Корисні поради по місцю розташування (від бувалих квітникарів

Рослини для кухні (фото)
Якщо ви хочете прикрасити кухню кімнатними рослинами, то повинні знати, що для цього підійдуть не всі представники, а тільки невеликі, компактні і витривалі. Чому? Та тому, що на кухні завжди дефіцит робочого місця, крім цього, тут часто з`являються протяги через провітрювання приміщення ...

Займаюся квітникарством вже п`ятий рік і постійно стикаюся з двома основними проблемами. Одна з них - критичний брак місця, і друга - всі вікна нашої квартири виходять на сонячну сторону.

Відео: Кімнатні рослини

У літній період третину своїх квітів виношу на засклений балкон, який перетворюється в, свого роду, «зимовий сад». Тут розміщую найстійкіших любителів сонця і повітря, таких як еуфорбія тірукаллі, кактуси, пальма. При розсіяному яскравому світлі добре себе почувають юка, драцена душ щира, яка порадувала своїм цвітінням, Педілантус, бересклет, шеффлера. Без проблем ростуть фікуси Бенджаміна - за літо проводжу 3 -4 обрізки для формування красивої крони, циперус, піддон до торого постійно повинен перебувати у воді, і білий красень дендробиум. Також цієї весни вирішила спробувати виставити на балкон бульбові кали, хризантему і спатифиллум. Експеримент вдався - все благополучно зацвіли. Без притенения від прямих сонячних променів, звичайно, обійтися неможливо, так само, як і без регулярних обприскувань вранці і ввечері, тому що сухість повітря на балконі - основна причина появи шкідників, особливо павутинного кліща.

Інша частина квітів залишається всередині квартири на вікнах.

Воліють півтінь всі види кротонов, цикламени, орхідеї, глоксинії, антуріум, фіалки, кордилина - вони цвітуть і радують погляд свіжою зеленню до пізньої осені. У поливі і підгодівлі намагаюся до кожної рослини підходити індивідуально.

Юлія ПУГАЧОВА,
м Добруш Гомельської обл.

Величезною підмогою в моє захоплення кімнатними рослинами є широкі підвіконня і те, що вікна мають різну орієнтацію, Колекція постійно розростається. Доводиться використовувати всілякі полички, стійки, щоб якось розселити зелених мешканців.

Одна зі стін спальної кімнати виявилася вільної і досить просторій, що дозволило мені «зазіхнути» на цю свобод у розмістивши його вздовж неї ряд рослин. Горизонтальна площина не безрозмірний, і, щоб використовувати наявний простір більш економно, з`явилася з а думка про «русі вгору». Так з`явилася вертикальна металева стійка. «Вакантні місця» дісталися лише тим, хто може задовольнятися дещицею світла, що потрапляє від вікна (головне, не забувати періодично повертати рослини на всіх ярусах, інакше вони придбають некрасивий однобокий вид). Ними стали гордовитий фікус іржаво-червоний і його побратими фікуси Бенджаміна, асплениум зі своїми хвилястими, немов з воску, листям, бегонія, парочка Сингоніум - ряболистий і розоволістний, ніжний адиантум, височенний молочай, витончена хамедорея. Компанію Сингоніум склали звисають з верхніх «поверхів» Хойя, пасифлора і інші любителі свободи і висоти.

Всі представники зібраної «компанії» дуже люблять, особливо після спекотних літніх днів (ні в якому разі не днем, на сонце!), Коли їх обприскують.

Здається, що під вагою крапель води вони починають похитувати листочками - в знак подяки за отримане задоволення. Вдень же частенько підтримую вологість повітря, включаючи кімнатний фонтанчик.

Вікно в спальні південно - західне, потім у рослини не обділені світлом.

Незважаючи на підтримувану вологість, поливаю досить часто, особливо влітку, приблизно два рази на тиждень. При цьому орієнтуюся на підсушену грунт. Підгодовую раз в 10 днів навесні та влітку, і незмінно жідкімкомплексним добривом «Белвіто».

Юлія РОМАНІВСЬКА,
м Молодечно Мінської обл.

Три вікна моєї квартири виходять на схід. Вони буквально потопають у квітах. Намагаюся, щоб кожна рослина показало себе у всій красі. А оскільки я вважаю за краще декоратівнолістниє, то «зелених» у мене больше.Перед вікном, у великій кімнаті, у мене «оранжерея». Фікуси Бенджаміна, хамедорея, полісціас, та й всі інші радують погляд зеленню. На іншому вікні трирічний мирт заволодів майже всім простором, поруч красуня шеффлера переливається в променях ранкового сонця.




Ще одне вікно зайняли лимон, каламондін, лавр, розмарин і інші.

Багато квітів влітку живуть «вахтовим» методом. Взимку ж доводиться деякі досвечивать, з третьої години дня і до десятої вечора. Коли включають опалення, на батареї кладу вологі рушники (змочую водою їх два рази в день - вранці і ввечері).

Рослини не обприскую, мені більше подобається влаштовувати їм раз на місяць теплий душ. І квітам комфортно, і профілактика від шкідників. Для посадки використовую покупної грунт на основі торфу з додаванням вермикуліту або перліту. Влітку підгодовую раз в десять днів, чергуючи мінеральні та органічні добрива.

Кожен день обов`язково розмовляю зі своїми вихованцями, хвалю їх за кожен новий листочок, квітка або плід. Важливо бути уважними з рослинами, спостерігати, вчасно помічати їх потреби.

Валентина СЄДОВА,
м Нетішин Хмельницької обл.

Без рослин вікна виглядають нудними і смутними.

Залежно від змінюваних захоплень мій кімнатний квітник теж міняв свій вигляд. На щастя, східна спрямованість вікон дозволяє вирощувати різні види.

Відео: ЖКГ - Живи Як Господар 7 червня 2012

Так, в певний період на вікнах красувалися фіалки, стрептокарпуси, ахіменеси і епісциї. Не обійшлося і без декоративнолистних рослин: фікусів, кротона, Шеффлер, колеусів. Але є в моїй колекції найбільш улюблені, інтерес до яких не згасає. Це чудова кроссандра, кливия, сонячний пахистахис, гібіскуси, свинчатки, хойя мультифлора. Серед орхідей перевагу віддаю фаленопсис. Ось вже у кого тривале цвітіння! Цього року порадувала брунфельсия і увійшла в число фаворитів.



Намагаюся максимально використовувати весь простір вікон. Бажано акуратно поставитися до формування «висячого садка». Жодна рослина не повинно виділятися своїми великими або дрібними розмірами серед другіх.Всегда прагну, щоб ампельний ряд не виглядав масивним і не кидався в першу чергу в очі, а лише доповнював композицію квітів на підвіконні. Підбираю пластмасові ємності за кольором і декорують їх в одному стилі з допомогою сизаля і мотузки.

В якості прикрас використовую декоративних пташок і метеликів.

Догляд за «висячим садком» вимагає більше часу, ніж за квітами на підвіконні.

Найчастіше обприскую і поливаю, так як волога в підвісних контейнерах швидше випаровується. При цьому враховую біологічні особливості рослин і їх потреби в поливі.

Наприклад, хойи поливаю, коли земляний кому досить підсохне, обприскую рідко. Всі квіти влітку обов`язково притеняю білої калькою, інакше листя отримують опіки.

Щоб «зелене віконце» не перетворилося в зарості, приблизно раз в три роки займаюся омолодженням рослин, багато вирощую заново з живців.

Молоді екземпляри набагато витривалішими, цвітуть рясніше, краще переносять зимовий період. Але є в колекції і великі екземпляри - стрелиция, кливия, еухарис. Вони займають почесне місце біля балконнойдвері і виглядають взимку так свіжо на фоні снігу за склом.

Люблю підтримувати рослини в чистоті і розставляти їх заново, намагаючись знайти для кожного ідеальне містечко і в той же час зробити композицію цілісної для сприйняття. При вдалому композиційному вирішенні так приємно милуватися своїм «зеленим острівцем»!

Олена Шишкова,
м.Вітебськ

Біля свого вікна західного напрямку я за порами року міняю квіти місцями - лоджія, квіткові стійки, підвіконня. Постійно на вікні ростуть тільки ліани тетрастигма і Хойя. Місце на підлозі поруч з вікном займають монстера і фікуси. В кінці вересня першими з лоджії переїжджають більш ніжні квіти. Олеандр я не вважаю неженкой, але, звільнившись від букетів найніжніших ароматних суцвіть, він випускає нові пагони і на підвіконні відчуває себе більш комфортно. Рівіна, розкинувши гілочки парасолькою, продовжує цвісти і зав`язувати ягідки, які, дозріваючи, поступово забарвлюються в червоний колір. Руеллія почала цвісти в серпні і продовжує радувати фонтанчиками рожевих квітів, кожен з яких тримається тільки добу. Осінь - це її період цвітіння. У літні місяці гілочки руеллія необхідно прищипувати, тоді кущик буде компактним і квітів більше.

Колерія поки не поспішає йти на зимовий спокій. Строманта з`явилася у мене недавно, але швидко розрослася, зайнявши все місце в горщику.

Трохи пізніше цим ніжинкам доведеться потіснитися - з лоджії прибудуть невелика колекція шлюмбергеру і інші більш холодостійкі рослини.

Олена ЛАВРОВА,
м Торжок Тверської обл.

Підвіконня східного вікна - справжній подарунок для захопленого квітникаря. Тут прекрасно себе почуває більшість кімнатних рослин, як квітучих, так і декоративнолистних.

На моєму східному вікні виконує соло аспарагус Шпренгера, який я виростила з насіння. Він поблажливо розкинув свої перисті вайи над папоротями - давапліей канарської, мікросорумам і сортів Crocodyllus, Kangaroo Fern і ніжними красоткамі- Епісция з оксамитовими листям, надавши необхідну їм ажурну півтінь. Майже впритул до шибки без перепочинку набирає все нові і нові бутони Хойя мультифлора. Поруч ловить ранкові промені сонця красуня пестролистная шеффлера, яку відтіняє ніжний рум`янець квітучої бугенвіллії. Трохи далі від віконного скла розташувалися фікус крихітний White Sunnyі молоденький бересклет японський Marieke.

У центрі вікна з липня цвіте білий фаленопсис.

Це орхідея-трудівниця: якщо їй подобаються умови, вона цвіте практично без перерви, відрощуючи на квітконосах відгалуження і набираючи на них нові бутони.

Мініатюрні листочки хой змієподібній і Куртиса хоч і не тонкі, але дуже ніжні і обгорають у шибки навіть на східному підвіконні, тому їх притіняють ряболистий фікус Бенджаміна Starlightі хамедорея. Біля цієї пальмочка затишно влаштувався, немов волохатий павук на своїх пухнастих лапках, невибагливий ціанотіс.

У кутку розташувалася сімейка дорогоцінних орхідей - лудізія і макодес, а за ними есхінантус мармуровий, який виростила з маленького відростка.

Над ними красується Хойя увігнута Eskimo в підвісному горщику - моя давня мрія, яку все-таки вдалося здійснити.

Доглядати за улюбленцями мені зовсім не складно.

Головне - грамотний полив, помірні підгодівлі, зволоження повітря в опалювальний сезон, пересадка і обробка від хвороб і шкідників за потребою.

Це приємні клопоти, результат яких радує очі і серце. А споглядання зеленого вікна і спілкування з улюбленими рослинами - відмінний відпочинок після трудового дня.

Ніна РУДНЄВА, г. Владивосток.


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже