Порятунок нарцисів з водного полону

Ніч ... Мабуть, моє найулюбленіше час доби. Сиджу біля комп`ютера, вікно відкрите, на вулиці вже який день сіється дрібний, зовсім весняний дощик. Чути, як крапельки шарудять по листю, дзвінко шльопаються з даху в бочки і відра. Зараз я рада дощу, а зовсім недавно він приводив мене в розпач. А все тому, що тонули мої нарциси. За моєї вини.

Сталося це тому, що я забула, наскільки важлива різниця між двома поняттями - знати і робити. Всім нам відомо, що перед посадкою потрібно ретельно вибирати місце. Врахувати належить безліч факторів: освітлення, склад грунту, сусідство з іншими рослинами. А ще - рівень грунтових вод. Ось тут і починається моя повчальна історія. 

Нарциси у воді

Адже знала ж я, знала, що на моїй дільниці грунтові води залягають близько! Скільки разів після щедрих літніх злив в низинній частині вода не йшла довше доби. Та й навесні іноді озерце утворювалося. Напевно, це «іноді», та ще гостра нестача вільної землі при будинку, і зіграли зі мною злий жарт. Заспокоюючи себе тим, що серйозного підтоплення вже давно не траплялося (і сподіваючись на всім добре відомий авось), я знехтувала обережністю і поступово заселила багаторічними рослинами низинний ділянку саду. Адже так шкода залишати порожній майже третина садової землі!

Нарциси майже зникли під водою

Ось і поплатилася в цьому році за коротку пам`ять. Після рясного дощу за одну ніч мій сад перетворився в озеро. Перша доба не хвилююся, чекаю, коли вода піде. А дощик, як на зло, сіється і сіється. Озерце все ширше, все глибше стає. І прогноз погоди на найближчі дні невтішний. Погоревав, я змирилася, що загинуть мої нарциси, а разом c ними і частина фруктових дерев і чагарників. Вирішила поставитися до цієї ситуації як до уроку життя, а що мені залишалося ще робити?




Але не збиралася сидіти склавши руки заїхала до мене в гості сестра. Зрозуміло, що дерев і чагарників ми допомогти не зможемо, але нарциси звільнити з водного полону цілком в наших силах. Сама б я, може, і не зважилася на це, але з такою групою підтримки в успішному результаті заходу не сумнівалася. Пам`ятайте, у Некрасова, історію з дідусем Мазаєв і зайцями? Ми згадали відразу. Мало того - майже точно відтворили її)

Ох і важко ж нам довелося! розкислий чорнозем - Що трясовина: провалюєшся в нього, ногу витягнути важко, рівновагу втримати - теж. Довелося притягти дві дошки - по ним і пересувалися. Воду з перших кроків збаламутили так, що не видно було, куди ступити. Я думала, що нарциси можна буде легко витягти з землі, просто потягнувши за листя. Як би не так! Ледве-ледве змогли вилами їх підчепити, і то з великими труднощами. На слизькій нестійкою дошці просто стояти не дуже зручно, а вже копати ...

Відео: Порятунок собаки з водного полону



врятовані нарциси

Через годину-півтори операція під кодовою назвою «Баби Мазаіхі і нарциси» завершилася успішно) Всі 54 цибулини були успішно вилучені з-під води і пересаджені на більш високе місце. Посадка в мокру в`язку землю теж була та ще!

Відео: Мультфільм для дітей: ОКТОНАВТИ. Порятунок ліси водоростей

І так мені сумно було і шкода нарциси - словами не передати: через мою необережність вони ледь не задихнулися в воді, потім піддалися пересадці в самий невідповідний період ... Квітки були ще в бутонах, але я їх зрізала, щоб рослинам легше було пережити випали на їхню долю.

На наступний день вони розпустилися в вазі. Не буває лиха без добра - я б ніколи не зрізала стільки квітів для букета.

У вазі бутони розпустилися

День був прохолодний і вітряний, але нам було дуже жарко! Витираючи піт з чола, дивлячись на свою забруднену брудом сестру, я подумала, що тепер-то вже точно на цьому місці багаторічники саджати не буду.

Відео: Порятунок Шніви з крижаного полону. Або як Уаз Шевроле Ниву витягав

Підбираючи місце для багаторічних рослин, згадайте про моїх промахах, може це допоможе вам не зробити подібну помилку. І тоді теплої весняної вночі, слухаючи тихий шелест дощу за вікном, вам буде затишно і спокійно - як мені зараз)


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже