Уральський оповідь: сад тетяни голубєвої

Відео: КВН Ольга Картункова: Краще!

Садова композиція

Не можу сказати, що мій сад має закінчену форму. Щороку щось змінюється: іноді рослини випадають після зимівлі, іноді я не можу пройти повз новинок. Формування саду - процес творчий, і немає йому кінця.

Власник саду: Тетяна Голубєва, інженер-конструктор
Місцезнаходження саду: Свердловська область
характер: Сад колекціонера
ділянка: 11 соток
Вік саду: 26 років

Стінка на стінку

Планування багато в чому визначив нерівний рельєф: перепад висот на ділянці - приблизно 5 метрів. Три тераси, з`єднані сходами, перетікають одна в іншу, а укоси майданчиків укріплені підпірними стінками з натурального каменю.
Стінки різної конструкції: масивні з великого каменю сухий кладки в пейзажної частини ділянки і тонкі залізобетонні, облицьовані каменем, в парадній, більш регулярної зоні.

Кордоном між природним і формальним ландшафтом стала альтанка з дровницей і розташованим поблизу водоймою. Уздовж криволінійних підпірних стінок я висаджую морква, буряк та інші овочі з декоративною бадиллям, щоб підкреслити напрямок доріжок.

Взимку і влітку

Уральська погода непостійна і непередбачувана, деякі види рослин не переносять нашого клімату, тому довелося багато експериментувати.




Коли я починала закладати сад, інформації про декоративні рослини практично не було, все доводилося підбирати досвідченим шляхом. Я доглядала за саджанцями як за малими дітьми, багато рослин виростила з насіння. Першими з`явилися хвойні рослини: туї, ялівці, кедрова сосна, ялиця. Зараз важко уявити, що колись це були маленькі черешки: тепер мені доводиться обрізати саджанці, щоб зберегти простір для квітів.

Я розташувала хвойні дерева так, щоб вони створювали інтригу: в міру прогулянки по саду поступово відкривається чудова панорама. Крім того, вони виступають в ролі акцентів і створюють своєрідний мікроклімат - тепер під ними ростуть тіньовитривалі багаторічники.

Велика розмаїтість хвойних порід допомагає сприймати ділянку як прекрасну вечнозеленую (від жовтуватого до сріблясто-блакитного відтінку хвої) композицію в будь-який час року.



Вертикальні крони туй і сосен змінюють і підкреслюють об`ємні форми каменів, а сланкі ялівці і мікробіоти візуально збільшують вузькі площині терас і ефектно з них спускаються.

кам`янисті сади

Це ще одне моє захоплення. Різні за формою, висоті і рослинному наповненню, кам`янисті садки надають ділянці закінченість - вони імітують гірський ландшафт і виступають в ролі переходів від однієї зони до іншої. Яскраві плями незамінних в кам`янистих садах грунтопокривних рослин - очитков, гвоздики, иберис, злаків, карликових папоротей - створили мальовничу картину. На невеликій кам`янистій гірці я посадила кілька видів молодила. Цікаво спостерігати, як вони змінюють відтінки протягом сезону і цвітуть. Така різноманітність на зеленому тлі з ялини звичайної &lsquo-Nidiformis&rsquo- дає ефект гірській місцевості.

Для захисту ґрунту від сонячного перегріву і вимивання на альпійських гірках я використовую щебінь, в квітниках - кедрову кору. Подібний прийом дозволяє скоротити час на прополку бур`янів, що важливо.

колекції

Водойми оточують досить великі колекції декоративних верб і багаторічників. Колірний баланс для мене дуже важливий, адже колористична ідея саду - всі відтінки зеленого з невеликими включеннями яскравих фарб квітів. Тому при створенні колекції хост я в першу чергу звертала увагу на колір і форму листя. У миксбордере гармонійно зібрані астильби, гейхери, лілейники, фіалки, пельтіфіллум, горянки та інші рослини - цвітіння починається в кінці травня і закінчується пізно восени.

Відео: Дитячий садок №13 місто Тавда. мальований мультфільм "Казка про дівчинку Ніну та Вогонь"


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже