Хойя цвітіння 7 секретів цвітіння хойи

Бути чи не бути - ця гамлетівська дилема якимось дивним чином виникає, коли мова заходить про кімнатних ліанах. А все через що закріпилася за ними поганої слави руйнівників сімейного щастя. Але все це дурні вигадки. Особливо про хойю. Вона цвіте так життєстверджуюче, що всі сумніви розбиваються в пух і прах - звичайно ж, бути!

Волелюбна і самостійна

Знаю, що багато хто заводить будинку хойю головним чином через її невибагливості. Але мені здається, що у мене вона особлива - надзвичайно терпляча. За довгі роки спільного життя ми з нею подружилися і, можна навіть сказати, зійшлися характерами. Причому спочатку я навіть не знала, як за нею доглядати. Так що там, назва квітки дізналася зовсім недавно, побачивши знайому рослина в журналі. А днями з`ясувала, що мимоволі створила їй найбільш відповідними.

Влітку в основному живу на дачі, та й взимку теж часто їду з дому, тому не можу регулярно стежити за домашніми квітами. Коли мені це рослина принесли родичі, подумала: ось ще одній квітці судилася боротьба за існування, але відмовлятися від подарунка було незручно. Однак такі суворі умови пішли йому тільки на користь. Рослина не тільки вижило при досить рідкісному поливі, без пересадок і підгодівлі, але і зацвіло. Звичайно, не відразу і не скрізь. Кілька років Хойя росла в кімнаті на стіні поруч з вікном. Там сонячно, і відчувала вона себе чудово: так сильно розрослася, що витіснила висить поруч картину. На ній була зображена дівчина, здавалося, що, увита листям хойи, вона перебуває в саду. Особливо ефектно виглядала вся композиція, коли на неї падав сонячний промінь. Коли дівчину стало зовсім не видно за листям, довелося для картини підшукати інше місце.




Хоча Хойя і росла на яскравому сонці і в теплі, я ні разу не бачила, щоб вона цвіла. Але потім з`ясувалося, що, при всій своїй терплячості, вона дуже волелюбна.

Перший раз побачила її цвітіння, коли спеціально виростила ще одну рослину - для балкона. Можливо, в кімнаті Хойї не вистачало свіжого повітря.

7 секретів цвітіння

Ось так відкрилося, що вона не якась там розпещена дівчина, а самостійна дівчина, нелюблячий настирливої уваги до себе. Зараз на балконі у мене вже кілька ліан, і всі вони цвітуть, причому часто двічі на рік - навесні та восени. Просто дивно, адже на балконі набагато прохолодніше, ніж в квартирі, і клімат у нас не м`який - все-таки Сибір.

Квітки у хойи незвичайні, дуже схожі на штучні. Одна моя подруга навіть подумала, що я спеціально прикрасила рослина. Раніше іноді кілька гілочок з квітами зривала і ставила в вазу, але тепер знаю, що робити цього не варто - на наступний рік на цьому місці квітки не зав`язуються. Дуже зраділа, коли дізналася, що Хойя буває різного забарвлення, - обов`язково пошукаю інші сорти. Ще помітила, що вона дивно пахне - весь балкон пахне, коли Хойя цвіте, але чомусь запах відчувається тільки ввечері, а вранці та вдень його не помітно.

Ось такий дивний квітка. Хочу порекомендувати завести цю рослину у себе вдома тим, хто, як і я, не може дозволити собі постійно і багато часу приділяти домашнім квітам, хто часто відлучається, якщо робота пов`язана з відрядженнями. Хойя саме для вас! Вона вміє терпляче чекати без образ і прикрощів.


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже