Американські троянди бардена: інтерв`ю

Розарій Пола Бардена

У той день, коли професійний фотограф Пол Барден вперше побачив старовинні троянди, в його долі відбувся крутий поворот: він вирішив стати селекціонером. Зараз американці захоплюються його сортами, а незабаром троянди Бардена можуть бути доступні і в Росії.

- Пане Барден, розкажіть про те самому дні ікс.
- У 1994 році один показав мені каталог, і я був настільки вражений красою старовинних троянд, що тут же замовив кілька штук. До цього я займався аматорської селекцією орхідей, а нове захоплення змусило задуматися про виведення власних сортів троянд. Коли я вперше побачив в каталозі `Othello`Девіда Остіна, моя доля була вирішена. Я подумав: Я теж хочу створити щось подібне! Звичайно ж, я купив цю троянду і використовував в своїх ранніх селекційних спробах. Я став глибше вивчати родоводи троянд Остіна і усвідомив, яку велику роль в його селеrціі грали галльські троянди. Тоді я в них просто закохався. Я і зараз використовую троянди цієї групи, але більше не намагаюся створити чистокровних Галліко.

Відео: Edward Norton interview on "American History X" on Charlie Rose (1998)

Фотогалерея троянд Пола Бердана

- Вважається, що ви виводите сучасні сорти старовинних груп троянд ...
- Я і сам так думав кілька років тому. Дійсно, деякі класичні старовинні троянди дають селекціонерові величезні можливості для виведення нових сортів. Наприклад, вельми цікаві спроби створити новий сорт з використанням галльських троянд, з середньорослі кущем, з віком утворюють густу куртину, повторноцветущіх і одночасно морозостійких. Але при схрещуванні їх з сучасними сортами характеристики галльських троянд швидко придушуються, так що на цю роботу буде потрібно десять років, а то і більше. Зараз в якості джерела здоров`я і зимостійкості я частіше використовую північноамериканські видові троянди і канадські сорти серії Explorer.






- Коли ви працюєте над новим сортом, ви вже знаєте, яким він буде?
- І так і ні. Раніше я думав про якомусь одному властивості - забарвленням або формі квітки. Але останніми роками мене більше цікавить виведення красивого, граціозно куща, зимостійкого і стійкого до захворювань. Занадто довго чайно-гібридні троянди домінували в умах розоводи, і, чесно кажучи, зовсім небагато з них можна успішно використовувати в дизайні саду! Девід Остін виконав колосальну роботу по виведенню троянд, які легко вписати в ландшафт. Хоча, можливо, і не всі його сорти можуть похвалитися такою якістю. Моя мета - виведення кущових троянд, які вимагають менше уваги і праці при вирощуванні. Адже складності в догляді - це часом серйозна перешкода для тих, хто хоче посадити троянди.



- Як часто трапляється диво, коли результат селекції перевершує всі мислимі очікування?
- Щороку! Імовірність отримати приємний сюрприз зростає, коли береш для схрещування несподівані, нетрадиційні троянди. Наприклад, багато видові троянди просто повні генетичних сюрпризів. Нещодавно я використовував одну з однократноцветущіх видових троянд і був дуже здивований: деякі сіянці зацвіли в перший рік, до того ж ще раз! Ось це і є справжнє диво.

- Чи є у вас улюблений колір, улюблені сорти троянд?
- Пройшли роки, а мене все ще дуже приваблюють троянди пурпурової і темно-червоної гами. Я ніколи не втомлююся від безлічі нюансів і варіацій цих відтінків. Люблю троянди в персиково-абрикосових тонах і насиченого жовтого кольору. Останнім часом я захопився гібридами з простим квіткою, особливо з п`ятьма пелюстками. Як ці троянди демонструють вінець тичинок - це настільки фактурно! І хоча мені до сих пір подобаються складні, махрові, квадрировать квітки, я почав по-справжньому розуміти і цінувати красу простого квітки з його відкритим центром.

- Роботи інших селекціонерів привертають вашу увагу?
- Я залишаюся великим шанувальником троянд Девіда Остіна, але все ж англійські троянди не ідеальні для вирощування в нашому кліматі, зокрема, через чорної плямистості. Люблю незвичайні кущові троянди, виведені Ральфом Муром, із задоволенням саджу їх у себе. У мене більше 350 його сортів, в тому числі і мохові троянди.





- Чи правда, що старовинні троянди примхливі і схильні до захворювань?
- Термін старовинні троянди включає в себе величезну різноманітність троянд різних класів і генеалогії. І навряд чи ви захочете вирощувати справжні чайні троянди в середній смузі Росії. А галльські троянди дуже сильні і рідко хворіють, але абсолютно не підходять для півдня Флориди. В цілому я розчарувався в ремонтантних і бурбонский трояндах - вони дуже схильні до грибних захворювань. Єдина ремонтантная троянда, яку я до сих пір вирощую, - це `Reine des Violettes`, Вона більш стійка до чорної плямистості. Завжди потрібно вивчати, які троянди підходять саме для ваших умов.

Відео: Russia # 39; s Ambassador to the U N, Vitaly Churkin Interview by Charlie Rose PBS January 24,

- Чи важливо для вас наявність у троянди аромату?
- Це скоріше бонус. Було б чудово, якби кожна троянда мала чудовий, багатий аромат, але для мене важливіше загальне здоров`я і привабливий характер зростання. Я розумію, що люди, понюхавши троянду і виявивши, що вона не пахне, найчастіше бувають розчаровані. Але все-таки моя задача - виводити троянди, які б відрізнялися зимостійкістю і не хворіли. Якщо не всі з них ароматні, я приймаю це як факт.

- А як облаштований ваш власний сад?
- Із сорока соток дві третини займає сад, а одну третину - теплиці. Головний партнер троянд у мене - бур`ян кислиця. Насправді якщо у вас зібрана колекція з двох-трьох тисяч троянд, то просто не вистачає часу на копітку роботу з висадження компаньйонів і створення композицій. Поруч з будинком розбитий город, навколо багато великих вазонів з однолітниками, що додають кольору. Дуже люблю лаванду, оскільки її не їдять олені - часті гості мого саду, запашний тютюн - за його аромат. Я великий шанувальник залузіанскіі, або нічного флокса. Вирощую її щороку - вона так чудово пахне!

Відео: Інтерв`ю Володимира Путіна Чарлі Роуз. Повна версія

- Чи збираєтеся ви виходити на міжнародну арену? Коли росіяни зможуть купити ваші сорти?
- Я зацікавлений в тому, щоб розплідники за межами США включали в свої каталоги троянди моєї селекції, і готовий розглянути пропозиції про співпрацю. Поки ж можна зв`язатися з американським розплідником Rogue Valley Roses - Він недавно почав пропонувати експорт моїх троянд в інші країни.

Відео: Любити можна Забути / Don # 39; t Forget Love. Фільм. StarMedia. Фільми про Любові. мелодрама

- Якби ви не вирощували троянди, чим би зайнялися?
- Зараз я навіть не можу уявити собі якесь інше заняття. Гібридизація троянд займає роки - минуть десятиліття, перш ніж я зможу втілити в життя все задумане. Мені здається, якби у мене було більше часу, я б став письменником. До речі, найкращий відпочинок для мене - читати біографії і слухати класичну музику. Ніщо не може зрівнятися з чотирма фортепіанними концертами Рахманінова! У них черпаєш позитивні емоції і натхнення, необхідне будь-якому селекціонерові троянд.


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже