Хойя - найкраща супутниця для тих, хто любить відкладати все на понеділок!

Це висловлювання ставитися саме до мене. А ще, кажуть, що Хойя дисциплінує, підтягує, захищає від розчарувань і надає впевненість у власних силах. Якщо у тебе є Хойя і якщо вона цвіте, то ти не помітиш, як в твоєму домі виявиться ще не один десяток нових сортів.

Рослина названо на честь англійця Томаса Хоя, який був головним садівником герцога Нортамберленского і завіз у вісімнадцятому столітті ці рослини з Індії. Хоія ставитися до сімейства Ластовнёвих, а так само в народі її називають восковим плющем через воскової текстури своїх листя і квітів.

Свою Хойю я притягла з роботи три роки тому. Вона була вже дорослою, але ніколи не цвіла. Забрала я її, тому-що пошкодувала, подумала, що в цих умовах їй не вижити. І була права, майже всі рослини, які жили у нас на роботі - загинули. Це було восени, а навесні вона зацвіла! І цвіте постійно, ось уже три роки поспіль. Аромат у Хойі сильний, нагадує запах ванілі з букетом східних прянощів. Висить вона у мене на південному вікні, прекрасно себе почуває. В останній раз, коли я її знімала для прийняття теплої ванни (а буває це два рази на рік) деякі батоги досягали в довжину 3,5 метра. За Хойі кажуть, що ростуть вони і добре цвітуть у господинь, які дуже мало приділяють їм уваги. Чи не чіпають і не перевертають горщики і найголовніше, не обривають відцвілі квіти, тому-що на наступний рік, на цій розетці, починається повторне цвітіння.




Ще у мене проживає красуня Індійського походження Хойя компакта. Красиве рослина, яка не вимагає багато місця. Листя у неї невеликі, хвилясті і скорочення настільки щільно, що не видно стовбура. Лист темно-зелений з більш світлої виворотом. З`явилася вона у мене по дивній випадковості. Я була в гостях у однієї сімейної пари в їх власному заміському будинку. Господарі хвалилися мені своєї оранжереєю, я ходила роззявивши рот і раптом зачепила горщик з рослиною, він став падати, і я вхопилася рукою за батоги, горщик впав вдало, але в моїх руках залишилася досить довга батіг. На мене підозріло подивилися, і поблажливо веліли викинути ... Мені ... викинути ... Зрозуміло я притягла додому, разчеренковала і поставила вкорінюватися в стаканчик з мохом. Через три тижні з`явилися корінці, схожі на мочалку, і Хоечка благополучно перекочувала в свій горщик. Хочу сказати, Хойя любить хороший дренаж, а ось до складу землі ставитися байдуже.

Ось так вона цвіте, але у мене ще не цвіла, це цвітіння з інтернету. Найголовніше пам`ятати про те, що ця рослина водохлеба, влітку не в якому разі не пересушувати ком. Взимку полив скорочуємо і на період спокою, забуваємо про підгодівлі.

Після придбання компакти мене понесло. Ось тут би й знадобилися таблетки від жадібності. Занесло мене мою цікавість на Тайський сайт і вирішила я виписати собі Хойек різних сортів. Для початку вирішила придбати дві, подивитися в якому стані прибудуть. Приєдналася до замовлення, відвезла оплату і стала чекати. Через два тижні прийшов моє замовлення. І моєму обуренню не було меж! Хитрющо народ - Тайці, прислали одну хойку без коренів, держак тобто, хоча обіцяли зовсім інше.

Ну погорювали, пообурюватися і прінелась за справу. Обидва рослини разчеренковала, занурила зрізами в Корневін і поставила в стаканчики з мохом вкорінюватися. Дадуть корінці, висаджу кущиками, а не однієї довгої батогом!



Знайомтесь, це Хойя Корноза червона. Ось так вона буде цвісти. Догляд такий же як за мого дорослого Хойєю. Тільки хочу по-експериментувати з грунтами. На одному розумному сайті прочитала, що Хойя, в природі такої ж паразит, як і орхідея! І вона прекрасно буде рости в грунті: 1 частина - грунт для Орхидей + 1 частина - грунт для Кактусів. А добрива для підживлення потрібно брати теж для Орхидей. Вік живи, вік учись, дурнем помреш.

А це Хойя Міндоренсіс. Але на цьому нічого не закінчилося! Прав був той, хто сказав, що якщо у тебе є Хойя і вона цвіте, то ти не помітиш, як в твоєму домі виявиться ще не один десяток нових сортів! Мене не зупинили навіть хитрі Тайці, і я замовила собі ще два сорти Хойек.

А це Хойя Керрі. Так вона буде цвісти, а листя будуть такі плямисті.

А це Хойя Гуммінгіана.

Давайте покажемо і розповімо один одному, що у кого є і хто про що мріє! Буду чекати на Ваші відгуки!


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже