Гіппеаструм: багаторічна вигонка

гіппеаструм, як змусити цвісти зновугіппеаструм
Гіппеаструм: багаторічна вигонка

Той, хто побачив в магазині квітучий гиппеаструм, навряд чи зможе піти без покупки. Розкішний, потужний, він вражає яскравістю фарб і розмірами квітки, нагадуючи про буяння тропічної рослинності - де-небудь в лісах Амазонії.

Але ось він відцвіли. Що ж робити, розлучитися з ним і на наступний рік обзавестися новим? Краще докладіть трохи зусиль, і гіппеаструм буде радувати вас цвітінням ще не один рік.

Кілька років я перевіряла на власних гіппеаструмів рекомендації з різних джерел (включаючи і обговорення на форумах), випробувавши кілька схем. За п`ять років експериментів я виробила відповідну для мене схему вирощування і підгодівлі, завдяки якій цибулини щорічно цвітуть. Деякі з них дають по два-три квітконоса за сезон.

Сезон зима-весна

Найчастіше рекомендують взимку - в період спокою - цибулину в горщику містити в сухому темному прохолодному приміщенні при температурі 6-12 ° С, зрідка змочуючи земляний кому, щоб не пересохли коріння. У сучасній квартирі не завжди можна відшукати таке місце. Мої цибулини період спокою проводять в коробках (без землі) в холодному коридорі, де взимку тримається температура від 12 до 17 ° С. Найбільш нетерплячі починають прокидатися в кінці січня. Виявивши цибулину з висунувшись носиком квітконосу, я висаджую її в горщик і виставляю на підвіконня.

Відео: Гіппеаструм (амариліс), вигонка насіння з насіннєвий коробочкі.СЕМЕНА зійшла !!!!




Склад підгодівлі залежить від стадії розвитку гіппеаструма. Першу підгодівлю даю, коли довжина квітконоса (не рахуючи висоти бутона) досягає 5 см. (До цього моменту цибулина, як правило, встигає вкоренитися). Зазвичай користуюся рідким розчинним добривом для квітучих кімнатних рослин. У цей період важливо, щоб в ньому фосфору і калію було більше, ніж азоту, наприклад, N: P: K = 4: 7: 9.

Фосфор сприяє цвітінню, а калій підтримує цибулину, щоб вона менше скінчився. Якщо квітконосів кілька і цвітіння тривало, через 7-10 днів підгодівлю повторюю.



Коли цвітіння закінчується і починають активно розвиватися листя, переходжу на комплексне добриво з великим вмістом азоту - він потрібен для гарного розвитку листя. Калій корисний цибулин і раніше, а потреба в фосфорі знизилася - рослини вже відцвіли. Тепер співвідношення N: P: K може бути 7: 3: 6 або 12: 6: 12.

Підходить і те й інше, у різних виробників співвідношення елементів варіює. Такі підживлення регулярно проводжу кожні 10-14 днів до кінця червня. За цей час цибулини встигають отримати 4-6 порцій харчування.

Літній зміст і підгодівлі

В середині - наприкінці травня (в залежності від погоди) виставляю рослини на балкон. З липня переходжу на підживлення з найбільшим вмістом калію. Вони добре підходять цибулин гиппеаструма, завершальним період вегетації. Останні роки використовую рідкі добрива для томатів і перців. Співвідношення N: P: K можна вибрати 4: 4: 12 або 8: 10: 18. Підгодувати рослини таким чином встигаю зазвичай 2-3 рази.

У серпні знижую, а потім поступово повністю припиняю полив цибулин і, відповідно, підгодівлі.

Осінь. Підготовка до сплячки

У середині-кінці вересня рослини доводиться знову заносити в будинок. До кінця жовтня - початку листопада у цибулин засихають листя. Я витягаю їх з горщиків, обтрушую коріння від грунту, просушують, який засвідчує, що немає шкідників і хвороб, і укладаю зимувати в коробки. Там вони проведуть приблизно два - два з половиною місяці.


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!