Ці милі конвалії

Відео: ой, мама конвалії

Конвалія травнева. Думаю, цей весеннецветущих багаторічник знаком всім. На мій погляд, рослину настільки невибагливо, що завести його в своєму саду не важко навіть квітникарю-новобранці. Але, як і будь-яке рослина, конвалія має свої переваги до місця посадки, складу грунту, способу і часу пересадки.
Конвалія травнева

До речі, конвалія травнева занесений до Червоної книги, тому знаходиться під охороною держави! Ніхто не заборонить вам зібрати букет на своїй клумбі, але в дикій природі його краще не чіпати. Давайте ж будемо дотримуватися законів і берегти наше природне надбання.

Хочу зауважити, що квіточку цей, той ще егоїст! Чи не пробуйте ставити у вазу з конваліями інші квіти, вони все одно зів`януть і лише конвалія буде свіжий довгий час. Не залишайте букет конвалій на ніч в кімнаті, де спите. Сильний запах може викликати сильний головний біль навіть у абсолютно здорової людини.

Відео: Надія Кадишева - Конвалії

Отже, вам належить посадка конвалій. З чого почати? Конвалія любить тінь. В крайньому випадку, можна висадити в півтінь. На відкритих ділянках, цілий день освітлюваних сонцем, у нього може перегрітися коренева система, дуже чутлива до температури грунту. Як і завжди - оцінюємо, чи підходить склад грунту вашої ділянки для цього виду рослин. Прийнято вважати, що конвалія потрібно висаджувати в глинисто-піщану родючий грунт, додаючи при посадці листовий перегній. Не знаю, у мене в чорноземі, правда, з невеликим додаванням річкового піску прекрасно росте, цвіте і розмножується так, що тільки встигай стежити, щоб весь квітник НЕ занял.Так що, якщо у вас дуже вже бідна грунт, то додайте перегній і пісок і прийметься квіточку, як миленький. А після того, як вкорениться, можна й підгодівлі проводити.




У нас в станиці цю квітку взагалі вважається мало не бур`янів, від якого дуже важко позбутися. У мене він розростається дуже швидко, захоплюючи все нові території буквально на очах. Щоосені я викопую кущики, які мені не потрібні і виводжу їх в довколишній лісопарк. Чоловік гірко зітхає (на його плечі лягає відповідальність за воду для поливу), крекчучи і багатозначно покашлюючи, тягне в машину важезні фляги з водою. Але не обурюється, прощає мені мою слабкість до квіточок!



Тепер про час посадки конвалії. Я завжди дотримуюся одного правила: якщо рослина цвіте навесні - пересаджую восени, якщо восени - пересаджую навесні. Це, зрозуміло, не стосується літників. Не знаю, може бути, ця прикмета і невірна, але я одного разу пересадила в нове місце кущ півонії на самому початку весни. Так він так образився, що три роки не тільки не цвів, але і не ріс! Просто сидів на новому місці і все. розмноження конвалій можливо діленням кореневищ, або посівом насіння Найпростіше просто попросити конвалія для пересадки у знайомих. В цьому випадку викопайте кущ з невеликою грудкою землі, але намагайтеся не обсипати її з коренів, і як можна швидше посадите. Чекати квітів доведеться 2-3 роки, так що запасіться терпінням.

А поки суть та діло, не забудьте про догляд за конваліями! Прополювати бур`яни (краще руками, коренева система у цих квітів поверхнева, можна легко пошкодити), поливайте (вони люблять попити водички), підгодовуйте. І розкішна куртинка цих чудових рослин не забариться порадувати вас першим цвітінням! Звичайний травневий конвалія стійкий навіть до сильних морозів, тому не вимагає приховування на зиму, якщо ж ви придбали інші садові сорти, то враховуйте особливості їх агротехніки. Наприклад, сорт Convallaria Rosea повинен рости в добре освітленому місці, але не під прямими променями сонця. Лише в цьому випадку його колір буде ніжно-рожевим, а в тіні він буде практично білим. Він вимогливий до постійної вологості грунту, її хорошою повітропроникності і постійним підживлення. Тому місце для посадки цього сорту доведеться готувати до посадки за рік до появи Rosea в вашому квітнику.

Відео: Lily of the valley of balloons (Subtitles)

І не забудьте - рослина отруйна! Причому, всі його частини! Раніше я залишала його ягоди до визрівання - дуже красиво виглядали оранжево-червоні горошини в осінньому квітнику. Але, коли підросли діти, стала видаляти їх відразу після цвітіння. У мене молодша дочка, коли їй було років зо два, катастрофічно тягла все в рот! А так як старшої тоді було 3 роки і 8 місяців, то прогулянки по саду виходили дуже веселенькими! Одна побрела направо, інша - наліво, намагаючись одночасно встежити за обома, трохи косоокість не запрацювала! Один раз вже прямо у рота зловила руку молодшої з трав`яний равликом, а іншим разом - з ягідкою конвалії. Прийшовши до тями після переляку, безжально зрізала все стеблинки з отруйною красою. У нас в станиці особливо грамотні (або вважають себе такими) знавці лікарських рослин запасаються сировиною квіток і листя травневого конвалії в лікувальних цілях. Але я вважаю, що саме у випадку з конвалією цього краще не робити. Все-таки серцеві глікозиди, які рослина містить, не жарт. І, хоч багато хто вважає, що небезпека отруїтися конвалією сильно перебільшена, я б порадила ставитися до нього з обережністю.


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже