Головні правила осінньої посадки цибулинних

Осінь - гаряча пора для квітникарів. Саме час сумно зітхнути, згадуючи минулий літо, і засукати рукава - роботи до зими ще багато! Одна з найважливіших - осіння посадка цибулинних рослин. Не спокушайтеся, вважаючи, що все-то і потрібно - розпушити землю і увіткнути в неї цибулину. Так надходять квітникарі, що не враховують потреби рослин, але ми ж не такі?

посадка цибулинних

Вирішивши розповісти все, що знаю про осінній посадці цибулинних, зіткнулася з проблемою. Наш клуб об`єднав любителів рослин з різних регіонів - як в одній статті дати універсальні рекомендації для жителів Уралу і Кавказу? Щиро бажаючи, щоб матеріал виявився корисним всім, вирішила виділити найважливіші принципи осінньої посадки цибулинних. Це універсальні правила, знаючи які, без праці можна зорієнтуватися по термінах посадки, визначитися з необхідністю укриття на зиму і іншим тонкощам, актуальним для вашого регіону. 

термін посадки


В середньому, цибулина в непромерзшей землі вкорінюється за 2 тижні. Звідси і слід виходити. Напевно ви вже знаєте, коли у вас настає пора стабільних морозів. Звичайно, матінка-природа може іноді підносити неприємні сюрпризи - відлига після стійких морозів, або різке наступ зими після довгої теплої осені. Не впадайте в паніку, у нас все під контролем!

Тюльпани рушили в зростання взимку

Якщо ваші цибулинні встигли дати паростки, а тут раптом настала зима, їх просто потрібно вкрити. Лапник, сіно, солома, опале листя - підійде все, що є під рукою. Це не стосується паростків нарцисів і тюльпанів, вони чудово перезимують під снігом.

Інший варіант: морози настали, а ви ще не висадили цибулинні. Як би дико це не звучало, але ще можна посадити їх: попереду кілька відлиг, за час яких земля досить прогріється, щоб вони встигли пустити коріння. Так можна зробити, якщо грунт не промерзла на глибину посадки. Це спосіб для тих, хто хоче отримати раннє весняне цвітіння.

Відео: Основні правила осінньої фотосесії в осіннє листя восени

Якщо ж терміни цвітіння не принципові, висадіть цибулини навесні, вони чудово перезимують поза грунту. Цінність осінньої посадки цибулинних в тому, що вона дозволяє отримати максимально раннє цвітіння. До речі, якщо восени висаджувати цибулини з інтервалом 5-7 днів, то навесні можна отримати клумбу, безперервно квітучу місяць, а то й довше! Спробуйте - результат вас приємно здивує. Причому, можете використовувати цибулини одного виду і сорту, термін посадки розмежує час їх цвітіння. 




Місце посадки цибулин


І знову я приведу основні принципи, а ви вже підлаштовуватися під них. Від чого потрібно вберегти зимуючі у відкритому ґрунті цибулини? Від морозу, контакту з ґрунтовими водами і від надмірної сухості грунту. Що це означає? Це означає, що цибулини повинні провести зиму в грунті, який вологий нижче рівня їх посадки, і сухий над ними. Складно? Ні в якому разі!

Якщо ви висадили цибулини в місце з високим рівнем грунтових вод, на зимовий період зробіть так, щоб атмосферні опади не могли проникнути до ваших посадкам. Тобто, накрийте цю ділянку плівкою, щитом, листом профілю - чим зможете. Такий метод називається суха зимівля.

Врахуйте, що краще зимують цибулини, які ростуть на постійному місці не один рік. Тому не варто щороку викопувати тюльпани, крокуси і нарциси та інші цибулинні. Вони можуть рости без пересаджування 3-4 роки, цей період анітрохи не позначиться на розмірі рослини, тривалості і декоративності цвітіння. 



склад грунту


Дуже важливо, обов`язково прочитайте! Цибулинні починають рости восени, тому дуже важливо, щоб цей старт був успішним. Що для цього потрібно? Поживний грунт. Її доведеться підготувати заздалегідь. Ви ж знаєте, що на колишнє місце садити цибулини не рекомендується? Звичайно - адже в грунті могли залишитися збудники хвороб, і навіть оброблене фунгіцидами цибулини знаходяться в групі ризику. Щоб не піддавати рослини небезпеки зараження і зберегти власний посадковий матеріал, краще висадити їх на нове місце.

Воно повинно бути сонячним, недоступним сильним вітрам, з невисоким рівнем грунтових вод, з родючою водопроникним ґрунтом. Пам`ятайте про рівень кислотності! Цибулинні люблять слабокислі або нейтральні грунту, з рівнем PH 5-7. Фахівці радять готувати місце для висадки цибулин завчасно, за 2 місяці. Внесення компосту, коригування кислотності, додавання розпушують ґрунт і влагозадержівающая компонентів, - не нехтуйте нічим! Адже ви хочете отримати великі рослини з повним набором сортових ознак? 

Відео: Правила посадки тюльпанів восени - Дача - 19.10.2013 - Випуск 61

посадка цибулин


Ось ми і дісталися до самого головного - посадки. Загальновідомо, що глибину посадки цибулини потрібно вибирати так: в пухку землю - 3 висоти, в щільну землю - 2 висоти розміру цибулин. Як практик, можу порадити свій метод посадки.

Я ніколи не рихлю землю, в яку саджу цибулини. Ось я її 2 місяці тому підготувала, за цей час йшли дощі, вона ущільнився трохи, але це неважливо. Роблю сапкою борозенки і в них саджу цибулини. Мій принцип - донці цибулини має впиратися в щільний шар грунту. Чому? Зараз поясню.

Раніше я думала, що коріння цибулин буде легше прорости в пухку землю, тому клумби під посадки перекопувала на глибину лопати. Як же я помилялася! Дивіться: цибулина посаджена, пускає коріння. Дуже важливо їх не турбувати! Що відбувається в разі c перекопати грунтом? Цибулина пустила коріння, грунт просочується опадами і поступово осідає, коріння піднімаються догори. Що отримаємо в результаті? Для людей із вадами рослина з пізнім розвитком і цвітінням. Я вже мовчу про його розміри. Загалом, врахуйте мій сумний досвід і садіть цибулини в некопаний грунт, не пошкодуєте.

посадка цибулин

Чи потрібно обробляти цибулини перед посадкою? Я завжди застосовую фунгіцид, особливо для знову придбаного посадкового матеріалу. Ще одна важлива умова успіху - полив після посадки, він потрібен, якщо земля була сухою.

Я постаралася згадати про найважливіші принципи і правила осінньої посадки цибулинних. Але, якщо у вас залишилися питання, задавайте! А може, поділіться своїм досвідом? Було б здорово, адже його багато не буває)


Поділіться в соц. мережах:

Увага, тільки СЬОГОДНІ!

Cхоже