Легенди про незабудку

Відео: Незабудка Легенди

Одне і те ж рослина в різних частинах світу може носити різні назви, що пов`язано з культурою народу, що живе на цій території. Здається, що належить до одного і того ж виду рослина має, в залежності від місця на земній кулі, своїм власним характером і історією ...

Незабудка

Але є один маленький світло-блакитний квітка, який немов скромно стоїть осторонь від загальної тенденції. Де він тільки не зростає: в лісах Південної Африки і альпійських передгір`ях, Австралії та Нової Зеландії, в Америці і Азії. Ім`я йому - Незабудка.

Про що шепоче незабудка

Здається, що в кожній європейській країні знають цей блакитний (іноді, втім, білий або рожевий) квітка з жовтим оком: англійською його називають forget-me-not, німецькою - Vergimeinnicht, французькою - ne-moubliez-pas, іспанською - nomeolvides, по-італійськи - nontiscordardime, португальською - nao-me-esquecas. У Голландії квітка звуть vergeet-mij-nietje, в Данії - forglem-mig-ej, в Швеції - forgatmigej, в Румунії - nu-ma-uita. Російською мовою немає назви в наказовому способі, як і в чеському (pomnenka), Болгарською (nezabravka) І польському (niezapominajka). Таке ж ім`я незабудка носить на японською, корейською, китайською, івриті та перською мовами. Змінюються слова і знаки, але переклад та зміст скрізь залишається одним і тим же: «Не забувай мене».

Здається, що в кожній європейській країні знають цей блакитний квітка з жовтим оком

Звичайно, у квітки є і офіційна назва, прийняте серед ботаніків - Myosotis, що перекладається з латині як «мишаче вушко». Однак під таким ім`ям він відомий лише біологам, його ж народне ім`я, що містить зворушливу прохання, пронеслося крізь всю Європу.

Які легенди складають про незабудку

Своє сказання про Незабудка є майже в кожній європейській країні. Найстаріший з відомих нам міфів прийшов із Стародавньої Греції. Богиня рослинного світу Флора обдаровувала всіх своїх підопічних чудовими іменами, але забула про непримітному маленькому блакитному квітці ... І коли богиня проходила повз, той прошепотів їй услід: «Не забудь мене ...». Саме так і назвала ім`я його Флора, обдарувавши разом зі зворушливим ім`ям ще й здатністю повертати кожному, хто погляне на квітку, пам`ять про забутому будинку, коханих і рідних.

Богиня Флора фото з сайту istpravda.ru

Відео: Легенди про Круга 4 серія HD 1080p




Можливо, з цією легендою пов`язана історія про те, як Господь давав імена всіх кольорів, але незабудка забула своє і повернулася перепитати. «Не забудь мене» - відповів їй Господь.

Є й інша історія родом з Еллади, в якій незабудками стали сльози блакитноокою Шелішійї, пролиті нею під час розставання зі своїм коханим - пастухом Лікаса. І знову простежуються паралелі з європейськими народними переказами, в яких незабудками стають сльози блакитнооких дівчат, що розлучаються з улюбленими - букет зі своїх сліз-кольорів і дарують вони улюбленим на пам`ять.

Своє сказання про незабудку є майже в кожній європейській країні

Схожа історія описана в іншій легенді, яка розповідає про хлопця і дівчину, які гуляли біля берега Дунаю. Дівчина попросила нареченого дістати їй блакитна квітка, зростаючий у самого обриву, і той виконав її прохання, але не втримався і зірвався в річку. Буйна течія понесла його, і останнє, що він встиг вигукнути улюбленої: «Не забудь мене!». Через кілька днів його тіло знайшли біля берега, і в руках він стискав той самий блакитний квітка. Наречена поховала свого коханого, посадивши на його могилі ці квіти, які з тих пір і отримали своє ім`я.

Відео: Міф про мітохондріальної Єви. Міфи про еволюцію людини



Розповідають і про двох нерозлучних друзів: хлопчика і дівчинку, що росли по сусідству серед лісів і полів. Минув час, хлопчик виріс, перетворившись в юнака, і настала пора покинути будинок батьків. Пішли вони з подругою прощатися на узлісся, за якою був луг, всипаний блакитними квітами. І тоді вони подарували один одному по квітці, обіцяючи щоразу при вигляді тих квітів згадувати про міцну дружбу. Пройшли роки, і дівчина постаріла. Але щовесни вона ходила до того лугу, дивилася на незабудки і чекала свого друга. І якось раз побачила вона серед синіх кольорів йде до неї сивобородого чоловіка - її друг повернувся, не забувши про неї.

Майже всі історії про ці квіти пов`язані з важливістю пам`ятати щось особливе

Є й притча про ангела, полюбив земну дівчину - він побачив її в перший раз на березі річки, що прикрашає волосся незабудками. В покарання ангел був вигнаний з раю, а дівчина повинна була розсадити незабудки по всьому світу. День і ніч вона бродила по світу, в будь-яку погоду розсаджуючи ці квіти. Коли ж вона впоралася із завданням, обидва постали перед брамою раю, і вони не закрилися для них - страж воріт здивувався самовідданості дівчата і тому, що її прагнення повернути ангела на небо було вище всіх мирських бажань.

У народі вважається, що ця квітка символізує чистоту, як внутрішню, так і зовнішню.

Майже всі історії про ці квіти пов`язані з важливістю пам`ятати щось особливе: любов, дружбу, будинок ... А скільки цілющих і незвичайних властивостей приписували незабудки! Вважалося, що вони допомагають дізнатися ім`я суджених, рятують від кашлю, сік з них може загартувати клинок, і звичайно, ходила чутка, що подаровані незабудки назавжди залишать дарувальника в пам`яті. У народі вважається, що ця квітка символізує чистоту, як внутрішню, так і зовнішню.

Існують навіть свята, пов`язані з цими квітами

Існують навіть свята, пов`язані з цими квітами. так, в Німеччині є давня традиція в один з весняних днів всією сім`єю, з друзями або навіть цілими школами вибиратися на прогулянку в ліс. Там і діти, і дорослі влаштовують ігри, збирають прекрасні блакитні незабудки, в`ють вінки і забирають зібрані квіти з собою. Часто ці букетики зберігають висушеними весь рік, а в той день всі намагаються забути свої образи, залишивши в пам`яті лише прекрасну весняну прогулянку.

В Англії існує свято «Травневої королеви», який також має дуже давнє коріння - в стародавньому Римі напередодні 1 травня молоді люди йшли в ліс, де танцювали навколо дерева, присвяченого богині Флори. Вони гуляли і збирали квіти, якими пізніше прикрашали місто. Традиція дійшла і до середньовіччя, зберігшись з приходом християнства. Першим особливо урочисто свято почав відзначати Георг Восьмий - разом з усім своїм двором і свитою він отруювали 1 травня в ліс, вітаючи прихід весни. За традицією серед дівчат в той день вибирали «Майська королеву» і на її голову одягали вінок з незабудок. 

цей квітка вважається королівським - Ще в 1405 році король Англії Генріх Четвертий (Ланкастер) обрав його своєю емблемою, будучи у вигнанні. Незабудка також є символом німецьких і англійських масонів.

Незабудки символізують чистоту, вірність, любов і світлу пам`ять

Незабудки символізують чистоту, вірність, любов і світлу пам`ять. Але як і чому ця рослина отримало одну назву в стількох мовах і одну смислове легенду? Хто знає, яка насправді історія пов`язана з цим простим, але чарівним цвітом ... Бути може, вона сталася в стародавні часи, і в ній і справді брали участь боги? Або з квіткою була пов`язана історія кохання настільки трагічною і великої, що все менестрелі рознесли чутки і легенду про неї по всьому білому світу? .. Ніхто не дізнається цього: права була Флора, нехай можна не помітити відразу цей чудовий квітка, і правди про нього ми не знаємо, але кожен, хто подивиться на блакитні пелюстки, тут же згадає щось зі своєї власної історії ...

А як Вам здається, які легенди правдиві? ..


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже