Зберігання фуксій

16654553905730f64da51b31.68125765

Моя мама живе в регіоні з різко континентальним кліматом. Морози в тих краях бувають сильні і тривалі. Коли восени вже стає очевидним, що наближаються стійкі заморозки, вона утеплює засклену лоджію. Щільно закриває на неї всі вікна і кватирки, утеплює і заклеює їх. Потім споруджує на лоджії другу «раму» з плівки. Плівку бажано використовувати нову: вона пропускає більше світла.

У нижньому, найхолоднішому ярусі лоджії мама розміщує на зберігання холодостійкі овочі. Середній ярус займають мініатюрні троянди, азалія, фуксії. У верхній частині лоджії зберігаються «теплолюбні» кабачки і гарбузи.

Фуксії мама зберігає у вигляді живців, вкорінених восени. Горщики з живцями вона встановлює в ящики, які потім засипає піском або тирсою. Поливає в міру необхідності (можна зволожувати і тирса). За період зимового сну молоді фуксії дерев`яніють і набираються сил. Навесні з таких череночков виростають дуже міцні, життєздатні рослини.

На середньому рівні лоджії висить термометр, за яким періодично контролюється температура повітря. Бажано, щоб вона була в межах + 6 + 10 град. Регулювати подачу тепла на лоджію можна, відкриваючи-закриваючи двері в кімнату.

Зимівля в квартирі




У мене немає лоджії або заскленого балкона. Зимове зберігання фуксій в підвалі я ще не освоїла. Доводиться використовувати для організації зимівлі рослин залишився «резерв» - власну квартиру. Під час ремонту квартири ми поміняли рами старого зразка на склопакети і встановили досить широкі (40 см) пластикові підвіконня. Як показала практика, кращого для зимівлі фуксій і бажати не потрібно!

Відео: Фуксії готуємо до зими

Вирішальним фактором їх зимівлі на підвіконні стала наявність в склопакеті функції мінімального провітрювання. Восени, коли я вирішила, що Фукс пора відпочивати, відкрила стулки на мінімальне провітрювання, і з тих пір не закривала їх ніколи, яка б погода не була за вікном.

Фуксії, підготовлені до зимівлі в кімнаті, росли з вкорінених восени живців в білих пластикових горщиках ємністю 450 мл. Земляну суміш для них я зробила сильно «обедненную» - практично без перегною, щоб максимально загальмувати зростання живців в зимовий час. Проте, за період зимівлі довелося з шести рослин зрізати десять живців, т. К. Повністю загальмувати зростання фуксій не вдалося. Ці живці я успішно укоренила на стелажі з підсвічуванням.



Догляд за фуксіями взимку полягав у своєчасному поливі, зрошенні з пульверизатора, профілактиці від шкідників. Найважчим моментом в плані догляду за зимуючими фуксіями виявився частий полив. Не можу однозначно пояснити, в чому саме полягала основна причина (в занадто пухкому субстраті або витратах центрального опалення), але грунт в горщиках з фуксіями пересихала дуже швидко. Поливати їх доводилося майже щодня, максимум через день.

Настав березень, і вже можна було оцінювати результати своїх зусиль щодо забезпечення Фукс комфортної зимівлі. Рослини пережили зиму на підвіконнях просто виблискуючи-ще: живці фуксій зберегли компактну форму, не витягнулися, не захворіли.

Відео: Туалетний столик і зберігання косметики

Зберігання в траншеї

Знайома-квітникар з успіхом зберігає таким чином свої фуксії вже не один рік (ми ж досі застосовували його лише щодо бордюрних троянд). Ось що вона розповів-залу:

У південних районах дорослі рослини, яким не менше двох років, можна зберігати взимку на вулиці. Для цього копаємо в землі траншеї глибиною 50 см. Дно укриваємо сухий хвоєю, сосновою корою або мохом сфагнумом. Зовнішні стіни зміцнюємо і утеплюємо пінопластом або полістирольними килимками. Рослини готуємо заздалегідь. Довгі стебла обрізаємо. Обов`язково повинно залишитися не менше двох живих нирок для подальшого зростання.

Обриваємо старе листя, обробляємо рослини препаратом від шкідників. Деякий час вони повинні залишатися на повітрі, щоб сік, що виділяється після обрізки, засох. Акуратно виймаємо рослина з горщика, що не обтрушуючи земляний кому, і щільно укладаємо. Засипаємо сухим листям або хвоєю так, щоб вони повністю закрили всі рослини. Зверху кладемо сухий мох сфагнум. Закриваємо пінопластом. Між ним і мохом повинна залишатися повітряний прошарок в 10 см. Накриваємо пінопласт подвійний плівкою і зверху засипаємо шаром землі не менше 15 см.

Відео: 3D Bags Рюкзак Метелик, фуксія з зеленим

Фуксії в траншеї можна зберігати з кінця вересня і до березня при температурі не більше 18-20 град, морозу.


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже