Кальцеолярія

Коли побачила в квітковому довіднику фото кальцеолярії, то була зачарована незвичайними квітками. Пошуки рослини у продавців виявилися безуспішними. Але на велику радість, в одному з квіткових кіосків у продажу виявилися насіння. На пакетику було фото рябенькою червоно-жовто-помаранчевих подушечок в цяточку. А в пакетику - капсула з п`ятьма жовтенькими кульками кальцеолярії Деінті мікс. В рекомендації по посадці пропонувалося сіяти насіння з травня по жовтень. На дворі було 18 березня. Але я подумала: Ніколи не пізно посіяти те, що дуже хочеться. І взялася за справу.

Для посіву насіння використовую прозорі пластикові контейнери з кришками, в яких зазвичай продають салати на вагу. Цей посуд буває різного об`єму - від 100 мл до 1 л. Дуже зручно: через прозорі стінки видно розвиток не тільки вершкове, а й корінців. Зручно провітрювати, знявши кришку. А щоб не було конденсату - зробити в кришечці кілька отворів. Зручно і витягувати паростки потім для пікіровки.
В універсальний грунт додала пісок, т. К. Рекомендували сіяти в легкий піщаний грунт. Зволожила рожевим розчином марганцівки. Рідко розклала по поверхні дражировані насіння, трохи втиснула. Прикрила прозорою пластиковою кришкою.


Улюблене місце для пророщування насіння - системний блок комп`ютера, він буває включений більшу частину доби. Від блоку йде постійне тепло - ось вам і тепличка з нижнім підігрівом, що і потрібно для пророщування більшості насіння. До того ж вони тут завжди на очах, що дозволяє вчасно провітрити, полити, а головне - побачити весь процес розвитку росточков. Практично всі мої зимово-весняні посіви кімнатних і садових рослин зійшли тут. Сюди ж вирушив і 100-грамовий контейнер з насінням кальцеолярії.

Вже через тиждень проклюнулся 1 -й росточек. Всього з 5-ти насіння зійшли 4. Відразу переставила ємність на північно-східний підвіконня, ближче до скла. Тут температура вдень була + 18-20 град., А вночі - +16. Підростала розсада дружно. Провітрювала її, поливала у міру потреби слабким розчином марганцівки. Для поливу використовувала крапельницю із пляшечки від крапель для носа. Дуже зручно - ніколи немає загрози переливу. Носик у крапельниці довгий, і краплі ніколи не потрапляли на листочки. Нічим не удобрювати, тому що не бачила необхідності - листочки були смарагдово-зелені, пухнасті.



Через місяць розпікувати зміцнілі паростки в 100-мілілітрові стаканчики. І все гадала, якого ж кольору будуть мої подушечки. Але в один з травневих днів позбулася відразу трьох растішек. Сонце вранці припікало все дужче, і щоранку я прикривала все сходи на пару годин, тому що вікно північно-східне. У той нещасливий день не встигла .... Вся надія побачити диво зосередилася тепер на одному паростки.

Ще через два тижні пересадила його в горщик об`ємом 500 мл. В цей же час розсаджувала кімнатні примули, також вирощені з насіння. І оскільки рекомендацій щодо складання грунту для кальцеолярії не знайшла, а листочки у неї такі ж пухнасті і ніжні, як у примули, то і кальцеолярію посадила в ту ж грунт, що і примули. І стала чекати цвітіння: поливала помірно, у міру просихання грунту, повертала горщик, щоб кущик не зростав кособоким. Чи не удобрювати, тому що прочитала, що рослина однорічна, і після того, як відцвіте, - пропадає. Вирішила не квапити події. Нехай розвивається повільно і довше живе. Може, це було моєю помилкою. І, застосовуй я добрива, рослина було б більш потужним і довше радувало цвітінням?

І ось на початку липня з`явився цветонос і на ньому - численні бутончики. Спочатку вони були крихітними і схожими на стиглу суницю - червоні й блискучі. Поступово збільшуючись, ставали бархатистими. І через 4 місяці після посіву настало довгоочікуване диво-цвітіння. Правда, подушечки мої виявилися без цяточок, чисто шарлахово-червоні. Але неможливо було відірвати очей від цієї краси. Кожна квіточка є дві часточки-подушечки. Причому, тільки на маківці квітки обидві дольки виросли однакового розміру. У всіх інших збільшилася з часом тільки одна половинка квітки. Цвітіння тривало весь липень. І разом зі мною цього цвітінню дивувалися і раділи всі мої близькі.

Якщо когось зацікавила ця рослина, і ви придбаєте насіння, то, пройшовши весь цей недовгий шлях в 5 місяців, отримаєте чудове свято для душі.

Коли кальцеолярия відцвіла - подушечки опали і ще довго лежали, не втрачаючи форми. А на місці опалого квіточок зав`язалися насіння. І в пазухах листочків з`явилися маленькі паростки-дітки. Так що сподіваюся, що далі буде ...


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже