Подорожі по россии: білгородська область

Соняшники
Довелось мені побувати в Білгородській області. Чимось особливо яскравим ця поїздка не запам`яталася. Але в душу запали пейзажі Білгородського заповідника. А як легко там дихається і міцно спиться в наметі. Не випадково Бєлгородська область - постійний топ-учасник екологічного рейтингу Росії. Уявляю фоторепортаж з поїздки.

Відео: Фільм «Білгородська область. Місця знати треба »

заповідник Білогір`я утворений в 1999 році на базі існуючого з 1924 року заповідника Ліс на Ворсклі. Мета створення - збереження і вивчення типових і унікальних екосистем крейдяного півдня Середньоросійськоївисочини. Частина території займають діброви віком понад 300 років.

лисі гори

Так називається розмитий водами останнього заледеніння ділянку крейдяних останцов з переважанням схилового типу місцевості.

На схилах живуть байбаки. Побачивши нас, вони дзвінко свистять і попереджають сусідів про появу чужинців.

Ямська степ

Ямська степ - еталон степових екосистем Євразії (відзначений дипломом Ради Європи). У Ямській степу ростуть красивоцветущие види рослин (півонія степової, гіацинтика, ірис, жовтець иллирийский, вероніка сіра, степова астра). Чимало зустрічається лікарських рослин (валеріана, адоніс, цмин піщаний, подорожник, крупи лікарська, чебрець та ін.), Природних барвників (звіробій, оносма, Серпухов, простріл, молочай), а також ефіроносів і медоносів.

Ірис

Цей фіолетовий квітка ще називають півники. Можливо, назва він придбав, завдяки наявності пухнастих кісок на пелюстках. Але, мені здається, квітки підходить і друге значення слова півники - ласкаве звернення, що означає милий.




прекрасні маки

Дикі маки були знайдені нами в степу. Але, здається, що тут постарався фахівець-садівник.

Півонія степової

Цей вид півоній в народі називають блакитним квіткою, Лазорик, Воронцов.



Васильки

Рослина класифікується як бур`ян, але я б посперечався з цим!

ясенець

Плоди ясенця містять у великій кількості ефірні масла, що виділяються в період дозрівання насіння. Якщо в жаркий, безвітряний день до ясенця піднести запалений сірник, над ним спалахне полум`я (саме ж рослина від вогню не постраждає). Звідси народна назва цих рослин - неопалима купина (в Старому Завіті так називається палаючий, але не згорає кущ).

Стінки-Ізгорья

урочище Стінки-Ізгорья широко відоме як місце проживання реліктових крейдяних сосен. На думку вчених, крейдяний сосна виникла ще в дольодовиковий період. На вигляд дерево мало відрізняється від звичайної сосни. Правда, шишки - дрібніше, хвоинки - щільніше, крона - низька. Головна особливість - крейдяний сосна може зростати на крейдяних схилах.

Відео: Скільки коштує подорож на автомобілі по Росії (Ділимося особистим досвідом!)

В урочищі відзначають 17 видів таких сосен. Середній вік багатьох дерев становить близько 200 років.

Відео: Білгород пам`ятки міста та околиці

Однак що ж ми все про рослини та про рослини. Ось таких хлопців ми зустріли. Судячи з усього, вони неабияк зголодніли.

Ну, а погладити коня - це завжди приємно.


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже