До речі, паростки діцентри слід вкривати тільки нетканим матеріалом, щоб забезпечити належний мікроклімат всередині покриття. Коли вона відцвіте, гілки обрізають під корінь, залишаючи зовсім маленькі стеблинки висотою 3-5 см. Сухі гілки витягають життя із сплячого рослини, тому їх необхідно видаляти в кінці кожного сезону.

відмінною підгодівлею для діцентри є азотовмісні добрива, ними слід удобрювати кущики в період цвітіння. Ранньою весною вона потребує суперфосфаті, а восени під кожен кущ слід підсипати перегній і гарненько полити її під корінь настоєм коров`яку (гною). При правильному догляді чагарник надзвичайно розростається, але ніколи не стає бур`янів.

Ця квітка любить сталість - він не потребує щорічної пересадки і прекрасно цвіте на одному місці 5-6 років. Після цього терміну йому потрібно буде підшукати інше місце в саду. У діцентри є один недолік, мабуть - єдиний. Кущ необхідно ділити раз в рік-два, інакше товсті кореневища загнивають, а рослина гине. Хоча цей недолік можна виділити в гідність, адже щороку у вас почнуть з`являтися нові саджанці, і не потрібно буде нічого купувати, якщо ви вирішите облагородити діцентра інші куточки свого саду.

розмножується дицентра дуже легко: діленням кущів і живцюванням, рідше - насінням. Справа в тому, що насіння цієї квітки дуже вибагливі і далеко не завжди проростають, особливо в умовах середньої смуги. Але якщо ви все ж таки ризикнули виростити дицентру з насіння, врахуйте, що сіяти треба в зиму. Не забудьте ретельно вкрити посів плівковим покриттям.

Відео: Дицентра

Ви думаєте, я обмежилася тільки двома сортами діцентри? Зовсім ні. Я вирішила декорувати квітками-сердечками північну сторону свого заміського будинку і оформити квітковим бордюром тіньові доріжки в саду. Сентиментальність? Може бути. Загалом, я купила ще два сорти діцентри: «золоті сльози» і «карликову».
А зараз я розповім вам про характерні особливості всіх моїх підопічних. 



Дицентра «золоті сльози»

Відео: Дицентра (Розбите серце) Вирощування і догляд без праці!

дицентра золоті сльози

Дицентра «золоті сльози» - в`юнкий багаторічник, прикрашений жовтими і рожевими суцвіттями. Цвіте з початку літа до першого заморозка, а в висоту досягає 3-х метрів. Він не вибагливий і прекрасно себе почуває в затінку, але йому потрібна опора. Решітку-опору можна зробити зі звичайних дерев`яних реек- на 2-3-й рік після посадки кучеряве гілки рослини повністю закриють опору.

Відео: Дицентра Квіти Садові багаторічники

Дицентра «карликова»

дицентра карликова

Дицентра «карликова», висотою до 15 см, прекрасно адаптується під тінню садових дерев і високорослих чагарників. Її квіти-сердечка відрізняються ніжним рожево-пурпуровим відтінком. Листя перисто-розсічені, що нагадують листя папороті, на тонких гнучких стеблах, схилені донизу. З цього унікального багатолітника можна зробити квіткові килимки в саду. Причому, якщо пройтися по такому килимку, за рахунок гнучкості стебел і потужної кореневої системи рослина швидко відновлюється.

Дицентра «чудова»

Дицентра - розбите серце

Дицентра «чудова» в затемненій частині саду виростає до 1 метра, на сонячній стороні не буває більше 30 см. Це найбільш вибагливий сорт рослини, вимагає до себе пильної уваги: мало не польёшь в посушливу погоду, відразу починає чахнути. Та й переволожити її вкрай небажано, а близьке залягання ґрунтових вод вона і зовсім не переносить. Ось така «вередник».

Дицентра «красива»

дицентра красива

Дицентра «красива» емігрувала в Росію з Північної Америки. Висота її куща варіюється від 30 до 60 см, в залежності від тіньової або сонячної сторони посадки. Її черешки з суцвіттями набагато вище, ніж у діцентри чудовою, а пелюстки злегка розширені до основи. Квітки лавандового кольору подовжені, витончені, я б назвала їх фігурист. Період цвітіння: з кінця травня до початку вересня.

Ось такі у мене підопічні, кожна - зі своїм характером, але від цього не менш приваблива. Все клопоти з вирощування діцентри окупаються у сто крат, коли дивишся на її квітуче пишність.


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже