Особливості весняної посадки лілій

Цей дивовижний - воістину королівський - квітка дуже популярний у садівників. Найчастіше цибулини лілій висаджують в грунт восени. Зараз, в травні в квітниках вже здалися їх паростки, розгортаються листочки. Але наш мінливий клімат і зимові морози для деяких видів згубні. До таких ніжинкам відносяться, зокрема, поширені східні гібриди - вишукані квіти з насиченим екзотичним ароматом. Їх краще садити навесні, враховуючи при посадці капризи і забаганки цих дивовижних красунь.

Деякі лілії краще садити навесні

Вибір місця для посадки

Ідеальне місце для посадки східних лілій в умовах Середньої смуги Росії - контейнер. Правда, це може виявитися не дуже зручним для високорослих сортів, що досягають 1,5 м у висоту, а ось для компактних (до 60-70 см) нічого кращого, мабуть, і не придумати. Взимку контейнер з цибулиною зберігають у прохолодному місці (наприклад, погребі). При цьому дуже важливо, щоб грунт в ємності не промерзала, інакше всі наші зусилля втрачають сенс.

При посадці в грунт вибираємо для східних лілій сонячний куточок: ці квіти - любителі тепла і світла. Але підставою рослин необхідно притенить - наприклад, посадивши поруч з лілією невисокі однолетники. Мені зустрічалися в літературі рекомендації садити лілії східних гібридів в півтіні, але власний досвід підказує: сонечко все ж краще. На теплом, сонячному, захищеному від вітрів ділянці вони у мене навіть зимували в грунті, під легким укриттям з гілля і сніжним покровом.

Біля підніжжя лілії добре розмістити невисокі однолетники

Не можна садити лілії на вологих ділянках - від надлишку води в грунті коріння починають гнити, розвиваються хвороби.




Грунт і добрива

Східні лілії не люблять важких, щільних глинистих грунтов- не підходять їм також вапняні грунту. Якщо на ділянці земля саме така, краще садити цибулини в контейнер або повністю замінювати грунт в місці посадки на спеціально підготовлену суміш (рекомендований склад: пісок, дернова земля, торф і хвойний опад в рівних долях- можна використовувати і готовий грунт для квітів). Зважившись на заміну ґрунту, викопуємо яму для посадки глибиною близько 30 см, насипаємо на дно пісок (він зіграє роль дренажу) і додаємо грунтосуміш.

Краще рости, пишніше і довше цвісти лілії будуть на родючому ґрунті. При необхідності перед посадкою вносять перегній або компост (з розрахунку 1 відро на 1 кв.м посадкової площі), деревну золу (200 г на 1 кв.м), калійні добрива (20-30 г), суперфосфат (30-40 г) . Я не шанувальник мінеральних добрив, і спеціально землю під посадку лілій не підживлюють, але намагаюся висаджувати їх на добре оброблених ділянках з поживним грунтом.



захист цибулин

Цибулинами лілій люблять ласувати гризуни. Я вже розповідала якось, як ці ненажерливі тварини залишили мене без посадочного матеріалу. Якщо у вас в саду миші - часті гості, не варто розраховувати на те, що влітку у них їжі і так вдосталь. Навесні, як і восени, саджаючи лілії, бажано використовувати кошики для цибулинних або металеву сітку.

Цибулин лілій потрібен захист

Щоб захистити цибулини від хвороб, радять грунт в місці посадки припудрити фундазолом. Я як профілактичний засіб зазвичай використовую деревну золу.

нюанси посадки

У більшості лілій стебла сильні, які не потребують опор. Але деяким високорослим сортам в пору рясного цвітіння підв`язка не завадить, особливо в періоди сильних дощів і вітрів. Але встановлюючи кілочок поруч з дорослим рослиною, ми ризикуємо зачепити і пошкодити цибулину. Якщо ви вважаєте, що лілій може знадобитися опора, встановіть її при посадці.

Щодо глибини посадки можна зустріти найрізноманітніші рекомендації - від 5-7 до 15-20 см. Я для себе традиційним методом проб і помилок вивела такі правила:

  • чим більше цибулина і чим вище рослина, тим глибше його потрібно посадіть- у високорослих лілій при неглибокій посадці стебло під час цвітіння може обламати біля основи;
  • навесні цибулини можна садити не так глибоко, як восени (особливо ті сорти, які на зиму передбачається викопувати);
  • оптимальна глибина посадки - 2-3 висоти цибулини.

Росток лілії

Навесні можна садити не тільки східні лілії - в продажу в цей час зустрічаються цибулини самих різних сортів. Правда, якість посадкового матеріалу часом засмучує: в теплі, при нестачі світла паростки швидко витягуються, а цибулини підсихають, лусочки втрачають пружність, можуть дивуватися гнилями. Якщо утриматися від покупки до осені сил не вистачило, намагаємося хоча б вибрати самі міцні і здорові цибулини з короткими паростками. І розуміємо, що цвітінням вони порадують пізніше, ніж посаджені восени. Як подбати про рослини протягом сезону, докладно розповідає стаття Лілія - незаймана королева саду.

А ви коли садите лілії?


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже