Пенстемон багаторічний

Квітка цей популярним не назвеш, вже не знаю чому, але його майже не зустрінеш в наших квітниках. На мій погляд, квітникарі марно нехтують цією рослиною, адже у нього маса переваг!

Пенстемон гібридний Ентоні


Коротко згадаю про те, що він вважає за краще пухку, поживний грунт, не виносить застою води біля коріння, легко переносить нетривалі періоди посухи. Висаджувати його краще на сонячне місце, але можна в легку півтінь. Всі види легко розмножуються насінням, деякі - діленням кореневищ, деякі - живцюванням.




А тепер я хотіла б розповісти про особисті враження про пенстемон. На верхньому фото гібридний пенстемон Ентоні, суміш. Висота квітконоса 50-60 см, цвітіння дружне, тривалий. У спекотну суху погоду воно триває приблизно місяць, а якщо прохолодно і волого, то на 15-20 днів довше! Як тільки квіти зів`яли, я обрізаю квітконоси, залишивши кілька для отримання насіння. Завдяки цьому повторне цвітіння (в кінці літа), виходить більш дружним. Саме цей сорт має одне кореневище, від якого відходить безліч пагонів, тому розмножити діленням куща його не вийде - тільки живцюванням або насінням. Ось, про вирощування з насіння розповім докладніше. Я сію їх під зиму, прямо у відкритий грунт. Навесні насіння рано починають рости, особливо спритні молоді пенстемон встигають набратися сил і зацвісти разом з дорослими рослинами вже в травні! Таких - одиниці, а до другої хвилі цвітіння їх може бути і 50 і 100%.

Відео: сіємо пенстемон багаторічний і однорічний ЧАСТИНА 1

Що мені не дуже подобається в цьому сорті - на 4 рік життя рослина дрібніє, утворює менше пагонів і квітів. Тобто, їх потрібно періодично оновлювати. Зате як красива галявина різнокольорових пенстемон в пік цвітіння, який ніжний аромат вони видають. До речі, в зрізку вони прекрасні, якщо підрізати кінчики стебел і міняти воду щодня, простоять до 2 тижнів.

Пенстемон бородатий Коккінеус

Відео: пенстемон (PENSTEMON) сем. Норічниковиє

А це мій улюбленець - пенстемон бородатий Коккінеус. У нашому кліматі він потребує півтіні, тому зростає у мене в саду. Що мені в ньому подобається, так це його безперервне цвітіння. Як тільки зів`яли квіти на одному пагоні, тут же готовий новий, з бутонами. Кущик ніколи не буває без квітів. І забарвлення пелюсток надзвичайно яскрава, коралово-червона.

Ось такі пенстемон оселилися у мене. Хочу в цю компанію додати ще й наперстянковий, є сорти з красивою бордовою листям. А ви вирощуєте пенстемон, які сорти подобаються найбільше?


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже