Дзвіночок - символ віри посадка і догляд

За свою форму, що нагадує дзвін в мініатюрі, дзвіночок отримав не тільки російське, а й офіційна назва - campanula. У народі ж дзвіночки називали сінелькі, дзвіночки, навіть Чобітки в деяких місцях. На Русі вірили, що в свято Івана Купали можна почути їх кришталевий дзвін. Скільки пам`ятаю себе дитиною в полях не раз зустрічала ці тендітні, ніжні квіточки. Тепер вони радують око в моєму власному саду.

дзвіночок білий

Дзвіночок належить сімейству роду колокольчіковие, це багаторічна трав`яниста рослина, підкорило не лише поля, луки, але навіть гори. Рідше можна зустріти однорічні дзвіночки. 

дзвіночок & amp; amp-quot-польовий & amp-quot;

Форма суцвіть дзвоника може бути у вигляді волоті або кисті, до яких кріпляться квіти, але якими б не були суцвіття, за формою квітки ви з легкістю зрозумієте, хто перед вами. Забарвлення квіток може бути різноманітна: фіолетова, синя, рожева, біла, блакитна. 

блакитний дзвіночок

Відео: Вірую (Москва). Від 17 квітня. Зустріч з космонавтом Олексієм Архиповичем Леоновим

А у справжніх цінителів цієї квітки можна зустріти дзвіночки незвичайної забарвлення і форми. Багато років дзвіночок представляв і представляє інтерес селекціонерів. Зараз є сорти з махровими квітками або з вінчиковидною чашкою квітки, і навіть їстівні види. 

дзвіночок фіолетовий

посадка дзвіночка

У деяких видів можуть спостерігатися свої особливості розвитку, але все ж в посадці дзвіночка є ряд основних правил.

Для посадки виберіть сонячне місце. Дзвіночок не виносить застою води і близьке розташування грунтових вод. Якщо біля коріння буде застій води, в зиму може промерзати.

Добре росте і розвивається на легких ґрунтах, суглинках. Важкі грунту можна розбивати піском, перегноєм. У бідні додати добрив, дернову землю.

Під посадку краще приготувати місце заздалегідь, для цього добре скопайте ділянку, подбайте, щоб добре відходила вода, видаліть бур`яни і внесіть перепрілий гній і суперфосфат. Торф і свіжий гній не рекомендується додавати в грунт, інакше великий ризик грибкових захворювань.

Відео: Як посадити Кедр в поле?

Садити слід на грунті з нейтральною реакцією, але є види, особливо зростаючі в горах, які для хорошого розвитку вимагають грунт зі слабкою лужною реакцією. Якщо грунт слабокислая, додайте деревної золи.

дзвіночок синій




Догляд за дзвоником

З особистого досвіду можу сказати, що полив дзвіночок вимагає помірний, часом обходиться без нього взагалі.

Красу цвітіння можна продовжити, видаляючи відцвілі квітконоси.

Внесення добрив: навесні в момент зростання дзвіночка підгодуйте азотними добривами. Я завжди підсипаю деревну золу, прямо зверху грунту. Іноді мульчують поверхню близько дзвіночка перепрілим гноєм. У минулому році в хід пішов перегній за участю кролика. 

Перед появою бутонів можна використовувати для підгодівлі слабоконцентрірованних мінеральні добрива.

Дзвіночок не любить засилля бур`янів, а також щільні грунти, тому не забувайте про розпушуванні.

Коли коробочки з насінням стали бурого кольору, пора зрізати їх, щоб пори не встигли відкритися і посіяти насіння.

дзвіночок




розмноження дзвіночка

Дзвіночок розмножується вегетативно (живцями, відрізками кореневища, кореневими нащадками, діленням куща) і насінням.

При розмноженні дзвіночка потрібно дивитися, який вид перед вами. Однорічні розмножити зможете тільки насінням, дворічні види насінням і зеленими живцями навесні. Багаторічні види частіше розмножують вегетативно, виняток можуть становити види, коріння яких у формі стрижня або кісті.Оні вважаються вегетативно нерухомі, тому розмножуються насінням. Види дзвіночка, у яких коріння розгалужені, але короткі, розмножують насінням і вегетативно, крім відрізків кореневищ. Відрізками кореневищ найчастіше розмножують рослини з довгим кореневищем.

Насіннєві коробочки збираємо і сушимо, після чого відкриваються пори і на світ виходять дрібні чорненькі насіння. Сіяти їх можна прямо восени до холодів або навесні відразу в грунт, а можна і розсаду підростити і висадити її вже в сад в фазі трьох справжніх листочків. Тільки після закінчення весняних ранкових заморозків.

При вегетативному розмноженні ви отримуєте рослина аналогічне материнському, зі збереженням всіх спадкових ознак. Це цінно для любителів махрових або напівмахрових квіток дзвоника і для південних форм, насіння яких не встигають дозрівати в наших широтах. З 3 роки вегетації можна ділити рослина, за винятком деяких видів (персиколистий, скупчені, крапчастий і т.п.), які можна ділити восени вже на першому році життя. При розподілі кущів розраховуйте, що дзвіночки повинні вкоренитися (серпень, травень).

Принцип поділу: материнський кущ викопати, обрізати пагони надземної частини, розділити кореневище на деленки з нирками відновлення і власної кореневої системи, після чого висадити в канавку так, щоб брунька поновлення виявилася на поверхні.

Кореневі нащадки відокремлюють від «мами» і садять окремо. На живці йдуть молоденькі пагони.

види дзвіночка


дзвіночок молочноцветковий


У світі налічується близько 300 видів дзвіночка. Ми поговоримо про декілька видів, які завоювали заслужену любов садівників в нашій країні.

дзвіночок середній

Цей вид оселився у мене близько 5 років тому і залишився назавжди. Для його кришталевих повітряних квіток я знайду місце в будь-якому саду. Характерною особливістю виду є живучість. На початку мого садівничого шляху вижити могли тільки дуже стійкі квіти. У мене цей вид представлений трьома кольорами: білим, синім і рожевим, не вистачає тільки блакитного кольору, присутнього в лінійці квітів виду. Є дворічним квіткою. В кінці травня насіння сію прямо в грунт, до розсади не вдаюся. Зимостійкий. Молоде рослина першого року життя все ж вкривала сухими листям. Передбачте опору для цього виду, висота до 1 м. Між рослинами раджу брати близько 30 см. З появою безлічі форм цей вид придбав красиві різновиди з махровими квітками і сільнорассеченнимі краями. 

Колокольчік- кришталевий квітка

рожевий дзвіночок

А ось і «кришталевий» білий дзвіночок

мої білі дзвіночки

дзвіночок


дзвіночок Портеншлага

Також був запрошений в мій сад. Простота його квіток і ніжний фіолетовий відтінок буде до вподоби багатьом садівникам. Це багаторічний дзвіночок. Я сіяла під сніг восени. Можна сіяти і навесні, а так же виростити розсаду, починаючи з кінця березня. Діаметр квітки близько 3 см. На кінчиках втечі можна побачити до 5 квіток. Між рослинами я брала 15 см, для моїх дзвіночків ця відстань виявилася оптимальним. Завдяки хорошій зимостійкості не вимагає укриття на зиму. Сіяти можна під зиму.

Дзвіночок Портеншлага (Campanula portenschlagiana)


Дзвіночок Пожарського (Campanula poscharskyana)

Цей вид дзвоника можна зустріти не тільки в садах, але і в полях. Багаторічна рослина з прекрасною зимостійкістю. Суцвіття гроновидні бузкового, блакитного, рожевого кольору. Квітки невеликі, всього близько 2,5 см діаметром.

дзвіночок Пожарського

Дзвіночок Карпатський (Campanula Carpatica)

Багаторічна рослина з білими, блакитними, синіми і фіолетовими квітками. Форма квіток воронковидно-колокольчатая, діаметр близько 5 см. Вирощується як розсадою, так і безрассадним способом, сіється під зиму або весной.Может випадати взимку при зайвої вологості грунту. Без поливу квітів трохи і цвітуть вони мало. Стебел у рослини багато, вони тонкі і полупріподнятая.

Колокольчік- символ любові (не готове)

А в вашому саду ростуть дзвіночки?


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже