Розарії принципи і варіанти

Розарій. Такий різний ...

Я дуже люблю троянди. Вони величні і зворушливо ніжні одночасно. Вони наповнюють сад з ранньої весни до пізньої осені, до самих морозів. І подати їх в дизайні можна абсолютно по-різному.

Відео: Трансерфинг Реальності - Простір Варіантів (Ступінь I), аудіокнига. Вадим Зеланд

Можна висадити одні тільки троянди. Доглядати за таким розарієм буде набагато зручніше, оскільки вимоги його жителів будуть єдиними. Але створити гармонійну картину в такому випадку дуже і дуже непросто. Якщо просто висадити колекцію троянд, то такий розарій стане схожий на велику скриньку з коштовностями - яскраве, строкате, дорого, але ... зовсім не виразно. 
Одного разу, дуже давно я була в гостях у великий любительки троянд. Колекція у неї була дуже велика, але задоволення від її споглядання я не отримала. Навіть швидше навпаки - на довгі роки у мене було відбито бажання мати розарій у себе в саду. Це була розсип квітів, най-най різних і вони не просто придушували одна одну. І хоча кожна квітка сам по собі був дуже цікавий і гарний, укупі це була какофонія, замість гармонійного звучання.
Висаджувати в монорозаріі троянди потрібно за продуманою схемою, враховуючи дуже багато чинників. В першу чергу - вимоги певних сортів до освітленості. І хоча більшість троянд воліють постійне перебування на сонці, є все ж деякі неженки, які на прямому сонці буквально плавляться. Це відноситься до багатьох сортах англійських троянд Девіда Остіна. Ці троянди переважно висаджувати в розрідженій ажурною півтіні високих дерев, уникаючи жаркого полуденного сонця.
Розарій. Такий різний ...

Наступним дуже важливим моментом у створенні гармонійної картини розарію є підбір сортів за формою (габітус) і висотою куща з одночасним підбором прийнятних і найбільш виграшних поєднань квіток за формою і кольором.

Час цвітіння сорти ще один критерій для вибору. Тому завдання підбору сортів для розарію вельми і вельми складна. Саме тому деякі розплідники пропонують готові композиції для посадки троянд, що значно полегшує завдання садівникові.

Якщо говорити про види розаріїв, то вони можуть бути романтичними, де головну роль грає форма квітки. Тут найчастіше садять троянди старовинні, англійські, неяскраві. Такий розарій добре розмістити в відокремленому куточку саду, розташувавши там затишну лавочку або невеликий кавовий столик з кріслом для відпочинку. Такий романтичний садок може бути виконаний у вигляді кімнати, де стінами служать кущі троянд.

Розарій. Такий різний ...

Розарій з яскравих сортів троянд створює парадне настрій. Його найкраще відтінити насиченою зеленню самшиту та соковитого газону. Його можна розмістити у входу на дільницю. До речі, вважається, що захистити сад від лихого ока може посаджена біля входу яскраво-червона троянда, яка відверне на себе недобре увагу.




Залежно від місця розташування розарію, від того, як він буде оглядати, з одного боку або з усіх, висаджують троянди за принципом від високого з нижчим. При цьому, якщо розарій, висаджений, наприклад, під парканом, буде оглядати з одного боку, то вищі троянди, наприклад, старовинні, висаджуються на задньому плані, самі низькорослі - найближче до краю.

Цікаво висадити серед низьких сортів один-два кущі (в залежності від площі розарію в цілому) среднерослих з дуже красивими або ароматними квітами для близького контакту з ними.
Серед розарію з невисоких троянд флорибунда або чайно-гібридних цікаво розмістити троянду на досить високому штамбі або плетистую троянду, спершись її на обеліск. 
Передній план розаріїв можуть зайняти почвопокривні і мініатюрні троянди. 

Розарій. Такий різний ...

Красиво виглядають троянди на вертикальних опорах, таких, як арки, обеліски, стовбури дерев. 
Як опори для троянд можна використовувати звичайні стовпи зі стовбурів дерев. Їх вкопують у грунт, прикріплюючи потім стебла троянд за допомогою підв`язок і звичайних вбитих в стовбур цвяхів. Таке кріплення абсолютно не помітно і дуже надійно.
Якщо ж вам захочеться посадити кілька кущів високих в`юнких троянд, то можна зробити дуже гарну анфіладу. Потрібно вкопати в землю кілька дерев`яних стовпів, зверху з`єднати їх товстими канатами або ланцюгами, за якими пустити батоги троянд. Тільки не можна забувати, що троянди не ліани і плентатися самі вони не вміють - їх потрібно регулярно підв`язувати.



Підв`язувати троянди до товстим крученим мотузках дуже сподобалося і мені. Це дуже простий спосіб направити троянду в потрібному напрямку.

Розарій. Такий різний ...

Відео: П`ять принципів розвитку в Sid Meier # 39; s Civilization V

Дуже цікаві варіанти пристрою «утоплених садів». Такі сади були дуже популярні в Англії в кінці 19 століття. Майданчик такого саду опущена по відношенню до навколишнього рельєфу, що утворює в ньому більш теплий мікроклімат. Маючи більш комфортні умови, рослини в ньому краще розвиваються, а розташована внизу майданчик дозволяє краще розглянути саму рослину. Якщо ж це буде не просто сад, а розарій, то проводити в ньому час буде сущим задоволенням. Він може стати садом ароматів. 

Розарій. Такий різний ...

У плані оптимального догляду добре садити троянди невеликими групами. Оскільки практично всі троянди в наших краях підлягають укриттю на зиму, то вкриваючи групу троянд можна забезпечити їм більшу кількість повітря під укриттям, що в свою чергу забезпечує їм успішну зимівлю.

Але якщо говорити про себе, то я вважаю за краще змішані композиції з троянд та інших рослин. Мені до душі романтичний композиції, з квітами вишуканої форми, ніжним запахом і м`якими барв, де троянди ростуть в компанії з гипсофилой, лавандою, дельфініум, флокси, ліліями. Прекрасно відтіняє троянди шавлія, вероніка. Кущі лілійників відмінно заповнюють простір і хороші навіть після цвітіння. Популярні в останні роки гейхери з різнобарвним листям і ніжними волотями квіток в розарії чудово наповнюють передню лінію. 

Відео: Один з варіантів нанесення аквапечаті.АКВАПРІНТ

Розарій. Такий різний ...

Розарій. Такий різний ...

Будьте прискіпливі у створенні квіткових композицій. Якщо у вас немає чітко продуманого плану, то перш, ніж посадити чергове рослина, будь це троянда, квітка, кущ або дерево, походіть по своїм 6 або 12 соток і подумайте, як ця рослина буде поєднуватися з сусідніми, вже посадженими. 

У мене був випадок: я посадила поруч два види монарди (або червоної рути, як в народі кажуть) - червону і фіолетову. Коли вони зацвіли, я побачила, наскільки ці два кольори пригнічують один одного, хоча кожен сам по собі був чудовий. Довелося їх розсадити. І що ж: червона монарда поруч з білою ромашкою прямо засвітилася, сяяла і фіолетова поруч з помаранчевої Ешшольція. 

Відео: Принципи домашнього посолу риби

З тих пір, перш, ніж посадити квітку, я довго блукаю з ним по саду - то колір сусідів підбираю, то ракурс перегляду, то освітленість, то вологість ... Але це вже з іншої теми.


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже