Мініатюрна синнінгія: розмноження

Відео: Sinningia leucotricha

Синнінгия Ozark Pink Sunrise
Нерідко буває, що під час роботи з Синнінгия, поливі або стрижці розетка листя на тонкому стволике просто відламується від бульби. Як діяти далі?

Відео: Miniature Furniture (1959)

Нічого страшного в цьому немає, так як підземна частина і існує для того, щоб відновити зростання в разі загибелі надземної. Як правило, вже через 1-2 тижні над землею показується новий паросток. Далі потрібно діяти так само, як після періоду спокою.



Що робити з відламати розеткою?





Найкраще очистити стовбур знизу, залишивши 4-6 міцних листя, і посадити цю молоду розетку на укорінення в будь-який доступний повітро-і вологоємний субстрат. Традиційно кращим для вкорінення вважається мох сфагнум, але для того, щоб він дійсно проявив всі свої корисні властивості, мох повинен бути живий. У теплу пору невелика кількість моху можна зібрати у вологих місцях ялинового лісу або на болотах. Очищений мох добре зберігається в закритому пакеті в морозильній камері холодильника, і при необхідності його можна розморозити і використовувати - мох відновить всі свої властивості.

Для міських жителів доступніше компоненти, які можна купити в магазині, такі як перліт, вермикуліт або торфоперегнійні таблетки. Всі вони також придатні в якості субстратів для вкорінення, але слід пам`ятати, що поки у держака синнингии не з`явились коріння, потрібно тримати його в теплиці або просто під пакетом на добре освітленому місці без прямого сонця.
Укорінення голови або бічних пагонів найшвидший і надійний спосіб розмноження міні-Синнінгия. Разом з ростом перших корінців у такого живця починає формуватися новий бульба і, як правило, вже через 2-3 місяці нову рослину готове цвісти.

укорінення листя

Укорінення листя ще один можливий спосіб розмноження міні-Синнінгия, правда, на жаль, не такий надійний, як у сенполій.

Перший держак мініатюрного сорту мені вдалося отримати лише через три роки після того, як я побачив ці рослини на фотографіях, і це був саме листової держак. Природно, я звертався з ним як з реліквією і намагався помістити в найкращі умови. Для вкорінення взяв легкий субстрат, горщик з листом поставив в тепличку. Судячи з усього, держак відчував себе добре, але не було навіть жодного натяку на зростання. Через кілька місяців моєму терпінню прийшов кінець, і я вийняв лист з грунту. Майже весь обсяг горщика займав красивий пісочно-рудий бульба. Це трохи заспокоїло мене і я знову висадив його в горщик. Однак пройшло ще півроку, а потім і рік, але нове зростання так і не з`явився.



Нерідко буває, що з`явився у листа бульба починає рости, але нирка на ньому так і не з`являється, і поки мені не вдалося знайти спосіб стимулювати проростання таких бульб. І все ж така поведінка не є нормою, багато листя успішно дають паростки або до, або після появи молодого бульби.





Є інформація, що більш надійно отримати нову рослину можна, якщо висаджувати лист не в субстрат, а в чистий мох, або якщо взагалі залишити його проростати в воді. До слова, мікромініатюрних сорти набагато надійніше розмножуються листом, по крайней мере, в усіх випадках, коли я садив такий листочок, то рано чи пізно з нього виростало нове рослина. Таким чином, ще залишається поле для спостережень і експериментів, адже розмноження листовим черешком це часом єдина можливість отримати новий або рідкісний поки, медленнорастущий сорт.

Ще один можливий спосіб розмноження сортових міні-Синнінгия - насіння. Це може здатися дивним, адже всі, хто захоплюється вирощуванням сенполій, знають, що при насіннєвому розмноженні узамбарські фіалки не передають свої сортові ознаки. Але у Синнінгия насіннєве розмноження можливо, більш того, хорошу схожість мають насіння отримані при самозапилення. Насіннєва коробочка дозріває дуже швидко, іноді за 1-2 місяці. Для того щоб не втратити крихітні насіння бажано зрізати стручок відразу, як тільки ви помітите, що цветонос починає всихати. Після того, як насіннєва коробочка повністю висохне, можна приступати до посіву. Сіяти найкраще в пропарений грунт і в герметичні контейнери. Догляд за сіянцями такий же як за вкорінюються живцями. Перший раз сходи пікірують після того, як повністю розвинеться 2-3 пари справжніх листків. Перше цвітіння настає приблизно через рік.



Мініатюрні і мікромініатюрних синнингии це одні з найменших рослин, які сьогодні вирощують в кімнатних умовах. Тим цікавіше домогтися їх хорошого зростання і побачити вдячне цвітіння. Це незабутнє відчуття, відчуття першовідкривача і дослідника. Спробуйте себе на цьому шляху і, можливо, саме вам вдасться розкрити загадкові секрети, які ще таять у собі міні-синнингии!

Відео: METIS DRS A0 DCS - Miniature reproduction with GOLD scanned in FINE-ART mode (Light + 3D)


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже