Подорожі по россии: чудеса волгоградської області

захід
Волгоград - місто-герой, навічно пов`язаний в нашому сприйнятті з Великою Вітчизняною війною, - туристи і мандрівники знають дуже навіть непогано. Набагато менше відома Волгоградська область. А між тим, там є на що звернути увагу. Спробую частково заповнити цю прогалину.

Камишинський вуха

Пропливаючи вниз по Волзі, в семи кілометрах від міста Камишина, на правому березі річки, можна побачити два невисоких пагорба. Їх називають Камишинська вухами.

Це дуже цікавий геологічний і палеоботанічний пам`ятник. Місцеві нерідко називають ці пагорби горами, що, звичайно, дуже умовно (висота їх 30-40 метрів). Однак все пізнається в порівнянні: для жителів степової рівнини це справжнісінькі гори.

Ще в 19 столітті це місце було об`єктом уваги російських і англійських вчених. Справа в тому, що на Руській рівнині досить рідко знаходять скам`янілі залишки древніх рослин. Тут же виявлені відбитки листя, що належать якого взагалі немає зараз рослинам, - Каштан-дубу російській, літсо чудовою, калині гігантської, оксікарніі, девалквее. Тут же знайшли і окаменолость рослини, яка не зустрічали більше ніде, - магнолії Камишинському.

А ще існує місцева легенда, що Степан Разін заховав в потаємної печери Камишинська вух якісь скарби. Втім, якщо вірити легендам, де він їх тільки не ховав ...

Відео: Експедиція Волок - подорож по Росії на позашляховиках

А ще цікаво, що невгамовний Петро Перший недалеко звідси вирішив прокопати канал, який з`єднує дві річки - Іловля (ліва притока Дона) і очеретинку (права притока Волги). Ця перша спроба побудувати Волго-Дон не була доведена до кінця, будівництво закинули. Однак збереглися від невдалого каналу виїмки і вали через кілька століть дали назву місту Петров Вал, який виріс на березі Иловли.

Арчедінско-Донські піски

У трьох районах Волгоградської області - Фроловському, Серафімовічского і Іловлінском - в западині між річками Дон, Ведмедиця і Арчеда знаходяться Арчедінско-Донські піски. Це заповідник площею приблизно 200 тисяч гектарів. По суті, справжня пустеля (навіть не напівпустеля) - найпівнічніша піщана пустеля в світі.

Тут пролягав кордон останнього зледеніння. Що йшов з півночі льодовик зупинився саме в районі Арчедінско-Донських пісків, і вода розмили породу.

Коли я вчився в університеті, ми проходили тут практику. Частенько ловили ящірок і бачили змій. Останніх ловити, звичайно, в пісках небезпечно - часто трапляються отруйні екземпляри. В пісках можна зустріти скорпіонів. Водиться тут і дрохва, найбільша птах в Росії. Свого часу козаки полювали на неї - і потім запікали (вони називали птицю Дудаков). Зараз же дрохва занесена в Червону книгу Росії. Одного разу в дитинстві мені пощастило зустрітися з такою пташкою: я мало не залишився заїкою.

Для мене це місце - ще й покажчик. Коли їдеш в Волгоград з Москви на автобусі, перетинаєш Арчедінско-Донські піски. Побачив їх у вікно - значить, їхати ще приблизно годину.




Заволжя

Заволжя називають частину Волгоградської області на лівому березі Волгоградського водосховища до Казахстану. Район цей - степовий, з малою кількістю лісу, а якщо дерева і є - це, в основному, захисні посадки.

У Заволжя, як і взагалі в степах, особливо красиво навесні, в травні. Так що тут говорити, ось подивіться на фотографії.

Степ без ковили - НЕ степ:

А ось тюльпани-червонокнижників. Цибулини, звичайно, не варто копати, але сам квітка акуратно зірвати можна: якщо цибулина залишається в землі - за це вас ганяти ніхто не буде. На Великдень ми з батьком завжди їздили збирати тюльпани ...



Волгоградська ГЕС при скиданні води створює такі чудові пляжі:

Прямо в степу можна збирати гриби. Точна назва я їм дати не можу, але схожі на шампіньйони. Саме так їх тут і називають. Але за смаком і ароматом набагато краще магазинних.

Перлина Заволжя - озеро солоне Ельтон, Волгоградське Мертве море. Про нього ми, мабуть, скажімо окремо (слідкуйте за оновленнями на сайті).



Річка Ведмедиця і монастир в Серафимовича

Річка Ведмедиця - притока Дону. За переказами, її назва пояснюється тим, що на берегах річки колись водилося багато ведмедів.

Відео: Мамаїв курган р Волгоград. Подорож до священного міста Волгоград

Це місце підходить, по-перше, для байдарочників (течія дуже сильна), а по-друге, для тих, хто любить відпочивати в безлюдних мальовничих місцях. І ще, що зовсім важливо, Ведмедиця - дуже чиста річка.

Я не буду видавати місця, де люблю відпочивати сам. Та й вам набагато цікавіше буде знайти свій затишний куточок.

У гирлі Ведмедиці, на місці її впадіння в Дон, знаходиться місто Серафимович, а в ньому - жіночий Усть-Медведицкий Спасо-Преображенський монастир.

Під головним храмом обителі - Казанським собором - в 19 столітті були вириті печери за зразком Києво-Печерських. Вхід в печери - з Арсеніївського приділу собору. Інша церква монастиря, Преображенська, вражає відвідувачів куполами, навішали на неї, ніби кулі на ялинку ...

Покинута пристань біля Червоної Слободи

Місто Краснослободск, колишня Червона Слобода, розташовується навпроти Волгограда - на іншому березі Волги. На околиці міста, недалеко від відомого завдяки youtube Танцюючого моста, є хутір Бобри.

Саме там, на березі загати, знаходиться занедбана дерев`яна пристань. Колись це був річковий вокзал міста Камишин. Пізніше його перегнали сюди і деякий час він служив гребний базою інституту фізкультури.

Тут дуже люблять фотографуватися місцеві жителі. На пристані працює сторож, який ніяк не може зрозуміти, що там забули всі ці доморощені фотографи і моделі.


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже