Чину: опис, розмноження, догляд, застосування, фото, сорти

2069588125730e8da9e07b8.82169535

Чину - ліана своєрідна. Незважаючи на те, що у неї є вусики, чіплятися за опору самостійно вона не хоче. Пагони рослини доводиться періодично, у міру зростання, підв`язувати до опори. Але це, мабуть, єдиний каприз пишно квітучої до самих морозів красуні.

Є три різновиди чини садової - з рожевими, пурпуровими і білими квітками. Квіти такі ж, як у запашного однорічного горошку, але без запаху. У віці 3-4-х років чину утворює густе переплетення квітів і листя висотою 2,5-3 м.

Відцвілі суцвіття утворюють тонкий стручок з насінням-горошинками. Повністю дозрілі стручки розтріскуються, розкидаючи в різні боки насіння, але самосіву я поки не спостерігала.

чину

Розмножити чину можна діленням кореневища навесні. Але мені здається, що все ж краще вирощувати її з насіння навесні. Сіяти відразу на постійне місце, яке повинно бути сонячним, а грунт, бажано, - родючої, вапнувати і добре дренованим.

Сходи бояться приморозків, тому з посівом краще не поспішати. Посадіть кілька горошин поруч. Сіянці зацвітуть на другий рік.

чину

Для благополучної зимівлі восени я обрізаю надземну частину чини, якій і вкриваю її коріння.

Навесні з землі дружно здадуться нові пагони рослини, а пишне і тривале цвітіння не змусить себе довго чекати.


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже