Як продовжити цвітіння віола

Віоли, або братки, ростуть у багатьох садах. І якщо створити їм відповідні умови, цвісти вони будуть з ранньої весни до снігу, без перебільшення - у мене минулої осені віоли навіть перші жовтневі морози пережили, з настанням відлиги продовжували цвісти і під сніг в листопаді пішли в кольорах, щоб цієї весни вже в кінці квітня знову порадувати квітами. Як же цього домогтися?

Віоли - улюблениці садівників

Де краще посадити віоли

Рада з практики: хочете продовжити цвітіння віола - саджайте їх в різних куточках саду. На сонячному місці вони розпустяться раніше, але в літню спеку можуть перестати цвісти зовсім. У півтіні квіти з`являться пізніше і будуть, можливо, не настільки численними, але зате тут їм не страшний спеку, а тому можна розраховувати на безперервне цвітіння.

Важливо, щоб грунт на обраному ділянці була родючою і добре утримувала вологу - якщо віола страждатиме від посухи і нестачі харчування, це неодмінно відіб`ється на її зовнішності. Оптимальний варіант - родючий суглинок з нейтральною реакцією грунту. Не саджайте віоли в низинах, де навесні або після рясних літніх дощів може застоюватися вода: велика ймовірність загибелі рослин. 

Відео: Як продовжити цвітіння петунії. HowHelpPetuniaBlossom

Як доглядати за віолами

Щоб цвітіння було рясним і тривалим, про віолах доведеться подбати. Багато чого вони не вимагають: в посушливу пору поливаємо, не забуваємо рихлити і прополювати (до цього особливо чутливі молоді рослини - бур`яни здатні їх заглушити). Якщо рослини вирощуються в контейнерах (ящиках, підвісних корзинах і так далі), поливати слід регулярно, не чекаючи, поки грунт пересохне.

Віоли невибагливі, але на хороший догляд відгукуються тривалим цвітінням

Корисними будуть підгодівлі. Перед посадкою рекомендують внести калійні і фосфорні добрива, на самому початку утворення бутонів підгодувати рослини нітрофоскою (1 столова ложка на 10 л води), а під час цвітіння полити під корінь розчином «Агріколи-7» в тій же пропорції.

Якщо ви помічаєте, що віола стала гірше цвісти, нові бутони не утворюються або утворюються слабо, обріжте рослини, залишивши стебла довжиною 10-12 см, рясно полийте і підгодуйте - так ви стимулюєте зростання молодих пагонів і нову хвилю цвітіння.




Зів`ялі квіти рекомендують регулярно видаляти, а витягуються пагони вкорочувати, але можна і не робити цього, якщо ви хочете використовувати всі можливості для розмноження віоли. Я не помітила, щоб подібні процедури помітно впливали на тривалість або рясність цвітіння.

Як розмножити віоли

Якщо у вас в саду ростуть різновікові віоли, їх квіти будуть радувати око весь сезон. Тому варто використовувати всі доступні способи їх розмноження, тим більше, це досить просто.

розмноження насінням

Сіяти віоли можна в кілька строків: посіяні в січні-лютому, вони зацвітуть вже під кінець першої весни - початку літа (правда, виростити таку розсаду не дуже легко: в теплі квартир, при нестачі світла сіянці витягуються і виходять дуже слабкими). Розсада березневого посіву перші квіти подарує в другій половині літа-виростити її нескладно. І ті, і інші рослини при благополучній зимівлі будуть рясно цвісти на наступний рік, починаючи з ранньої весни.

Посіяні навесні віоли влітку вже рясно цвітуть



Якщо посіяти віоли влітку (червень-липень) і висадити на постійне місце в серпні, їх цвітіння ви побачите наступної весни. Перевага літнього посіву - можливість сіяти прямо на грядку, без клопоту з горщиками, підсвічуванням і іншими «радощами» домашньої розсади. 

Багато сортів віола дають самосів, і якщо не видаляти квітконоси з насіннєвими коробочками, можна отримати здорові та сильні рослини взагалі без будь-яких зусиль - навесні їх залишиться тільки пересадити на потрібне місце в саду.

Відео: Як продовжити цвітіння віоли? !!

Якщо самостійно вирощувати розсаду з насіння не хочеться, можна купити готову - навесні вибір квітучих віола зазвичай великий. Потім найвдаліші сорти ви легко збережете і розмножите вегетативно: живцями або відводками. А зробити вдалу покупку допоможе стаття

розмноження відведеннями

Багато сортів віола утворюють довгі бічні пагони. На початку осені (у вересні) їх акуратно (щоб не пошкодити) пришпилюють до землі і підгортають. До кінця сезону вони зазвичай вкорінюються, і по весні молоді віоли можна отсаживать на постійне місце. Початок їх цвітіння залежить від того, наскільки сильним і добре сформованим виявиться відведень - як правило, це трапляється вже до кінця весни (в травні).

Розмножувати віоли досить просто

Вкорінюються відведення непогано, хоча у мене траплялися і невдачі. Але цей спосіб дозволяє значно швидше, ніж розсадним методом, отримати квітучі рослини. До того ж, при цьому зберігаються сортові ознаки.

Відео: Вирощування квітів та декоративно-листяних рослин

Щоб рослина активніше утворювало бічні пагони, витягувалося, його радять злегка притенить. Але не всім сортам це необхідно - багато відмінно розгалужуються без додаткових зусиль з нашого боку.

розмноження живцями

Черенковать віоли вперше я спробувала нинішньою зимою. Мій спонтанний експеримент з віолами почався під час лютневої відлиги. Пізніше я прочитала, що черенковать віоли можна з травня по липень, а до початку осені вкорінені рослини висаджують на постійне місце.

Як живців використовують верхівкові пагони, у яких повинно бути 2-3 вузла. Я вкорінюється їх в горщиках, прикривши спочатку прозорими пластиковими стаканами. У теплу пору року висаджувати живці можна на розсадну грядку, укривши плівкою на перший час. Важливо, щоб на живці не потрапляли прямі сонячні промені, а грунт завжди була вологою. Укорінення займає, в середньому, 3-4 тижні. Мої лютневі вихованці вже цвітуть))

Віола Біла леді

Відео: КОРИСНІ ПОРАДИ для саду та городу / GARDENING TIPS

А у вас в саду віоли довго цвітуть?


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже