Найкрасивіші сади: сад світлани полонської

Сад Світлани Полонської, альпінарій, альпійська гірка
Світлана Полонська зуміла перетворити 15 соток під Таллінном в справжній альпінарій. У цьому саду зібрана величезна колекція рідкісних альпійських і хвойних рослин.

Умовно наш сад можна розділити на три зони: північну з боку фасаду будинку - Парадну з кам`яним науковістю, декоративними хвойними і вічнозеленими рододендронами- західну - регулярно-пейзажну зону відпочинку з майданчиком для літніх посиденьок і частина, відведену під теплицю і альпінарій з гравійним садом.

Сад Світлани Полонської, альпінарій, альпійська гірка

Відразу були зроблені кам`яні доріжки, які об`єднують ці зони в єдине ціле, побудована теплиця, закладені великий газон і плодовий сад. Щоосені я обрізаю плодові дерева, видаляючи всі гілочки в нижній частині крони, щоб ствол добре проглядався, а ранньою весною формую верхній ярус крони. В результаті дерева прийняли акуратну компактну форму. Згодом я змогла посадити під ними тіньолюбиві рослини: Папороті, морозникі, печіночниці, примули, цибулинні і орхідеї.

Сад Світлани Полонської, хвойні

Хвойні

Вони гарні в будь-який час року своїми формами і різним забарвленням. Як сімейного дерева посеред великого газону посаджена наша улюблениця - ялиця корейська. Вона скоро досягне 8 метрів у висоту і вже радує самосівом. Взимку це наша новорічна ялинка. Азарт колекціонування хвойних не оминув мене стороною, але перевагу я віддаю наймініатюрнішим сортам. Щорічно багато з них прищипують і обрізаю, щоб вони залишалися компактними. А яке задоволення спостерігати за їх розвитком! Вони доречні всюди - і в парадній частині саду, і в зоні відпочинку, незамінні в альпінарії.

Сад Світлани Полонської, альпінарій, альпійська гірка

гравійний сад

Він оздоблює будинок з двох сторін і радує нас феєрверком яскравих фарб з весни до пізньої осені: від ерантіс, крокусів і мерендер до безвременников і тирлич китайсько-прикрашеної. Крім низькорослих рослин природного вигляду - прострілів, Адоніс, ломикаменів, пенстемон, примул, безлічі цибулинних - тут висаджені карликові хвойні.




Сад Світлани Полонської, ломикамені Порфіріон

Відео: Сад і город Багаторічні квіти в саду у Світлани і Олени

Рослини пересаджені з старого дачного саду, придбані в розплідниках, ботанічних садах, привезені з щорічних поїздок по садам друзів-квітникарів, вирощені з насіння. До речі, процес посіву захопив мене цілком: до сіянцям ставишся як до своїх дітей. Невгамовним бажання виростити щось нове змушує мене щорічно сіяти насіння рідкісних видових рослин. Найцікавіше вводити в сад рослини високогірної флори з різних місць.

Сад Світлани Полонської, ярутка блакитнувата в квітні

Будівництво альпінарію



Багатьом альпійським рослинам потрібні особливі умови, близькі до природних. Рішення підказали чеські квітникарі-альпінарісти. В якості експерименту методом вертикальної кладки були зроблені невеликі гірки з місцевого вапняку-плитняку. Камені можуть бути різного розміру і товщини, але не дуже великі, щоб їх можна було легко підняти. Спочатку щільно один до одного на ребро кладуть камені, що мають дві паралельні сторони, - з них формується мініатюрний природний ландшафт з вершинами, схилами, долинами і западинами.

Сад Світлани Полонської, альпінарій, альпійська гірка

Потім порожнечі заповнюють садової грунтом, змішаної приблизно наполовину з дрібним щебенем і великим піском і далі в ущелини висаджують підросли сіянці. Порожнечі заповнюють дрібними шматочками каменів тієї ж породи, з якої складена гірка. Грунт не повинно бути видно. Красиві корчі, які ми знайшли на прогулянках по морському узбережжю, підкреслюють природний стиль альпінарію.

Сад Світлани Полонської, альпінарій, Алпійскіе гірка

Рослини для альпінарію

На вертикальні гірки, або, як їх тепер називають, качалки, я висаджую тільки наймініатюрніші рослини: рясно квітучі, з оригінальною формою листя або утворюють щільні компактні декоративні вічнозелені куртинки. Це весеннецветущие тирлич, мініатюрні гвоздички, ломикаменю з дрібними подушками, едрайантуси, крихітні дзвіночки, проломник, крупи, скельні примули і папороті. Композиції доповнені карликовими сортами хвойних і вічнозеленими кустарничками - Дафна різних видів і сортів.

Сад Світлани Полонської, дафна арбускула

Відео: Найкрасивіша на світлі мелодія ..

Горки зроблені з таким розрахунком, щоб до них можна було було легко підійти, дотягнутися до кожної рослини і розгледіти їх дивну природну красу. Милуватися альпійці потрібно без поспіху, тривалий розглядаючи їх в деталях, насолоджуючись фарбами і ніжним ароматом. Радість вони доставляють неперевершену! На засипаних щебенем проходах між горами вже став з`являтися альпійський самосів. Рослини цвітуть, зав`язують насіння, значить, їм добре. Скалки ефектно виглядають на тлі карликових хвойних, замульчувати сосновою корою. Мульча з щебеню і кори створює рослинам сприятливий мікроклімат, зберігає вологу і додає композиціям доглянутий вигляд.

Сад Світлани Полонської, дзвіночок Портеншлага

Відео: Світлана Соколова: Ботанічний сад м Сімферополь

контейнерні композиції

Одне з останніх моїх захоплень - створення мініатюрних природних композицій в кам`яних контейнерах. В якості будівельного матеріалу я використовую темно-червоний граніт в тон самих контейнерів. Рослини підбираю дуже ретельно - і за стилістикою, і по зимостійкості, так як зимують вони без укриттів. Контейнери стоять на відкритій кам`яній терасі в зоні відпочинку, де в теплі літні дні ми з задоволенням проводимо час з домочадцями і гостями.

Сад Світлани Полонської, альпінарій в контейнері


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже