Розкішне озеленення сучасної севільї

Розкішне озеленення сучасної Севільї

Відео: У Мілані показали, що буде модно майбутньою весною

Почавши подорож по сучасній частині прекрасної і такої різноманітної Севільї з парку лос Прінціпес, хочу познайомити вас з здійснила на нас незабутнє враження площею Ла Енкарнасьон. Зовсім недавно, в квітні 2011 року тут відбулося відкриття чудового будови Metropol Parasol (Метрополь Парасолька) за проектом німецького архітектора Юргена Майера-Германа. Само по собі це споруда, виконана з дерева (а саме з фінської берези) у вигляді з`єднаних в єдине мереживо шести гігантських грибів (через що місцеві жителі прозвали його Las Setas de la Encarnació-n, «setas» в перекладі з ісп. «Гриб») вражає величезними розмірами і одночасно легкістю і ажурністю. А на контрасті з оточуючими традиційними іспанськими будинками виглядає просто нереально, немов спустилося на землю з інопланетного космічного корабля.


Metropol Parasol в Севільї

Відео: Квартири в Туреччині, Анталія. Відео огляд сучасного квартирного комплексу

Цікава історія створення проекту і самого будівництва Metropol Parasol. Справа в тому, що на площі Ла Енкарнасьон з XIX століття була розташована будівля ринку, яке поступово занепало і було частково знесено. В ході міський реконструкції вирішили побудувати нову будівлю з підземним паркінгом. Але в ході будівельних робіт, що обійшлися на той момент вже в 14 млн. Євро, були виявлені руїни Андалузії і римської епох, після чого будівництво довелося заморозити. Міська влада оголосила міжнародний конкурс на кращий проект забудови площі. Проект-переможець був розроблений німецьким архітектором Юргеном Мейер-Германом в 2004 році, як свідчать знавці, надихнув склепіннями Кафедрального Собору Севільї і величезними кронами фікусів в сусідньому парку Пласа-де-Крісто де Бургос. Спочатку проект мав орієнтовний кошторис в 50 млн. Євро, але, в кінцевому рахунку, обійшовся місту вдвічі дорожче. Маючи розмір 150 на 70 метрів Metropol Parasol може претендувати на звання найбільшого дерев`яної споруди в світі, залучаючи до Севільї тисячі туристів з усього світу.

Спорудження включає чотири рівні. На самому нижньому (нульовому) рівні розташований музей Антиквариум, де виявлені останки римських і мавританської епох представлені для ознайомлення публіці. На першому рівні розмістився ринок, а на даху споруди-загальна площа, де проводяться різні культурні заходи. На 2 і 3 рівнях в тіні дерев`яних ажурних конструкцій розташовуються тераси для відпочинку городян і ресторани, звідки відкривається прекрасний вид на місто.


Площа Ла Енкарнасьон

Озеленення площі органічно поєднується з основною ідеєю біонічної конструкції. Дерева, чагарники і красивоцветущие рослини висаджені на округлих піднятих клумбах, які повторюють своєю формою обриси гігантських парасольок. Тут ростуть надихнули архітектора величезні фікуси і посипані плодами апельсинові дерева, які можна вважати візитною карткою Севільї, підбиті знизу каскадами Руссель хвощевидних (Russelia equisetiformis) родом з Мексики.


Руссель хвощевидних (Russelia equisetiformis)

Відео: Сучасні засоби захисту від Ескі винограду




Руссель привертає увагу дуже тонкими, сильно розгалуженими пагонами, які утворюють округлі або спадаючі каскадами кущі до 1м в діаметрі, квітучі майже безперервно яскраво-червоними трубчастими квіточками. У нас Руссель можна зустріти в кімнатній культурі. Незважаючи на те, що на календарі грудень, на клумбах продовжують цвісти знайомі нам лантан і цикламени. Для поливу рослин проведена система крапельного поливу.

Тут мені вперше пощастило побачити одну з найкрасивіших пальм, що стала символом Куби, - Ройстоунею кубинську (Roystonea regia), що отримала свою назву на честь Роя Стоуна (1836-1905), американського військового інженера. Ця пальма поширена в Мексиці, Флориді та в деяких регіонах Південної Америки і Карибського басейну, відрізняється гладким сірим стовбуром висотою до 20-30 м, дуже красивими, пухнастими пір`ястими листами, що досягають 4 м в довжину, може рости тільки в регіонах з теплим кліматом, де температура не опускається нижче -2 ° C.


Ройстоуна кубинська (Roystonea regia) на площі Ла Енкарнасьон


У контейнерах і на терасах ресторану висаджені розкішні кущі з великим листям - стрелиция королівська (Strelitzia reginae), яку ми найчастіше звикли бачити в букетах і флористичних аранжуваннях.

Відео: Дзержинський. Угрешська 30

Чудово виглядають каскади Діхондра (Dichondra), родом з Каліфорнії, яку іноді так і називають рослину-водоспад. Найбільшу популярність серед квітникарів придбали Діхондра повзуча (Dichondra repens) з зеленими листочками (Смарагдовий водоспад) і Діхондра срібляста (D. argentea).


Каскади Діхондра (Dichondra) на терасі ресторану

Прощаючись з прекрасною Севільєю, хочеться ще не раз згадати її красиві площі, які подарували мені захват вперше побачити своїми очима домашніх вихованців з підвіконня у вигляді великих розкішних дерев, бачених тільки на фото. Як я мріяла побачити квітучу Жакаранда мімозолістную (Jacaranda mimosifolia), яку недарма називають «синім дивом»! І мені пощастило - на одній з вулиць розпустилися сині кисті, хай не такі рясні, як навесні, але для мене не менш прекрасні.


Жакаранда (Jacaranda mimosifolia) на вулиці Севільї

Згадати її тінисті, що закривають перехожих від палючого сонця перголи і арки, чудові парки і алеї.

Спасибі прекрасна Севілья! Я так сподіваюся ще повернутися і побродити по твоїм незвіданим куточках.


Площа в Севільї

Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже