Любіть клематиси? Садіть на здоров`я!

клематис - Дивовижний красень, розкішний спокусник наших сердець, ніжний і чарівний - його можна нагородити ще не одним десятком листяних і абсолютно щирих епітетів. Але навіть самі захоплені слова не передадуть всієї краси цієї ліани. Її потрібно бачити. Клематис може сміливо конкурувати за красою з екзотичними заморськими диковинками. Величезні квіти різноманітних забарвлень водоспадом обрушуються в сад з двометрової висоти під час його цвітіння. Як всякий красень, клематис змусить господарів подбати про себе. Без цього не дочекатися його пишного цвітіння. Але, як благородний джентльмен, він віддячить за труди, подарувавши можливість кілька тижнів милуватися розкішним цвітінням.

клематис

вирощування клематисів 
не представляє особливої складності, і завести їх в своєму саду може кожен, кому припав до душі ця прекрасна квітка. 

посадка клематиса

Незважаючи на вередливість, знайти спільну мову з клематисом можна. Давайте спробуєм. Для початку розберемося, що любить ця ліана. для посадки клематисів необхідно сонячне місце, захищене від сильних вітрів, як зимових, так і літніх. Але рятуючи його від вітру, не варто садити рослина дуже близько до стіни або до суцільного паркану. Відстань від цегляної стіни має бути не менше півметра, а від металевих парканів взагалі розташовувати якомога далі.
Увага! Так садити клематис можна!

Я свої клематиси мало не погубила близьким сусідством з таким парканом. Росли мої чудові ліани в кількості п`яти штук уздовж сітчастого паркану. Величезні, п`яти- і трирічні розкішні кущі, все різних забарвлень. І тут ми вирішуємо, що сітчастий паркан необхідно замінити, і вибираємо суцільний металевий профіль. Сказано зроблено. Поміняли. Як я ні берегла своїх красенів - закриваючи, захищаючи - все одно вони постраждали від недбалості будівельників забору. Але це не найстрашніше. Жах почався влітку. Мої клематиси виявилися, можна сказати, в духовці. Солнцепек на тлі залізної огорожі, відстань до якого сантиметрів 40, без найменшого подиху вітерця. І це з нашим-то кубанським влітку, яке починається на початку травня і закінчується в кінці жовтня і майже весь сезон температура екстремально спекотна. Вони почали чахнути, сохли листя, гілки, майже не було цвітіння. Восени я пересадила їх у інше місце, вірніше пересадила то, що залишилося від колись розкішних кущів. Наймолодший клематис, ніжно-блакитного кольору, загинув, а решта, значно постраждавши, вижили. Тепер обживаються на новому місці - навколо ажурною альтанки.
Повертаючись до сумної теми, хочеться сказати ще про клематисів, висаджених у стіни. Дуже важливо, щоб на них не стікала вода з даху. Все клематиси не терплять перезволоження, особливо в холодну пору року.

Період висадки клематисів
Садять клематиси навесні і восени. Якщо саджанець придбаний пізньої осені, його прикопують, якщо куплений влітку (в це період можна купувати посадковий матеріал тільки з закритою кореневою системою), садять так само, як весняні та осінні саджанці. Тільки запам`ятайте, до повного вкорінення саджанця його обов`язково потрібно притенить і більш уважно поставитися до регулярного поливу. Якщо придбаний саджанець клематиса має підсушені коріння, його бажано помістити у відро з холодною водою на 6-8 годин. Добре б додати в воду препарат «Епін».
Любіть клематиси? Садіть на здоров`я!

Місце для посадки клематисів

Місце для посадки вибирають сухе, без застою води по весні. При близько залягають грунтових водах обов`язково роблять дренаж не менше 20 см з битої цегли або щебеню. Посадкову яму копають розміром 60х60х60 см. Заправляють її компостом, перегноєм, садовою землею в рівних пропорціях. Додають пісок, 150 гр суперфосфату і 400 гр доломітового борошна. У посадковій ямі формують горбок з приготованого грунту, на ньому розташовують саджанець, акуратно розправляють коріння по пагорбу. Засипають рештою грунтом, гарненько поливають. Кореневу шийку злегка заглиблюють.
Всім відомо, що клематис - ліана, тому їй необхідно забезпечити опору. Спочатку саджанець підв`язують, потім рослина сама буде чіплятися за опору за допомогою черешків листя.

Відео: Газанія в дизайні саду. Один день з життя квітів!

Грунт і підгодівля

Грунт клематиси віддають перевагу легкій, повітропроникну, добре удобрений. Дуже погано ставляться до перегріву грунту, тому необхідно мульчування шаром 5-7 см і дуже бажано, особливо в південних районах нашої країни, притенение кореневої зони. Для цієї мети добре підходять літники. Багаторічні рослини близько до коренів ліани розташовувати не варто. Один від одного клематиси садять не ближче 1,5-2 метрів. Так вони не будуть конкурувати за харчування і місце. Підгодовують клематиси навесні і влітку, 1-2 рази на місяць, чергуючи органічні та мінеральні добрива (у випадку з клематисами не використовують свіжий гній!). У перший рік після посадки їх взагалі не підгодовують.




Догляд за клематисами

Догляд за клематисами полягає в своєчасному і достатньому поливі. У спеку рясний полив знадобиться 2-3 рази в тиждень, обов`язково після заходу сонця, і бажано зрошувати листя рослини. При нестачі вологи дрібнішають квіти і значно скорочуються терміни цвітіння.

Любіть клематиси? Садіть на здоров`я!

Підготовка до зими
Дуже важливим етапом догляду є обрізка і підготовка клематисів до зимівлі. Терміни підготовки до зимівлі і ступінь укриття залежать від кліматичної зони. А взагалі, за моїми спостереженнями, хорошим орієнтиром до початку робіт можуть послужити всім добре знайомі троянди. Вкрили на зиму троянди - значить, клематиси теж пора вкривати. Проводити укриття краще в суху погоду, не чекаючи сильних морозів.

Все клематиси досить зимостійкі і страждають не стільки від морозів, скільки від випрівання. Тому по весні важливо не затягувати зі зняттям укриття. І тут головне - знайти золоту середину, щоб не заморозити рослина і, в той же час, не дати загинути від випрівання. 



Ще про догляд за клематисами:


види клематисів

Залежно від типу цвітіння клематиси розподіляють на три групи.

До першій групі відносяться клематиси, квітучі на пагонах поточного року. Ці ліани обрізають коротше інших, залишаючи пагони з 2-4 міжвузлями, довжиною близько 20 см від рівня землі. Засипають сухим торфом або перегноєм, накривають ящиком, кошиком (відра для укриття краще не використовувати, тим більше - металеві), зверху насипають тирсу, сухе листя, солому шаром 30-40 см, все накривають плівкою, залишаючи з боків отвори для провітрювання.

Відео: Що в мене росте в городі зараз?


  • Група сортів «Клематис Жакмана»

клематис Жакмана

до другої групи обрізки відносяться клематиси, квітучі на пагонах минулого року. Їх обрізають відразу після цвітіння, залишаючи пагони довжиною 70-100 см, знімають з опори, укладають на лапник. Зверху знову кладуть лапник, на нього плівку і шар листя.


  • Група сортів «Флорида»

клематис Флорида


  • Група сортів «Патенс»

клематис Патенс


Третя група клематисів цвіте навесні на торішніх, а ближче до кінця літа - на пагонах поточного року, обрізають, як і другу групу.


  • Група сортів «Ланугіноза»

клематис Ланугіноза

Буду дуже рада, якщо мій скромний досвід допоможе вам знайти спільну мову з королем ліан - клематисом. Якщо виникнуть питання з посадкою, доглядом або вирощуванням клематисів - пишіть мені, із задоволенням поділюся своїм практичним досвідом.

Інші статті про клематиси:


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже