Витончені аквилегии - зірки тінистих ділянок

Відео: Рослини

Аквілегія, або інакше - водозбір, виділяється зовсім незвичайною формою квітки з коротким викривленим або довгим прямим шпорцем. Квітки розташовуються на високих квітконосах, що піднімаються над густим листям. Аквілегія - багаторічна рослина, яке, тим не менш, регулярно (кожні 3 - 4 роки) потребує оновлення посадок. Втім, це звичайно не проблема, тому що водозбори добре розмножуються самосівом.

Аквілегія рожева


вирощування аквилегии

Розмножують аквилегию, як правило, насінням, але використовується також поділ куща і живцювання. Ділять кущі восени або ранньою весною. З великого рослини отримують до п`яти деленок- кожна з них повинна мати кілька розвинених нирок. Насіння висівають у відкритий грунт або вирощують вдома розсаду. Більшість рослин дають рясний самосів.

Аквілегія блакитна

У мене в саду з аквілегіі сталася цікава історія. Пара рослин дісталася мені разом з ділянкою, і в перший рік я не звертала на них особливої уваги. Цвіли вони темно-фіолетовими квітками і справили на мене враження швидше листям, ніж своїм цвітінням.
На наступний рік я виявила молоденькі водозбори в найнесподіваніших місцях. І що цікаво: всі вони цвіли по-різному! Так у мене з`явилися рожеві, блакитні, сині і пурпурні аквилегии. У сусідки казна-звідки виросла біла красуня. Тепер щороку з інтересом очікую: які «новинки сезону» з`являться на цей раз?

аквилегия




Посадку аквілегіі найкраще розташовувати в півтіні. Вони і на сонці ростуть, звичайно, якщо вологи їм вистачає, але такого ефектного цвітіння не буде, і листя дрібніє. На перегнійної водопроницаемой, пухкому грунті при достатній кількості вологи рослина утворює потужний кущ, який гарний не тільки в пору цвітіння.
Догляд за аквілегіі полягає в поливах в посушливу погоду, обрізку зів`ялих суцвіть. Високорослим сортам часто потрібно Опертя- без неї квітконоси на вітрі або після дощу ламаються або лягають на землю.


Аквілегія в саду

Відео: Насіння Айстри Художня суміш - Помідорчик

Аквілегіі садять поодинці або невеликими групами. Вони вдало є сусідами з наперстянками і люпину. Листя водозборів добре поєднується з різьбленими кущами астильби. Непогані компаньйони також дзвіночки і гравілат.
Аквілегіі можна використовувати як срезочной рослина-вони непогано стоять в букетах. Вибираючи місце для водозбору варто мати на увазі, що рослина це слабо отруйна. Смертельне отруєння чи можливо, але щоб уникнути проблем від дитячого майданчика аквилегию краще тримати подалі.
Водозбір зберігає декоративність листя до пізньої осені- він успішно підтримає красу квітника в пору його в`янення.



Аквілегія синя

Відео: Насіння гіпсофіли " сніжна королева " - Сучасна Дача


Види і сорти аквілегіі

Садівники, як правило, вирощують гібридну аквилегию, яка надзвичайно різноманітна як за забарвленням, так і за формою квітки. Популярна останнім часом серія Nora Barlow, яка об`єднує рослини з невеликими (3 - 5 см в діаметрі) махровими квітками різних забарвлень. Наприклад, вельми ефектна чорна Black Barlow.

Нора Барлоу

Аквілегія блакитна також дала нашим садам безліч гібридів білих, жовтих, червоних, синіх і фіолетових відтінків. Висота квітконосів у них - від 40 до 70 см, квітки великі, з довгими шпорцамі. Цікаві такі сорти як синьо-білий Blue Star або жовтий Maxistar.
У дикорослому вигляді в помірному кліматичному поясі зустрічається аквилегия звичайна, має сині, рожеві, фіолетові або білі квіти.

Відео: Квіти

аквілегіі

У аквилегии золотистої - дуже тривалий період цвітіння: з травня по серпень. Її жовті квіти розташовуються на високих (до 80 см) квітконосах і мають довгі шпорци. Навпаки, незвичайної для водозборів компактністю відрізняється аквилегия вееровідние, що досягає висоти не більше 25 см-вона рясно покривається в пору цвітіння невеликими синьо-білими квітками, що мають короткі шпорци.
Напевно, не випадково в назвах багатьох сортів цієї рослини є слово «star» - «зірка». Дійсно, вони нагадують зірки, розсипані на просторах саду.


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже