Щоб розсада не витягується

Хочу поділитися своїми роздумами про те, як уникнути витягування розсади.

Зазвичай це відбувається з двох причин: висока нічна (а часом ще до того ж і денна) температура повітря і недостатня освітленість паростків. Створити в кімнатних умовах найбільш сприятливий режим для розсади можна за допомогою штори з плівки (краще, якщо вона буде дзеркальною) або навіть білою тканинної фіранки.

Я на ніч завжди нижній край такій завіси кладу на підвіконня: так відсікається тепле повітря від батареї, а холодний, навпаки, залишається в зоні розсади. Якщо ж на вулиці сильний мороз, я знявся розміщую вже між віконним склом і ящиками з розсадою, відкриваючи тим самим доступ тепла від батареї.

А можна повісити на карниз з боку кімнати ще одну штору, але вже з фольги - для відбиття світла, що теж допоможе розсаді рости рівною, чи не витягаючи.

Ну і ще трохи про паростках. При першій пересадки сіянців (з одним листком) капусти і томатів я прищипую у них кінчик стрижневого кореня. Це потрібно для того, щоб у нього з`явилося розгалуження. І тоді у розсади вийде густа борода коренів, що дозволить рослині легше переносити пересадку. А ще я притеняю распікірованую розсаду газетами і виставляю її до сівби тільки через пару днів після пікіровки.


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже